Fourgirl Fourgirl komentáře u knih

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

(SPOILER) Jen těžko se mezi všemi cestopisu vybírá, ale tuto knihu koupit rozhodně nebyla chyba. Česká autorka a ještě k tomu tak super poselství v knize. Žijeme moc uspěchaně a přejít do tohoto “módu kdy člověk jen jde musí být tak osvobozující. Rozhodně mi v knihovně zůstane.

14.01.2024 5 z 5

Pěšky z Paříže do Santiaga Pěšky z Paříže do Santiaga Matouš Dvořák

Knih na toto téma je mnoho, ovšem když jí jdou dva sympaťáci, kteří se ničeho nezaleknou, je z dlouhé cesty fajn výprava s fajn zápletkami.

14.01.2024 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super kniha, život prostě není jednoduchý. Chvílemi bylo složité číst o problémech druhých, když člověk sám má vlastní starosti. Tahle kniha byla ovšem velmi čtivá, samotný konec člověka překvapí. Fandím Rachel, neni tak zlá, jak si myslí.

14.02.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Tato kniha ode mě dostala vysoké hodnocení. Kniha byla vtipně napsaná i přes to, že nebyla zrovna optimistická. Adéla je prostě super komička a překvapilo mě, jaké těžkosti řešila. Je to dobré čtení.

14.02.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Bohužel mě tato kniha zklamala Kdo hledá jeden souvislý příběh plný cestovatelských zážitků, bude zklamán jako já. Kniha byla takovým mišmašem myšlenek a dovolených z několika let. Zdála se mi tato kniha ne příliš strukturovaná, chaotická Dne může být spisovatel každý...

09.01.2021 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Řekla jsem si, že dám autorce knihy ještě jednu šanci, není to zrovna dlouho, co jsem dočetla Osm.... A první co mě po dočtení této i předešlé knihy bylo... Co to sakra bylo? 30 letá holka vlastně neví co od života chce, zkouší všelijaké chlapy kolem i ty co už měla a nastřídačku a nakonci stejně nevíte jak hlavní postava knihy ELiška skončí? Za mě také ztráta času.

09.01.2021 odpad!

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Děkuju za nenáročný oddechovky, někdy je to zkrátka potřeba. Kniha se dobře četla. Příběh je jednoduchý avšak docela kouzelný, ze začátku smutný. Nápad s obálkami geniální.... :)

25.12.2020 3 z 5

Super vtipná cestopisná kniha- můj žánr to není, ale tuhle musím doporučit. Lucie je velmi vtipná i na svých přednáškách, tahle holka má fakt koule!

25.12.2020 5 z 5

Jak rozdojit kozla Jak rozdojit kozla Laura Janáčková

Paní psycholožka je velmi milá dáma, záleží pouze na vás jak si text vyložíte. Principy, které jsou v nás zakódované jen těžko změníme. Tato kniha vám otevře oči, protože doopravdy muž, který neinvestuje do ženy, nemá úmysl s ní zůstat, je velice pravdivý. A mohla bych pokračovat ještě dál. Aspoň jednou stojí za to se to přečíst.

25.12.2020 2 z 5

Partnerství? Každodenní blázinec Partnerství? Každodenní blázinec Pierre Franckh

Velmi vtipná čtivá kniha. Doporučuju. Kniha se akorát hůře četla kvůli půlení na mužské a ženské uvažování, po chvíli si jde ale zvyknout.

25.12.2020 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Za mě 3* kriminální podtext mi neseděl. Nedokázala jsem se vžít do hlavní postavy. Nicméně na konci knihy překvapil velký obrat. Co se týká schizofrenního nádechu v knize, jistě přispívá ke většímu odsuzování takovýchto lidí... Knihu jsem končila se slovy "co to sakra bylo."

25.12.2020 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Opěvovaná kniha, moc nezaujala. Je to snad tím, že je tak vysoko hodnocená, že mám na ni tak vysoké nároky? Za mě 2* a to jsem mírná. Kniha se chvílema zbytečně táhla, retrospektivní chvíle knihy nemám zrovna v oblibě. A nad některými pasážemi, ohledně vztahů a zamotanosti jsem zůstávala v nevíře. Není to zrovna oddechová kniha. Vztahy postav se mi zdály překombinované. Oceňuji, že do poslední chvíle, nebyl znát útočník.

25.12.2020 1 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Tato kniha ve mně vyvolává řadu pochybností. Největší asi ta, kdy se Jan najednou přehoupl do "hodného". Četla jsem lepší antiutopie.

02.07.2018 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Oddechové čtení pro pousmání. Hezky graficky zpracovaná kniha, obyčejné příhody ze života. Jednou se možná ke knize vrátím.

02.07.2018 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nevím, co na ní lidé vidí. Sto lidí, sto chutí.

17.05.2018 odpad!

Kam jdou lidé s nemocnou duší Kam jdou lidé s nemocnou duší Josef Gabriel

Dobrý den, neví někdo, kde knihu sehnat/ neprodáváte ji někdo?

17.05.2018

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Zdravím všechny čtenáře,
příběh Jonathana Destina mi zůstane dlouho v paměti. Sama jsem si šikanou prošla a to dvakrát, jak na ZŠ, tak na SŠ a vždy se to zametlo pod koberec. O to víc pro mne byla kniha srdcervoucí.
Pro dospívajícího je šikana vždy velmi bolestná, po celou dobu mi bylo chlapce velice líto a z mnoha zkušeností vím, že někdy ani mluvit nestačí. Ti, co šikanují to dokáží dokonale skrývat. A před okolím pak člověk vypadá, jak když si vymýšlí...
Určitě doporučuji knihu přečíst všem. Souhlasím s názory zařadit tuto publikaci do povinné četby. Obecně by se mělo o šikaně mluvit více.
Kdyby si chtěl někdo přečíst knihu na podobné téma, tak: 13 důvodů proč.
Máte-li někdo zájem si o šikaně promluvit, nebo si postěžovat, tak klidně napište, jsem s Vámi.

17.05.2018 5 z 5

Mrcha v práci Mrcha v práci Katherine Crowley

Tato kniha se velice rychle čte. Z knihy si vezmu jistě poučení. I když je z názvu jasné, že jde o příklady z práce, věřím, že lze využít v běžném životě, kdy se s nevlídnými lidmi setkáváme každý den.

11.05.2018 4 z 5

I já si myslela, že je toto druhá část knihy o Ústřičkovi. Nakonec jsem zjistila že se jedná o dva různé překlady. U mne vede Čumilena.

25.02.2018 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knížka se dobře čte, je napínavá,... Knížka je zařazena pro čtenáře náctileté, ale měl by ji znát každý. Tato kniha ukazuje, že i z nevinné věci se může stát vlastně šikana. A proto bychom se měli zamyslet předtím, něž se začneme k někomu zle chovat. Je to jen vymyšlená knížka, ale má mocnou myšlenku.

03.11.2017 4 z 5