FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Pád Pád Mike Mignola

Konečně tu máme sérii Hellboy v Pekle a musím hned na začátku říct, že mě to hodně sedlo. Náš pekelník opět v rukou Mignoly vypadá prostě skvostně. Mě jeho kresba vždycky bavila a patří k Hellboyovi plus barvy Dawa Stawarta.
S Hellboyem prozkoumáme peklo a jeho některé zákoutí. Tento výlet jsem si maximálně užil.
Hodnotím 90 %.

08.04.2024 5 z 5

Smrtihrad Smrtihrad Mike Mignola

Hellboyův vyhalucinovaný výlet na Smrtihrad, který je přinejmenším zábavný. Nepřináší však nic nového a neposouvá děj nikam. Kresba odpovídá tomu, že je tato kniha spíše pro mladší čtenáře.
Každopádně se jedná o zábavnou vsuvku do hellboyuniverza.
Hodnotím 65 %.

31.03.2024 4 z 5

Pickenský děs a další příběhy Pickenský děs a další příběhy Mike Mignola

Další povídky z tohoto skvělého univerza. První Pickenský děs měl skvělou atmosféru a celkovou zápletku.
Proměna profesora O'Donnella byla taky zajímavá, ale moc mi nesedla kresba, která byla taková karikaturní.
Nejobsáhlejší povídka Propast času je opravdu skvělý výlet do minulosti. Jak píše DennisMoore má asi největší vliv na celé univerzum. Skvěle navržený Ogdru Hem vypadá opravdu úchvatně. Nejlepší část této knihy.
Celkově hodnotím 70 %.

28.03.2024 4 z 5

Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie John Langan

Od Johna Langana jsem četl Rybáře, ale i povídku Rozkvět, která mě hodně bavila. Tuto povídkovou knihu jsem si tedy musel pořídit. Bohužel jsem docela zklamán.
Ve výsledku mě nějak extra neuchvátila ani jedna povídka. Jediné, které se mi relativně líbily byla Masožravá obloha, Psí město a Matka z kamene. Ostatní mě nějak vypadly z paměti. Ne, že by bylo vyloženě špatné, ale nesedly mi.
Celkově hodnotím tuto sbírku na 50 %.

30.12.2023 3 z 5

Dům tisíce šepotů Dům tisíce šepotů Graham Masterton

Hodně zajímavý horor, i když spíše bych řekl mysteriozní thriller. Kniha se takřka v 90 % odehrává ve starém domě, do kterého přijede rodina po smrti svého otce. Postupně se začnou dít zvláštní věci, které následně odkrýváme spolu s hrdiny knihy. To co se děje v sídle je zajímavě pojaté. Kniha se čte velmi dobře.
Líbilo se mi to. Hodnotím 75 %.

05.10.2023 4 z 5

Valis Valis Philip K. Dick

Velmi zvláštní dílo P.K.D., které se nečetl vůbec jednoduše, a ve které se lehce ztratíte. Už jsem od tohoto spisovatele četl 5 knih a tato byla nejméně snesitelná. Teologické teorie hledání mesiáše nám asi trošičku zavaří mozek. No uvidím zda zkusím Božskou invazi.
Hodnotím 55 %

31.08.2023 3 z 5

Rok 1000: Konec světa Rok 1000: Konec světa Vicente Segrelles

Tímto dílem můžeme potvrdit, že fantasy se dokonale zamíchalo s sci-fi. Funguje to výborně. Další svět/planeta kam se dostane Žoldnéř je moc hezky vytvořena. Postupně zjišťuje co a jak a sním i čtenář. Hodně zajímavá a napínavá jízda, která nás vezme na průzkum planety. Nové postavy jsou také fajn.
Žoldnéř mě opět začal bavit. Hodnotím 80 %.

13.07.2023 4 z 5

Vlak plný příšer a Odložená smrt Vlak plný příšer a Odložená smrt Mike Mignola

V této knize máme dva odlišné příběhy.
Vlak plný příšer je takový survival horor, kde Devon s Fenix unikají a schovávají se. Pěkně nakresleno.
65 %.
Daleko zajímavější příběh je Odložená smrt, kde se setkáváme s kapitánem Damienem. James Harren předvedl krásnou kresbu, která se hodí do toho univerza.
75 %.

09.07.2023 4 z 5

Upgrade Upgrade Blake Crouch

Knihy od Blake Crouche Temná hmota a Zhroucený čas mám velmi rád, takže na Upgrade jsem čekal s nadšením. Bohužel po přečtení jsem hodně zklamán. Kniha ani zdaleka nedosahuje kvalit děl předešlých. Nenašel jsem zde žádný wow moment, na které jsem byl zvyklý a celkově mě kniha netáhla k dalšímu čtení.
Nápad ohledně vylepšování lidí dobrý, ale totálně nevyužitý potenciál. Celou knihu jsem čekal něco víc, bohužel to nepřišlo.
Pokud jste nadšení z knih zmíněných na začátku, tak nic podobného zde nenajdete.
Hodnotím 60 %.

01.07.2023 3 z 5

Záhada ve Vodozemí Záhada ve Vodozemí Kim Newman

Po druhém dílu Lovce čarodějnic, který mě dost zklamal, je toto příjemné překvapení. Kresby se chopil skvělý Tyler Crook a vykreslil nám zajímavý příběh z Vodozemí.
V hlavní roli úhoři začnou děsit lidi a atmosféra houstne a graduje.
Hodnotím 70 %.

27.06.2023 4 z 5

Želvy ninja: Poslední rónin Želvy ninja: Poslední rónin Kevin Eastman

Příběh posledního želváka Michelangela je prostrý, pomstít se. Bohužel cesta k tomuto činu je dost obtížná. Mikovi pomůžou staří známí, ale i nováčci. Akce střídá akci a pohled na to je dechberoucí. Opravu skvěle nakreslený komiks.
Ke konci mi přišlo, že kniha pomalu ztratila dech.
Hodnotím 80 % a doporučuji všem, kdo milují želvičky.

27.05.2023 4 z 5

Artefakt Artefakt Jamie Sawyer

Tuto knihu jsem vyzkoušel, protože mám rád sci-fi a zároveň jsem ještě nevyzkoušel odnož military sci-fi. Lákalo mě na ni tajemno okolo Artefaktu. Bohužel jsem nedostal ani jedno. Miluji knihy od Clarka, kde hrdinové zkoumají různé artefakty, planety a další. Tady se mi toho dostalo velice málo. Military část mě bohužel moc nebavila. Takže se asi budu držet od tohoto subžánru dále.
Kniha se nečetla úplně špatně, ale skoro vůbec mě nenutila číst dál.
Jsem z klamán. Hodnotím průměr 55 %. A další dvě si nechám ujít.

27.05.2023 3 z 5

Rusko Rusko Mike Mignola

Musím říct, že tato kniha je zatím nejlepší díl Pekla na zemi. Hned na začátku mě vtáhla. Sledovat ruského vědce jak jede výtahem dolů a prochází chodbou. Úžasná atmosféra. Celkově se mi příběh líbil, byl plný lovecraftího hnusu, který mám tak rád. Skvělou roli tu sehrál Johann, který dobře naštval šéfovou. A jeho nový oblek se mi dost líbí a jemu evidentně také.
Kresba od Tylera Cooka mi sedla a hodila se k příběhu.
Nemám v podstatě co vytknout. Hodnotím 90 %.

10.05.2023 5 z 5

1952 1952 Mike Mignola

Příběh o první misi našeho rudého oblíbence nebyl špatný, ale dal mi takový pocit, že už jsem něco podobného četl. Ano máme tu zloducha, tajemné místo. Příběh pěkně odsýpá a bavil mě dost, ale nějak jsem čekal více.
Kresba je parádní, hraje si hodně se stíny.
Knihu hodnotím 80 %.

08.05.2023 4 z 5

Bohové a netvoři Bohové a netvoři Mike Mignola

Druhá kniha z nové série mě bavila o dost více. Komunita přeživších jakoby vypadla ze série Walking dead. Líbila se mi vsuvka, kde doktor vyprávěl o Hyperborei, tyto části mě prostě baví. Kniha je rozdělena do dvou části Bohové, kterou kreslil Davis a druhou Netvoři, které se ujal Crook.
Uvidíme co nám přinesou další knihy.
Hodnotím 70 %

15.03.2023 4 z 5

Nový svět Nový svět Mike Mignola

Musím říct, že docela vlažný začátek nové série. Hádání se z Kate mi přišlo docela dětinské a hraničilo to skoro z nějakou telenovelou. Linka v kanadských lesích byla docela zajímavá. Copak to má za "hezké" miminko? Setkání se starým známým potěšilo, super postava.
Jinak kniha mě relativně zklamala, čekal jsem více.
Hodnotím 60 %

15.03.2023 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Knihu jsem dostal k Vánocům. Všiml jsem si jí už dříve o koupi jsem však neuvažoval. Po přečtení musím však říct, že to byla neskutečně zábavná jízda.
Děj by se dal rozdělit do dvou linek, kde v první sledujeme účastníky a ve druhé policejní vyšetřování. Tyto dvě linky se střídají po kapitolách a prostě baví, nenašel jsem žádné hluché místo.
Jednotlivé "místnosti" jsou zajímavě navrženy a motivy hlavního pachatele čtenáře nechají přemýšlet.
Těším se na další díl. Hodnotím 90 %

13.03.2023 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Dobrodružná jízda teenagerů, které tráví letní prázdniny trošku jinak, než čekali. Kniha nám nabídne školu, která je opředena tajemství. Záhadné zlo, které nám je postupně odhalováno, ale bohužel nakonec ne úplně vysvětleno. Zajímavé lokace, kde nám sympatičtí hrdinové zkoumají a odkrývají informace.
Řekl bych, že kniha sama o sobě není úplně horor, ale spíše dobrodružná kniha s prvky hororu. Simmons je grafoman, ale i tak se kniha čte velmi dobře a čtenář nemá pocit, že tam je něco navíc či zbytečná vata.
Kniha obsahuje hodně zajímavý doslov. Popisuje zde, jak dnešní děti nezažijí prázdniny jako on. Já sám musím říct, že děti si už tak nehraji jako třeba my před 25 lety.
Knihu hodnotím 70 %

27.02.2023 4 z 5

Setkání s Rámou (limitované vydání) Setkání s Rámou (limitované vydání) Arthur Charles Clarke

Jsem velice rád, že nakladatelství Argo knihu znova vydalo. Konečně jsem měl tu možnost knihu pořídit a přečíst.
Do sluneční soustavy se dostane těleso, které je prvně pokládáno za přírodní. Záhy zjistíme, že se jedná o válcové těleso, které je duté. Dostane jméno Ráma.
Následně je vyslána výzkumná expedice, která má blíže zjistit s čím máme dočinění.
Postupné odhalování Rámy je napsáno skvěle a čtenář chce vědět více a více. Člověk si ani nedokáže, takto gigantickou věc představit.
Vše je napsáno a poutavě a napínavě. Bohužel se samozřejmě nedozvíme vše, co bychom rádi.
Tento skvost určitě doporučuji všem milovníkům díla Clarka a také hard sci-fi obecně.
Hodnotím 80%

10.12.2022 4 z 5

Lidská bytost Lidská bytost Mike Mignola

Tato kniha obsahuje čtyři nezávislé povídky, která nám vypraví o našich oblíbených hrdinech.
V prvním nejdelší příběh nás zavede k čarodějnici. Na tuto misi je vzata mladá a nezkušená Liz a také to podle toho vypadá. Tento kousek je opravdu dlouhý zabere takřka půlku knihy. Bohužel jsem se neskutečně nudil a kresba tomu moc nepřidala.

Příběh Oběti je naopak velmi kraťoučký, který je k zamyšlení. Ve válce a tom co dělá Ú.P.V.O. budou vždycky nějaké oběti. Kresba Guy Davis je záruka kvality.

Povídka Lidská bytost točící se kolem Rogera a zamýšlení se jak moc je člověkem je docela pěkný a opět můžeme filozofovat. Richard Coberna má spousty lidi rádo, ale mě bohužel nějak extra jeho kresba neoslnila.

Poslední kousek Ektoplazmatický člověk nám vypraví příběh o Johannovi na sklonku jeho života. Nejlepší kresba této knihy, které můžeme poděkovat Ben Stenbeckovi.

Celkově knihu hodnotím průměrně 60 %.

28.11.2022 3 z 5