Foxface Foxface komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Vtip, postavy (ale stejně mám ráda jen Jaspera a Graysona, ostatní mě nezaujali), takže nevím, za co je ta třetí hvězdička, možná za obálku. Trvalo mi deset kapitol se začíst a celkově mě to nudilo a dost zklamalo. Možná jsem jen knihu neměla přirovnávat k Drahokamům.

29.07.2014 3 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Kniha mě zaujala hned, jak jsem o ní slyšela. O pár týdnů později už jsem pro ni běžela do knihovny a přečetla ji za jedno odpoledne. Obsahuje spoilery.
Prolínání ve tří časech mi přišlo skutečně zajímavé, ale nelíbilo se mi, že se tam vyzradilo, že otec dítěte zemřel. Zato zmínit smrt Alice mi připadalo k věci, líbilo se mi to.
Moc nevím, jak bych se knihou prokousala, kdyby mě neustále nezajímalo, co přesně se stalo s Rachel. A když jsem se to dozvěděla, tak začal nabírat obrátky i přítomný děj, takže knihu už jsem neodložila.
Alice mi byla na začátku vážně sympatická, mám strašnou slabost pro ty "středoškolské mrchy, včelí královny", ale samozřejmě netrvalo dlouho a i já jsem ji začala nesnášet. Byla to vážně mrcha, která by si zasloužila pořádně praštit baseballovkou.
Katherine jsem obdivovala a fandila jsem jí. Jsem si jistá, že "ten večer" se zachovala jak nejlépe mohla, alespoň já bych to tak udělala poté, co by mě už zamkli. Přiznávám, udělala chybu předtím, ale nikdo by nemohl přece tušit, že se tohle stane, když vezmete mladší sestru na mejdan a a na chvíli ji ztratíte z očí.
Vůbec nebylo těžké si už dřív domyslet, kdo je ta přítelkyně Robbieho táty, to bych autorce asi vyčetla nejvíc.
Kromě lítosti kvůli Mickovi jsem vážně moc spokojená s tím, jak to skončilo. Kniha se mi i přes ty okolnosti líbila a pravděpodobně se k ní ještě někdy vrátím.

22.06.2014 4 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Krásná kniha. Myslím, že se to čte mnohem líp než Lhářky. A ten konec mě vážně dostal. Z postav jsem si dost oblíbila Ethana, Madeline a Emmu. Tuhle sérii fakt doporučuji! :)

16.03.2014 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Tahle kniha mě prostě DORAZILA. Sháněla jsem ji už asi dva měsíce, ale pak se na mě konečně usmálo štěstí.
Obsahuje spoilery.
Já bych se ale spíše ráda rozepsala o té obálce. Pořád jsem na ni samozřejmě otáčela, fascinovala mě. Ihned jsem si všimla, že ty krvavé cesty vypadají trochu jako Y a to upoutalo mou pozornost na vyvýšené Y v názvu knihy. Přece jako šYkana. A jinak mi ty cesty hodně silně připomínaly cesty, kterými někdo táhl mrtvolu. Ok, dočetla jsem se, jak oddělaly Paula. V tom případě mi nedávalo smysl, proč jsou ty cesty dvě. Ale hned, jak Shelleyina máma navrhla, že zabijou i "tlouštíka", tak mi to došlo a ROZESMÁLA jsem se, jak to bylo "brilantní". Člověk má tendenci smát se špatným věcem, že?
Po přečtení knihy následoval mrazivý pocit, který mám ještě při psaní téhle recenze. Moc nepomáhalo, že hned jak jsem to dočetla, tak do okna mýho pokoje silně udeřil vítr... A ten pocit nezmizel i přesto, že jsem se hned po přečtení knihy ZASE ROZESMÁLA. Moje první myšlenka totiž byla, že jim to vážně všechno prošlo. Legrační...

16.03.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Slabší než předchozí kniha, o hodně slabší než kniha první. Tentokrát mě to prostě nedokázalo chytit. Vadilo mi třeba, jak autorka vylíčila věci z Tobiasova pohledu, chci říct, byl to už úplně jiný člověk, než jsem byla zvyklá. Nad chováním Tris jsem ve druhém díle kroutila hlavou, ale teď jsou mé pocity o ní spíše smíšené.
Konec se mě nijak nedotkl.
Některé postavy už jsem ani moc nepoznávala, v prvním díle byli všichni skvělí, ale tady... No prostě, uvidím, jestli změním názor, až bude české vydání. Teď je pro mě tahle kniha v porovnání s předešlými díly podprůměr.

24.01.2014 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Čtyři hvězdy, protože jsem se knihou svým způsobem chtěla hlavně nějak prokousat a vrhnout se na druhý díl. To nebylo tím, že by kniha byla nějak nudná, ale protože jsem (bohužel) nejdříve viděla film a kniha mě už prostě tolik nedokázala chytit, když jsem přesně věděla, co se tam stane. Možná bude obsahovat spoilery. Ale rozhovory Peety a Katniss v jeskyni byly úžasné (to jsem jim ještě fandila), nejlepší bylo asi když si dělali srandu z Haymitche. Moji oblíbenkyni Foxface jsem si akorát díky knize oblíbila ještě více. A to ani nemluvím o Clove/Kordetě (nemůžu se rozhodnout, co se mi líbí víc - Kordeta zní drsněji, ale Clove se zase víc hodí ke Catovi). Ta si mě získala díky dokonalé herečce Fuhrman, čímž nás s kámoškou nalákala, abychom se koukli i na Sirotka s ní v hlavní roli. Ale to trochu odbíhám. Nenávidím, jak do filmu dali, že Glimmer měla něco s Catem. Bych vážně zabíjela... Vážně, koho taková pitomost napadla? A pro mě jeden z nejúžasnějších okamžiků v knize bylo, když Cato leží u umírající Clove a prosí ji, aby s ním zůstala.
Čtyři hvězdy i za to, že tady mi ještě nevadilo chování hlavní hrdinky a Peetu jsem taky ještě zvládla vydýchat. Asi jsem divná, ale to je mi vážně jedno.

01.01.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Já tomu nevěřila. Nevěřila jsem, že se u toho opravdu budu smát i brečet. Ale stalo se. Obsahuje spoilery.
Nečekala jsem od toho nic moc. Jenom nějakou přeslazenou blbůstku, název i obálka mi nesedly. Už po první kapitole se ale můj názor změnil a knihu jsem přečetla za jedno odpoledne.
Bylo to vlastně teprve podruhé, co jsem se u nějaké knížky rozbrečela. Před tím umřela má oblíbená postava, no, a to tady taky. Já právě čtu tu Izákovu pohřební řeč, jak je u toho ještě i Gus, strašně se směji, ale pak se dostanu o pár stránek dál a jak na povel se rozbrečím, když vidím první větu další kapitoly.
Já jsem prostě čekala, že to Hazel je ta nezdravá, že pak zemře, že Augustus zase přijde o dívku a že Hvězdy nám nepřály skončí úplně stejně jako Císařský neduh, uprostřed věty.
Nezanechala ve mně až tak hluboký dojem, jak jsem čekala, a tím se řadí do těch knih, které si přečtu znovu, protože si to nejlépe vychutnávám při čtení. Pět hvězdiček za postavy (Guse a Izáka jsem milovala), úžasné citáty, připomenutí kruté reality a všeho ostatního.

28.12.2013 5 z 5