Foxie89 Foxie89 komentáře u knih

Stínové eso Stínové eso Amanda Foody

Mě to bavilo! Hodně mi to připomíná Šest vran, a tak jsem si čtení užila. Hlavní postavy jsem si oblíbila a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál :) svět je fajn, akorát mi přijde, že není úplně dobře popsaný, dost jsem se v těch rodinách ztrácela. Enne je ale bojovnice a její charakter se hezky otrkal. Levi je zlatíčko a doufám, že v dalším dílu do toho oba praští!

10.04.2024 4 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Dějové linky se zamotaly a jejich rozpletení se ne úplně povedlo :D navíc je zde hlavně erotika a nic jiného a romantika mezi Emilii a Irou je fuč. Bavila mě Vittoria a Invido :) jinak mi to přišlo už zdlouhavé a zlomení kletby mě trochu nakrklo nemám tohle ráda. Alespoň ten konec to trochu zlepšil :D

11.03.2024 2 z 5

Kráľovstvo Prekliatych Kráľovstvo Prekliatych Kerri Maniscalco

Rozhodně lepší než první díl, Ira nese celý příběh na svých ramenou :D baví mě i jeho bratři a jejich rozdílné charaktery. Ale pořád mám nějak problém s tím dějem jako takovým nějak mi to přijde tak halabala uplácané a občas mi to prostě nesedí.

11.03.2024 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Slyšela jsem na tuhle sérii různé názory a jsem taková na vážkách. Ten svět má tolik potenciálu, ale jeho popis a vytvoření se mi zdá nedotažené. Je zde spousta tajemství, ale na mě toho bylo pak už nějak moc :D někdo sakra něco měl říct! Taky mi to pátraní přišlo takové neuhlazené. Emilie navíc dokola opakovala to, co jsme už věděli a já si přišla jak pětileté dítě, kterému musí být neustále něco připomínáno :D ale Ira si mě získal! A nebýt jeho, asi bych se nevrhla do dalších dílů.

11.03.2024 3 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Bylo to hodně jednoduché a člověk asi tuší, jak to celé dopadne. Rozhodně bylo ale nepříjemné, jak ji nikdo nevěřil a nikdo nepomohl a ona pak už ani sama nevěděla, jestli si to celé nevymyslela.

01.03.2024 3 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Bylo to roztomilé, ale zároveň to bylo jen takové klouzání po povrchu. Chybělo mi něco víc, ale zase to byla jen krátká povídka navíc a ne plnohodnotný další díl. Takový delší epilog :)

01.03.2024 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Boží, boží a boží. Bavilo mě proplétání postav, ty krásný detaily, které Shusterman odhaluje a i to střídání časů dělalo knihu zajímavou! Pořád tam jsou trošku roztahaný pasáže, ale s tím, jak to celé dopadlo, jsem opravdu spokojená.

30.01.2024 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pecka!! Naprosto bombový závěr a to tak skvělý, až se mi asi druhý díl líbil víc než jednička. Jen mi trošku přijde, že Shusterman píše občas zdlouhavě a moc detailně a nějaká moudra jsou tam hodně natlačená na sílu. I tak se mi to moc líbilo a na třetí díl se mega těším.

19.01.2024 4 z 5

Puls Puls Stephen King

To byla skvělá jízda! King mě zase dostal a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Když jsem myslela, že mám telefoňáky přečtené, přišlo něco totálně nečekaného. Postavy mě hrozně bavily, nejvíc jsem si oblíbila Alice :) Navíc tam byly i super dávky humoru, přestože byl konec světa a lidé umírali, a tak to vždy prolomilo tu hutnou, bolestnou atmosféru. Konec byl na mě trošku otevřený, ale vlastně nic hrozného :D boží!

12.11.2023 4 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Kniha má krásně propracovaný svět plný magie a potvor a jeho objevování mě spolu s postavami dost bavilo. Kai i Robin byli dobrá dvojka, a tak doufám, že v dalších díle bude i trochu víc romantiky. Co mi na knize trochu vadilo, byly zdlouhavé popisy. Jasně, dodává to atmosféru, ale když Robin popisovala detaily světa, bylo to na mě trochu moc a děj v půlce knihy kvůli tomu dost stagnoval. Posledních 50 stránek bylo ale bomba a těším se na další díl :)
3,5/5

31.10.2023 3 z 5

roztomilé a krásně ilustrované počtení :)

30.09.2023 3 z 5

Čepel tajemství Čepel tajemství Tricia Levenseller

Od autorky jsem již četla pár knih v angličtině (třeba Shadow between us doporučuju moc!) a byla jsem hodně zvědavá, jak se mi bude její styl líbit v překladu. Hrozně se mi líbí pojetí magie, které je neokoukané a nevšední. Hlavní hrdinka mi osobnostně úplně nesedla, hodně z ní čišela naivita a mladistvá nezkušenost, zato její sestra byla moje krevní skupina a ta mě dost bavila. Mužské postavy byly skvělé a celkově se hlavní skupina hrdinů tak hezky doplňovala, že mi i Ziva v průběhu přirostla k srdci. Začátek byl trochu horší, trvalo než jsem se začetla, ale postupně se moje hodnocení zvedalo až jsem na konci zavřela knihu s moc dobrým pocitem. Přečtení doporučuju!
Za poskytnutí děkujeme @humbook_blogeri. IG: papirovky

15.09.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Dost slabé, jednoduché a rozhodně ne děsivé. Nápad dobrý, ale zpracování už tolik ne.

10.09.2023 2 z 5

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Tak druhý díl byl ještě lepší, než první. Akce od začátku do konce, plné magie a legend, až se mi z toho občas točila hlava. Komplikovaný vztah mezi Bree, Nickem a Selem se ještě vyostřil a já sama nevím, za jaký tým kopu :D Konec mi vyrazil dech, Bree se chová impulzivně a zbrkle a jeí jednání mě na konci fakt překvapilo. Potřebuju další díl!

03.09.2023 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Parádní závěr celé série! Konečně se dostala i na Cardana i Jude a vůbec by mi nevadilo, kdyby tam společných chvil měli víc. Bylo to plné akce a koněčně žádné výplně, aneb míň se kecalo o tom, co bude a konalo se :D

28.08.2023 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Nějak mi to plánování a osnování přišlo občas zdlouhavé, do první poloviny knihy se toho moc nedělo :D ale pak se to rozjelo a byla to zase paráda, konec skvělý a já se vrhám do dalšího dílu

28.08.2023 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Hlavní hrdinka Jude byla pěkně ostrá a dost mě bavilo, jak postupně nabývala sebevědomí a moc. Prostředí Země víl bylo supr, každá víla vypadala jinak, ale občas v tom byl trochu bordel. Jenom mi přišlo, že tem závěr byl takový uspěchaný a působilo to tak trochu jednoduše. I mě potěšilo, že Cardan a Jude hned neskončili spolu a je tam skvěle popsaná ta tenká hranice mezi nenávistí a láskou. Taryn mě hrozně zklamala, ale Doubek byl hroznej ňunís. Těšim se, co nám druhý díl přinese.

23.08.2023 4 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Ilustrace v knize jsou opravdu nádherné a je vidět, že si s tím autorka dala obrovskou práci. Bohužel samotný příběh mě tolik nepohltil. Smrt jako postava mě dost bavila, ale děj se občas zasekl nebo místo řešení případu a katastrof šly postavy třeba surfovat, což mi přišlo hrozně zvláštní. Bylo tam na mě i opravdu moc vysvětlování fungování světa a Smrti jako takové a přišlo mi to hrozně zdlouhavé. Konec mi přišel dost nijaký, což je opravdu škoda.

20.08.2023 2 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Tahle kniha obsahuje hrozně milý příběh. Od začátku už sice víte, jak to celé dopadne, ale díky Essieiné vynalézavosti chcete číst dál. Aidan jako hrabě je taky dost roztomilý, a tak si postavy naše srdce získaly velmi rychle. Kniha se navíc díky jednoduchosti a humoru četla velmi příjemně a plynule, a tak jsem ji během pár dnů přelouskala. Co mi trošku vadilo, tak byl příběh Caro a jejího tajemného milence, který mi tam přišel trochu na sílu a úplně mi do příběhu nesedl. Hlavní hrdinka se taky ze začátku chovala celkem dětinsky a sobecky, což mě vůči všem zúčastněným trochu mrzelo. Hodně mě bavila její babička, která se nebála projevit svůj názor a zobrazovala silnou ženskou postavu. Bavilo nás si číst i o všech těch šatech a bálech! Prostě taková jednoduchá jednohubka na večer k vínu.
Za knihu děkujeme @humbook_blogeri @humbook. Kniha byla poskytnuta v rámci spolupráce.
IG: @papirovky

19.07.2023 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Tohle byl takový ňuňu příběh. Ale je opravdu vidět, že to je prvotina autorky. Občas to na mě působilo nedotaženě, některé scény byly popsány zbytečně detailně a některé, které byly důležité zase naopak ne. Bylo to trochu kostrbatý no. Ale Havran mě bavil:)

09.07.2023 3 z 5