Frajerka Frajerka komentáře u knih

Příběh dvou měst Příběh dvou měst Charles Dickens

O téhle knížce se často zmiňovali v Mechanických strojích od Cassandry Clare, a tak jsem se rozhodla si ji přečíst. A rozhodně nelituju! Od Dickense jsem četla ještě Olivera Twista, který byl sice místy vtipný, ale přišel mi zdlouhavý a trochu nudný. Proto mi Příběh dvou měst připadá, že to psal někdo úplně jiný. Celou dobu jsem byla napjatá jak struna, děj se i na tu dobu celkem rychle posouval a postavy byly sympatické. Rozhodně je to nejlepší knížka klasické literatury, jakou jsem kdy četla a vřele doporučuji! :)

14.01.2018 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Od Meg Cabotové jsem před nějakou dobou četla Mediátora a ta série se mi moc líbila. Proto jsem od této knížky tak trochu čekala podobný styl - z hlediska romantiky i humoru. Humorná ta knížka moc není, což mě trochu zklamalo, ale aspoň ta romantika tam je :D
Pár lidí psalo, že knížka je zmatená. Občas je vážně těžké se zorientovat, v jakém čase se to zrovna Pierce nachází - současnost nebo minulost? A když minulost, tak kdy asi tak přibližně? Na konci už jsem měla pocit, že vlastně ani žádná současnost neexistuje :D Na druhou stranu ale bylo lehce provokativní pořád přemýšlet nad časovou linkou příběhu a to je jedna z věcí, které mě bavily.
Knížka je takovou příjemnou oddychovkou, nevyvolala ve mně nějak extra vyhrocené emoce, které by mě donutily hned zítra zajít do knihovny pro další díl, ale ani nebyla tak hrozná, abych si nechtěla přečíst další :)

01.05.2017 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Nádherná kniha! Jen co jsem ji otevřela a přečetla si prvních pár slov, byla jsem nemilosrdně vcucnuta a vtažena do děje. Realita pro mě přestala existovat. Námět mi připadal originální a celé se to četlo hodně rychle. Má to sice skoro 400 stran, ale mně to připadalo sotva jako 200 :) Ani jsem se nenadála a byla jsem zase vyvrácena do všedního života, kde jen čekám, až si budu moct zajít do knihovny pro pokračování :)

10.10.2016 5 z 5

Dobrodružství skřítka Valentýna Dobrodružství skřítka Valentýna Carlos Busquets

Je pravda, že teď už mi kniha nepřipadá tak skvělá jako v osmi letech, ale prostě nemůžu zapomenout na ty krásné vzpomínky, kdy jsem byla přímo nadšená, že čtu tak krásnou knihu. Proto dávám pět hvězdiček. Příběh byl skvělý a naprosto se lišil od ostatních pohádek, které jsem znala, a ilustrace byly naprosto nádherné. Rozhodně mohu doporučit například jako nádhernou pohádku před spaním :)

15.01.2016 5 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Jsem na tom také podobně - konec mi připadá neuzavřený, zkrátka jako by měl být další díl. Pokud se ho dočkáme, tak to bude super, do té doby ovšem za mě 4 hvězdy :)
Jinak je ovšem třetí díl stejně povedený jako předchozí dva, bavila jsem se a děj celkem rychle plynul (nebo jsem já četla rychle :D)

05.01.2016 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Celou sérii včetně této poslední knížky jsem si náramně užila a můžu říct, že je to jedna z nejkrásnějších sérií, jaké jsem kdy četla. Až mě mrzelo, že je konec. Každopádně, jak už bylo řečeno v předešlých komentářích - dokonalé. Slovo, které celou sérii nádherně vystihuje. Rozhodně doporučuji přečíst :)

03.01.2016 5 z 5