Foks Foks komentáře u knih

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Kdysi jsem si v nějakém rozhovoru s Jiřím Březinou přečetl, že začal psát detektivky proto, že si myslí, že "to zvládne napsat taky". Už přesně nevím jaké detektivky měl na mysli, ale po přečtení všech jeho knih mohu říci, že měl pravdu. A dodal bych - taky a lépe. Nalezení je opět neodložitelná kniha. Uvěřitelná a chytrá zápletka, mistrné líčení, hlavní postavy popsané tak, že si je dokážete představit, žádné hrubky. Pro mě je tedy v Čechách krimi jednička.

21.03.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Chcete si přečíst inteligentní, čtivou detektivku se zajímavou zápletkou, která vás nutí číst dál a dál, z českých reálií? Kde jsou postavy vykreslené tak, že jim věříte? Sáhněte po této. A vlastně po jakékoliv od Jiřího Březiny. Neuděláte chybu.

09.03.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Všechny Dánovky si udržují plus minus stejně vysoký standard. Jednou za čas ale příběh natolik vyčuhuje, že je prostě výjimečný. Což je tento příklad. Dáma je velice zajímavě vypointovaný příběh psaný nádhernou slovenštinou a špičkování stojednačtyřicítky je tentokrát extra zábavné. Doporučuji.

02.03.2023 5 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Oproti Ochránci a především příšerné Spravedlnosti je toto zase starý dobrý Reacher. Za mě spokojenost. Těším se komu nakope zadek přístě.

15.09.2022 5 z 5

Lov Lišky Lov Lišky Ralph Pezzullo

Pro mě zatím nejlepší díl série. Bez hluchého místa, velmi napínavé.

01.08.2022 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Gratuluji mladému autorovi k velmi čtivému příběhu. Na prvotinu sakra dobré. A také gratuluji autorově učitelce češtiny, zmíněné v ‘poděkování´ na konci knihy. Slovní zásoba, líčení, to vše na velmi vysoké úrovni.

20.07.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Velmi svěží, čtivé, napínavé. Nevědět informace o autorce, myslel bych, že je svou vypsaností mnohem starší. A zbořila u mě jeden z mýtů, že ženská autorka je dobrá jen pro ženy.

07.07.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Bravo. Nenudil jsem se ani chviličku. Bylo by fajn mít další dlouhou sérii. Na další díl už se těším.

27.05.2022 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Opět famózní. Bremeno minulosti + Mačiaca stopa - Dán v nejlepší formě.

07.01.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

To je prostě radost číst. Více slov netřeba.

30.12.2021 5 z 5

První na zabití První na zabití Andrew Peterson

Slušný mix Rappa a Reachera. Škoda, že není v CZ více dílů.

08.08.2021 4 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Takový béčkový Flynn. Dle mého je vše až moc přitažené za vlasy, ale kdo ví....? Další díly si určitě přečtu.

07.06.2021 3 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Co udělá obyčejný člověk, který se setká tváří v tvář tomu nejhoršímu násilí a vraždění? Reacher má obrovské štěstí, že potkal čtyři náhodné lidi a všichni s tím neměli žádný problém. Přestřelky, rvačky, zabíjení holýma rukama... Dokonce měl takové štěstí, že všichni čtyři měli taktické vojenské myšlení stejné jako on. Jako by odjakživa byli vojenští vyšetřovatelé. No nekupte to. A dočkáme se i nefalšované grotesky, když se banda mafiánů navzájem pozabíjí. Lee, prober se!

09.11.2020 2 z 5

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Odkládám, nedočteno. Drsňák, který nejde pro ránu daleko, se doma chová jak blembla z červené knihovny. Neopodstatněné a nelogické výbuchy hněvu, kožené dialogy, věčná ubrečenost. Psychologie postav vykreslená neskutečně amatérsky. Pro mě ztráta času.

30.09.2020 1 z 5

Smrtonosný virus Smrtonosný virus Vince Flynn

Přečetl jsem všechny "rappovky" a s radostí musím říct, že po několika slabších kusech tu máme opět uvěřitelnou, inteligentní akční jízdu, která člověka donutí číst celou noc. Jsem zvědavý, jestli se Mills konečně naladil na tu správnou Flynnovu frekvenci. Uvidíme v příštím díle.

28.09.2020 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Nebylo to špatné, ale takové... jak to říci ... naivní? Určitě mě hodně ovlivnilo to, že jsem před tím četl Křížovou palbu od Kopřivy. Po něm by to měla každá kniha těžké. To časté moralizování, přerod padoucha v anděla, nelogičnosti... Na jedné straně říká matka “S tím klukem byly vždycky jen potíže.”, aby na následující straně řekla “Marek nikdy nebyl problémový.”, bývalý policajt, který vě mě nevzbuzuje důvěru ve znalosti policejních postupů, atd. Dočetl jsem s velkými rozpaky. Po velmi slušném prvním díle zklamání. Uvidíme co třetí díl.

25.04.2020 2 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Vysoký standard. Dostal jsem co jsem očekával. Tentokrát dostal nejvíc prostoru Krauz a společně s jedinečným černým humorem mě zase ubezpečil v tom, že se těším na léto a s ním další díl.

03.01.2020 4 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

Já se bavil. Má to tempo, žádné nudné pasáže. Postavy sympatické. Za mě výborně. Těším se na připadné pokračování.

03.01.2020 5 z 5

Speciální jednotka Bravo Speciální jednotka Bravo Richard Marcinko

Ta Marcinkova politická nekorektnost je prostě k sežrání!

21.10.2019 5 z 5

Rudá válka Rudá válka Vince Flynn

V předešlých příbězích byl Rapp "dokonalý zabiják", ale na hraně uvěřitelnosti. Toto už je James Bond...

11.07.2019 3 z 5