frantisek8863 frantisek8863 komentáře u knih

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Kniha se docela slušně četla a mile mě toto sklářské téma překvapilo. Pohled do poválečného šumavského pohraníčí a historie byl zajímavý. Dalo se z toho dostat místy více napětí, ale jsem spokojen s autorovo záměrem. Jistě si najdu čas na další šumavská dobrodružství od pana Sichingera

20.10.2022 3 z 5

Vlk v pasti Vlk v pasti John Connolly

Dobrý krimi thriler, ale chybí mi víc informací z předchozích dílů série. Jen se nemohu zbavit dojmu, že se pomalé vyprávění a rozplétání spokojilo s rychlým koncem. Podle mně, tam bylo dost materiálu a prostoru pro větší vyvrcholení v podivné komunitě a božstvu, než sprint k jednoduššímu a uspěchanému závěru.

15.09.2022 3 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Parádní scifi, létající talíř, pohřbení mimozemšťané a měnící se obyvatelé městečka...
I přes místy zbytečně natahovaný děj a velký počet postav jsem spokojen. Knihu jsem si užil více než film.

15.09.2022 4 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Další pravěká klasika a jiný příběh, než co nabízelfilm. Znovu simpatické shledání se Sokolím okem a Havranpírkem. Hlavně Havranpírko se ukáže, že není žádné ořezávátko, ale respektovaný bojovník a mazaný vůdce.

29.04.2022

Minehava Minehava Eduard Štorch

Pravěké dobrodružství pro děti, setkání se Sokolím okem a Havranpírkem je něco jiného než filmová verze.

29.04.2022 4 z 5

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

V dětství jsem tuto knihu četl několikrát, s trochou naivity obdivoval historii a slovanské začátky pod vedením Sáma. Jak nad tím nyní přemýšlím, klidně bych si ji přečetl znovu. Sfilmování, by také nebylo marné.

29.04.2022 4 z 5

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

Opět velmi vtipné vyprávění a vzpomínky na herecké kolegy, vojnu, mládí....

27.04.2022 4 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Osobně to vidím za průměr, má to potenciál, ale nějak mě to nechytlo. Rodinné fotografie tomu dávají přidanou hodnotu. Souhlasím s rumovou kuličkou, v audio verzi podané svým osobitým vitálním stylem od samotné autorky by to mělo větší grády...

27.04.2022 3 z 5

Volný pád Volný pád Nicolai Lilin

Drsné volné pokračování Kolymovo nedobrovolné základní vojenské služby v Čečenské válce.

26.04.2022 4 z 5

Na planetě upířích zombií Na planetě upířích zombií Harry Harrison

Nemohu hodnotit, nedokázal jsem tuhle sci-fi parodii dočíst. Kniha nezaujala a budu se jejím dalším pokračováním cíleně vyhýbat.

26.04.2022

Hovory s Janem Werichem Hovory s Janem Werichem Jan Werich

Skvělé nesmrtelné forbíny, které jsem znal pouze z TV a YTB. Nyní jsou zde podané v psané formě. Přesto, že je mám opakovaně naposlouchané z telefonu při práci, rozhodně se ke knize občas na chvíli vracím. Skvělá chuťovka, jen škoda, že je kniha tak útlá.

26.04.2022 5 z 5

Bílý samum a jiné povídky z Plání Bílý samum a jiné povídky z Plání Karel Klostermann

Vzal jsem si dlouho odkládaného Klostermanna, jako oddychovku. Výlet po staré Šumavě, Vimperk a Prachatice... Vyklubala se z toho více náročnější kniha o tvrdém životě místních obyvatel, než jsem vůbec tušil.

26.04.2022 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dvě průměrné povídky, které spojuje fascinace smrtí. Podle pochvalných recenzí jsem očekával více. Neurazí, ale rozhodně bych si ji nedal ještě jednou.

26.04.2022 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Kniha mi byla doporučena, díky vychválení obsahu jsem očekával více. Ale to je má chyba, že se má osobní očekávání nenaplnila, prostý průměr. Dalo se to slušně číst, mělo to spád a nějaké napětí. Děj později rušilo překombinovanost detektivky a extrémní zvraty. Zkusím druhý díl, zda spisovatel dozrál do lepší formy.

20.11.2021 3 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Dvě kapitoly a časové prolínání dobře provedou jedním Holmesovským příběhem.

04.11.2021 4 z 5

Alien Sex Alien Sex * antologie

Až na pár jednotlivých povídek se případná originalita a provokativnost utápí v nudě a nezáživnosti celé antologie. Často jsem se musel nutit do čtení, naštěstí jsou to krátké povídky, tak se to dalo přežít. Za mě osobně, přes provokativní název a sci-fi tématiku z toho všeho zbylo jen silné zklamání.

04.11.2021 1 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Dějová linka opět jede velmi svižně, doplní se informace k zániku lidstva a zvraty které vedou k opět otevřenému konci nechávají dost prostoru, aby následný třetí díl měl dostatek materiálu na pokračování.

16.09.2021 4 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Trochu zvláštní postapo pro mladé čtenáře, ale číst se to dá slušně. Je to srozumitelně podané a děj má spád. Bavilo mě odkrývání informací, jen se Skandinávskou mytologii našroubovanou do USA jsem si nemohl zvyknout. Rozhodně jsem zvědavý na další vývoj.

16.09.2021 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

První setkání s Bulgakovem. Jo jo,mladičký vesnický lékař tvrdý chleba má...

09.09.2021

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Sci-fi klasika nezklamala, poutavý a plynulý děj, dobře promyšlené.

09.09.2021 4 z 5