Flickova Flickova komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

V knize mi chybí lékař závislý na kodeinu, týraný pudl a odhalení, že sousedka je z jiné planety (dobrá, to už přeháním- to už by byl trochu jiný žánr) a bylo by to komplet. Četlo se mi to dobře, jen toho materiálu a lidských osudů bylo podle mého názoru při nejmenším na dvě knihy, vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka trochu zvolnila.

17.08.2018 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Je to čtivé, má to grády, ale nemohla jsem se zbavit postupně sílícího pocitu, že autor to vyšperkoval až příliš. Jedno malé ospalé městečko a tolik osudů a srdcervoucích odhalení bylo na mě příliš. Jako když kuchař uvaří kvalitní vývar, ale bohužel ho přesolí... v mém případě autor bravurně nasměroval puk přímo do čtenářova srdce, ale nee!, bohužel trefil se mu do čela až z toho byl krapet bolehlav. Jsem laskavý čtenář, pro kterého málo je někdy více.

17.08.2018 3 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Nejdříve jsem viděla film, pak jsem se rozhodla přečíst si i knihu. Musím říct, že v knize mi Waris byla něčím nesympatická, film tedy vlastně hodnotím jako lepší. Nicméně je to silný příběh a Waris je bojovnice. Její síla překonávat nástrahy na cestě za jejím snem je neuvěřitelná.

13.08.2018 4 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Této knize dávám nejlepší hodnocení, i když si na ni vlastně vzpomínám jen matně. Četla jsem ji kdysi na střední a byl to pro mě silný zážitek, který mě nasměroval ve výběru dalších knih...pravdivé příběhy o překonávání ať už neštěstí nebo vlastního osudu...mě baví dodnes.

13.08.2018 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Neumím si to vysvětlit, tak banální dějová linka, chybějící zápletka a přesto se mi kniha dostala hodně pod kůži. Vykreslení postav, nahlédnutí do jejich hlav, rodinné vztahy...obdivovala jsem, co autorka s tak jednoduchým námětem dokázala. Často si na ni vzpomenu u mnohem komplikovanějších knih, je umění vymáčknout z mála tolik dobrého a zaujmout. U mě se to povedlo na jedničku.

02.08.2018 5 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Úvodní přípravy mě naladily na bezva čtení, které se však změnilo v monotónní popis kam, s kým a kolik kilometrů, což je vlastně podstata deníku při putování. Nicméně já čekala víc, větší hloubku. V průběhu čtení jsem zjistila, že autor svou cestu dával postupně na blog, věřím, že tahle forma sledování a čtení by mě bavila více. K menšímu zklamání z knihy patří i fakt, že Pacific Trail Crest je stále neskonalá výzva, ale zájem o jeho zdolávání a zázemí, poskytované při této akci je úplně jiné, než jsem si představovala... Tohle samozřejmě není autorova chyba, ale přesto to trochu kazí můj dojem z knihy.

02.08.2018 3 z 5