FlashDC FlashDC komentáře u knih

Conan - Hodina draka Conan - Hodina draka Robert Ervin Howard

Klasická fantasy, která určovala směr literatury magie a meče. Jediný proud fantasy, který dokázal konkurovat Tolkienovi. Pro fanoušky Conana povinnost.

Mafie a zločinecké gangy Mafie a zločinecké gangy Miroslav Němec

Kvalitně zpracování o zločincích z pohledu policajta. Někdy působí naivně ale furt věřím, že se v reálu takoví lidi najdou.

UFO - cizí inteligence UFO - cizí inteligence Illobrand von Ludwiger

Složitější čtení o UFO. Kdo se o tuhle problematiku zajímá by tuhle knihu měl mít.

05.03.2016 5 z 5

D-Day operace Overlord - od přípravy po osvobození Paříže D-Day operace Overlord - od přípravy po osvobození Paříže Ivo Rušák

Další dobrá kniha pojednávácí o vylodění v normandii postupu do vnitrozemí. Dobré mapky a ukázky uniforem zbraní.

UFO na Slovensku UFO na Slovensku Miroslav Karlík

Pokud se o ufo člověk zajímá, zde je popsáno hodně setkání a pozorování UFO. Publikace je malinká ale dobrá.

05.03.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kvalitně napsáné postapo. Ta romantická představa toho hnusu v podzení sálá z každé stránky.

05.03.2016 5 z 5

Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku George Beahm

Pro fanoušky seriálu povinnost, mnoho zajímavých informací. Jen s tím mohli počkat, až seriál skončí ale vím, že jsou i jiné publikace.

05.03.2016 4 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Koupil sem na doporučení článku v Pevnosti a čekal sem teda o mnoho víc. Asi je to dobou. Co mě štvalo je, jak se autor vyžívá v neustálém popisování, kdo, co má na sobě apod. Ani konec mi nějak zásádní nepřišel ale čte se to dobře.

Kronika druhé světové války Kronika druhé světové války * antologie

Velice obsáhla kniha. Není co vytknout. Zpracování skvělé.

05.03.2016 5 z 5

Vietnamský válečný deník 1964-1975 Vietnamský válečný deník 1964-1975 Chris Bishop

Není co dodat, den po dni, týden po dnu vietnamské utrpení. Nejlepší kniha o tomto konfliktu co sem dosud viděl.

05.03.2016 5 z 5

Kronika válek Od francouzské revoluce do irácko-íránské války Kronika válek Od francouzské revoluce do irácko-íránské války Joseph Cummins

Kniha je dobře poskládáná. Není nutno číst jako celek. Kniha se prezentuje, že poukazuje na války, které významně měnily dějiny. O jednotlivých válkách se dá najít o mnoho více informací ale jako srhnutí to stačí(kniha by musela mít přes 1000 stran). + Jsou zde pěkné historické kresby a fotky.

05.03.2016 5 z 5

Kronika válek: Od řecko-perských válek po boj za americkou nezávislost Kronika válek: Od řecko-perských válek po boj za americkou nezávislost Joseph Cummins

05.03.2016 5 z 5

Divoká zvířata - 1000 zajímavostí Divoká zvířata - 1000 zajímavostí John Farndon

Kniha pro děti. Jsou zde sice zajímavosti ale dneska se raději podívám na dokument. Je zde toho málo.

Baníčku, my jsme s tebou! Baníčku, my jsme s tebou! Igor Bruzl

Historie Baníku, největší plus je pro mě, že jsou zde napsány poharové utkání Baníku. Pro fanoušky FCB povinnost.

05.03.2016 5 z 5

Islámský stát - Uvnitř armády teroru Islámský stát - Uvnitř armády teroru Hassan Hassan

Jestli chcete pochopit, proč se děje na východě, co se děje a proč je ISIL tak krutý, zde se vám dostane mnoho odpovědí. Při čtení nejdnou budete používat internet, kdo je alávista,baasista,teokracista, salavista apod. Zezačátku je dobré si zapamatovat jméne a názvy organizací ať v tom nemáte zmatek.

Tolkienův svět Tolkienův svět Gareth Hanrahan

Spíš obrázková než psaná kniha. Pro fanoušky se to hodí ale vše se dozvíte už z filmu.

05.03.2016 3 z 5

Chobotnice - příběh sicilské mafie Chobotnice - příběh sicilské mafie Jaroslav Bouček

Tuto knihu sem našel na chatě. Je to vysoká škola o mafii. Dá se číst i po kouscích.

15.09.2015 5 z 5