Florimel Florimel komentáře u knih

Kompost snadno a ekologicky Kompost snadno a ekologicky Pauline Pears

Povedená kniha. Neskutečně mě čtení bavilo. Knihu jsem si kupovala, když už jsem nad založením kompostu uvažovala, ale měla jsem obavy, aby to nebylo moc složité. Kniha je napsaná s nakažlivým nadšením a vše podrobně vysvětluje, takže pokud jste jako já, tak doporučuji přečíst. Já už se jen těším až teorii převedu do praxe.

29.05.2019 5 z 5

Malá plemena psů Malá plemena psů Susane Müller-Rielinger

Tato drobná brožurka ukazuje, co všechno se dá dělat se psem, i když je malého vzrůstu. Obsahuje něco málo o péči a plemenech. Myslím si, že by to mohla být dobrá knížka pro někoho, kdo si potřebuje ujasnit, co od svého parťáka očekává a nasměrovat ho dál.

22.10.2015 3 z 5

Kavalír King Charles španěl Kavalír King Charles španěl Juliette Cunliffe

Krásná knížka o tom jak si vybrat a starat se o svého společníka. Je plná krásných fotografií. Bohužel se jí nedaří ukázat to pravé kouzlo kavalíra, jako to umí knihy Míši Čermákové, ale i tak je to povedená publikace.

22.10.2015 4 z 5

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

Na první pohled mě zaujala kavalírkem na obálce, no jo, mám pro ně prostě slabost. Na druhý pohled je to zajímavá knížka o psech, kde si každý najde něco, co ho zajímá.

22.10.2015 4 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Pro mě opravdu inspirativní a zábavná. Nedodá mnoho informací o tom jak běhat, ale dožene to kopou motivace, což je podle mě hlavní cíl této knížky. U mě se to každopádně povedlo :-)

22.10.2015 5 z 5

Anatomie pro výtvarníky: Člověk - zvířata - srovnávací studie Anatomie pro výtvarníky: Člověk - zvířata - srovnávací studie György Fehér

Úžasná kniha. Nadchla mě ta srovnávací část. Rozhodně patří mezi knihy, u kterých jsem ráda, že je mám a nikdy nedám pryč :-) Prostě vynikající pomůcka pro výtvarníky.

Jak krtek ke kalhotkám přišel Jak krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Nezapomenutelná pohádka pro všechny textiláky. I na TUL nám to na přednášce o lněných vláknech připomínali slovy - vzpomeňte si na krtečka :-)

22.10.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tenhle díl jsem skoro nedočetla, zachránilo ho jediné, že jsem byla nemocná a neměla jsem sílu se trmácet rozbředlým sněhem do knihovny pro něco jiného.

22.10.2015 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celou dobu jsem měla pocit, že si kniha hraje na něco, čím prostě není. Navíc mi opravdu vadilo neustálé opakování stejných slov. Rozhodně jsem četla lépe napsané a erotičtější romány, např. Hřích od Sharon Page.

22.10.2015 1 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Ani už vlastně nevím proč, četla jsem to hodně dávno, ale pro mě to byl nejkrásnější díl série.

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Klenot mezi kuchařkami. Jednoduše a srozumitelně vysvětlené vše, co je třeba a ještě něco navíc. Člověk zjistí, že když udělá pár detailů jinak, tak z dobrého lze udělat nepřekonatelné. Mimochodem doporučuji čokoládový fondant, s pár surovinami vykouzlíte něco, co nadchne každého milovníka sladkého.

Duna Duna Frank Herbert

Sama bych se k této knize možná nedostala, protože sci-fi nevyhledávám. Ale jednou jsem doma brousila knihovnou, co si vezmu na čtení a přítel mi suverénně vrazil do ruky Dunu, že je to jeho oblíbená. Po spoustě podezřívavých pohledech, jsem se do toho pustila a přes první pocity zoufalství, že nevím která bije, jsem se v tom spletitém světe zorientovala. A najednou to začala být zajímavý a já četla s chutí dál. Asi ze mě nikdy nebude ten pravý fanoušek sci-fi, ale jsem ráda, že jsem překonala počáteční obtíže, protože to nakonec stálo za to :-)

21.10.2015 4 z 5

Dcera Čarodějek Dcera Čarodějek Dorota Terakowska

Tato knížka je jedna z prvních, které jsem si sama ke čtení vybrala a byla to asi první knížka, která mě doopravdy nadchla tak, že si ji i po letech vybavím a vzpomínám na ni. Jak jsem ji na prázdninách u babičky četla a nechtělo se mi ji odložit a já se s ní schovávala, aby mě nikdo nerušil od návštěvy toho kouzelného a zvláštního světa. Pro mě je to ta knížka, díky které jsem si zamilovala četbu a zjistila, že čtení může být i něco úžasnějšího než jen to s čím se setkám ve škole... 5*

21.10.2015 5 z 5