FMJ FMJ komentáře u knih

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Šílený příběh s ještě šílenějším koncem. Jednoduše další skvělý Bizzarro tak jak to umí jen Carlton.

22.02.2020 5 z 5

Tajné rozkoše mocných Tajné rozkoše mocných Josef Leden (p)

Velká škoda,že nejdelší povídka je taky nejhorší. Ze začátku se mi kniha četla hodně rychle a dokonce jsem se i zasmál,ale jakmile jsem došel k povídce kterou napsal L.Sacher-Masoch jako bych začal číst jinou knihu nudnou a nezajímavou. Bez poslední povídky bych dal 4* ale jelikož hodnotím celou knihu tak jen 3*. 60%

16.04.2014 3 z 5

Zakázané pohádky Zakázané pohádky Alexander Nikolajevič Afanasjev

Čím dál jsem byl tím se mi kniha hůře četla. Nakonec jsem byl rád,že už mam dočteno a dolšlo mi,že z celé knihy se mi vlastně líbily a nebo rozesmály 2 nebo 3 povídky jinak nic. 20%

14.04.2014

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Když jsem dokoukal film tak první co mě napadlo bylo,že je to geniální dílo.A proto jsem byl zvědavej co si řeknu až dočtu knihu.Po dočtení jsem věděl,že Parfum je taktéž geniální a to do každého detailu.Detailně popsané vůňě a skvělý příběch je perfektní kombinace.Další den po dočtení už vim,že cítim i to co jsem dřív vůbec nevnímal. 95%

29.04.2013 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Na začátek musim napsat,že filmová podoba se mi líbila víc hlavně tedy zakončení,ale nechci tím zatracovat ani knihu samotnou.Kniha je dobře napsaná a pasáže kde atmosféra houste až se člověk rozhlíží po pokoji jsou napsány dokonce víc než luxusně.Spisovatelka má zajímavý styl psaní,který si snad každýho získá. 95%

18.04.2013 5 z 5

Já, Nora Baumbergerová - Pravda nejen o Ostravě Já, Nora Baumbergerová - Pravda nejen o Ostravě Nora Baumberger

Skoro sedmdesát stránek rozhovoru,který by mohl ve zkrácené verzi klidně vyjít v některých novinách.Některé otázky se opakovali,jen byly podány trošku jinak.Tak trochu novinová kniha,která neurazí,ale ani nenadchne. 20%

06.04.2013 1 z 5

Labyrint Labyrint Suou Kózuki

Pěkně nakreslená manga,která má skvělé příběhy.Každý z příběhu má svoje zvláštní kouzlo,každý je napínavý a velice zajímavý. 100%

Temné metro #3 Temné metro #3 Tokyo Callen

Zakončení celého příbehu nemohlo být snad ani lepší.Skládanka se složila a dává jasný obraz.Třetí díl a znovu krásná kresba a ikdyž atmosféra není jako v předešlích dílech přesto je vynikající. 95%

Temné metro #2 Temné metro #2 Tokyo Callen

Druhý díl ještě lepší než první a podle mě nejlepší ze všech tří mang Temné metro.Znovu ta hustá atmosféra a znovu krásná kresba navíc další část do skládanky příběhu. 100%

Temné metro #1 Temné metro #1 Tokyo Callen

Perfektní!!! Krásná kresba,velice zajimavý příběch a k tomu hustá a temná atmosféra. 98%

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Dokoukal jsem film a zařadil ho do mé topky na csfd,ale taky jsem hned věděl,že si musim koupit knížku.Kniha byla doma a já ji přečetl za jeden den.Bez přestávky jsem hltal stránku po stránce uplně stejně jako při sledování filmu kde jsem zas hltal minutu po minutě.The Perks of Being a Wallflower je kniha,která je nabytá emocema a to jak těma štasnýma tak těma smůtnýma.Určitě můžu napsat,že se jedná o jednu z nejlepších knížek co jsem zatim četl. 100%

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Předchozí tři knihy Red Dwarf jsem četl s radostí od začátku do konce,ale Poslední člověk to byl pro mě problém,protože mě postupem přestávala kniha bavit.Ikdyž má i tenhle díl některá skvělé pasáže přesto se jedná o nejhorší knihu série. 75%

25.03.2013 4 z 5

Pozpátku Pozpátku Rob Grant

Geniální kniha s perfektně podanou realitou pozpátku.Puberta Listera s Kocourem jsou pro mě legendární a vždy když si na ně vzpomenu tak se pousměju,ale celá kniha je perfektní a já se znovu bavil po její celou délku.-----------------------.ukléd uolec íjej op livab uvonz es áj a íntkefrep ej ahink álec ela,ujěmsuop es kat unemopzv ěn an is žydk ydžv a ínrádnegel ěm orp uosj meruocoK s aretsiL atrebuP.uktápzop outilaer uonadop ěntkefrep s ahink ínláineG 100%

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Hned po dočtení předchozího dílu,který byl perfektní jsem se pustil do dalšího a ten mě lákal už jen názvem,protože se jmenuje jako jedna z mých nejoblíbenějších epizod a byl jsem zvědav jak bude rozsáhlá v knižní podobě.Wooooow! Celá kniha je stejná jízda jako předchozí díl a já se znovu bavil stránku po stránce. PS:Představa ideálního života podle kocoura byla perfektní.A Kocour dostál toho co o něm víme z seriálu,že je povrchní ůchyl. PPS:při přečtení věty Rimmre ty jsi varle jsem se nemohl přestat smát,protože když si dáte dohromady předchozí děj tak je to geniální vyjádření. 100%

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Hned jak jsem zjistil,že můj oblíben seriál,který mi pomohl v důležité etapě mého života je vydán také knižně musel jsem ho mít.Týden a mě se na stolku leskli všechny díly hned jsem se dal do čtení.První kniha Nekonečno vítá ohleduplné řidiče mě jasně utvrdil,že knižní podoba nestratila vůbec nic z vtipu,který byl v seriálu.Opravdu hodně musim oceňit,že kniha obsahuje seznámení Listera s Rimmrem to mě pobavilo,ale mě vlastně pobavila celá kniha je to totiž stejná komediální jízda jako seriál. 100%