Floriška7 Floriška7 komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Fajné!

17.03.2024 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Asi tak, podle recenzí jsem rozhodně čekala víc. Za mě takový naprostý průměr. Neurazí, ani nenadchne. Přečíst se to ovšem dá.

02.11.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to je nářez!!!! Silný příběh, který se opravdu může stát.

26.08.2023 5 z 5

Řekni, že jsi Tachovská Řekni, že jsi Tachovská Kateřina Tachovská-Vestman

Děkuji paní Tachovská-Vestman, tak to se Vám opravdu povedlo. Na knihu mě přivedla spolužačka, se kterou jsem prožila dětství přesně tam, kde se celý příběh odehrává. I p. učitelku jsem měla s Katuškou stejnou, jen s tím rozdílem, že ona ji měla jako mladou a hodnou a já už spíš stárnoucí a občas nevrlou. Chodila jsem do stejných škol i si hrát na Wintrák, moc ráda jsem u knížky na to všechno znovu zavzpomínala.

19.08.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

S velkým sebezapřením jsem ji dočetla a opět jsem se přesvědčila, že nic pro mě. Nesedělo mně v knize vlastně vůbec nic.

02.05.2023 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

1. knížka od autorky, která mně byla doporučena. Za mě bohužel trošku zklamání. Ani detektivka, ani román, v postavách jsem se občas ztrácela.

17.02.2023 3 z 5

Za mě rozhodně ANO!!! V Kodani jsem byla měsíc předtím než jsem si knihu přečetla a HYGGE jsem znala, ale knížka mně přesně vysvětlila, proč jsem byla z Kodaně nadšená. Ale věřím, že není pro každého, pro mě ano, vše HYGGE mám moc ráda.

07.01.2023

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Mně se to líbilo. Jsem z Moravy, jezdila jsem na prázdniny na dědinu k babičce a dědóškovi. Moc ráda na to vzpomínám. Taková mluva je mně blízká. Ráda jsem si s knihou zavzpomínala.

07.01.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Už Heřmánkové údolí bylo něco naprosto úžasného. A tato kniha potvrdila, že spisovatelka je naprosto vyjímečná vypravěčka. Skvělé!!!

15.12.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mně kniha docela zklamala, podle recenzí jsem od ní čekala víc. Za mě taková trošku braková literatura. Mám od spisovatelky ještě další knížky, tak třeba mě mile překvapí. Musela jsem se do čtení nutit.

24.06.2022 3 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Tahle kniha není pro každého. Ale vím zcela určitě, že pro mě ANO!!!

26.04.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přečíst se to dá, ale nijak nenadchla. Jak ji spoustu lidí chválilo, tak jsem si myslela, že je to větší skvost.

20.04.2022 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Mám její styl psaní moc ráda. A téma v této knize je víc než zvednutý prst , jak je lehké se v dnešní době v tomto dostat na tenký led. Jsem z generace, která trošku nechápe, jak je možné se živit velmi dobře něčím takovým, jako jsou reklamy na sociálních sítích. A to si myslím, že jsem v tomto velmi pokroková. Vysvětlila mně to dcera jednoduše…. Ano mami, dá se tím živit velmi dobře. Ale co se může stát a jaké mohou být konce, nám de Vigan popsala víc než dobře. Buďme rádi za nás za všechny, kteří víme, že živit se poctivou prací je prostě fajn.

10.03.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Vím, co nám tímto paní Morštajnová chtěla říct. Její knihy mám moc ráda, ale toto se jí moc nepovedlo. I přesto, že jsem knihu přečetla, tak je z jejích nejslabší. Ale beru, že je to věc názoru! Nicméně 4*

15.08.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Za mě ANO!

13.01.2021 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Moje druhá kniha od Tomáše Šebka, paradoxně jsem jako první knihu četla jeho poslední Nebe nad Jemenem. Asi bude pravda, co všichni píší, že jsou knihy čím dál lepší. Nicméně Mise Afghánistán byla skvělá.

12.02.2020 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Moje první kniha od Tomáše Šebka a naprosto mě vtáhla. Už jen tím, že jsem zdravotník na operačním sále. Někdy jsem měla pocit, že píše moje myšlenky a pocity. Tak jak to u mě bývá, jdu na jeho další knihy z misí.

22.01.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvělá, moje první od Petry Dvořákové, vlastně ani nevím proč, mám ráda české autory. Asi zkusím i jinou. Jsem zdravotník, roky pracující na sále, takže i velký kritik, ale toto se jí fakt povedlo!!!!!

29.12.2019 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Skvělá!!!!

04.10.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Za mě velké ano, čtivé, trošku se člověk ztácí v postavách, ale vůbec to nevadí. Sehnala jsem všechny díly této série. To jsem ráda. Jdu na 2.díl. Těším se.

04.09.2019 5 z 5