Figurka Figurka komentáře u knih

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Napínavé, zajímavé, překvapivé, nečekané.

10.03.2024 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Takže za mě zklamání. Nechápu, kde kniha nasbírala takové recenze, které se uvádějí na její obálce. Byla jsem tak natěšená. Nic. Otrava. Začátek tedy dobrý, to ano, pak pouze nuda, otrava, nezájem. Postavy nesympatické, jejich chování mě rozčilovalo. Konec jakž takž nečekaný i když chvilku jsem už tušila .... ale ani ten to nezachránil.
Jak je vidět i tady platí jako v kuchyni- Sto lidí, sto chutí. A to je na knihách krásné, každá si své čtenáře najde.

10.03.2024 2 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

Naprosto souhlasím s předešlým komentářem od - ddkk - , protože též nemusím nadpřirozeno a v momentě kdy se v ní začalo jevit, pro mě velmi zajímavý příběh pohasl. Ale jelikož jsem dnes dočetla další knihu ze " série" Poslední dívka, dávám i přesto Poslední oběti hvězdičku navíc.

10.03.2024 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Mrazivé! Povedlo se mi jeden den dočíst knihu a týž den začít sledovat její televizní seriálové zpracování. Vše jsem měla v živé paměti. Jako snad vždy kniha opět vítězí. Jediné bez čeho bych se obešla byl doplněk oné " bytosti". Menší sci-fi a tomu já na chuť nikdy nepřišla. Přesto tleskám, jak nás někdo dokáže pouhými písmenky tak věrohodně "prožít, cítit" vše co pisatel zamýšlí. Opět jsem si knihu zakoupila tady na Databázi knih v bazaru a nelituji. Myslím, že se k ní ještě někdy vrátím. Tu určitě dál nepošlu, jedině půjčit. Díky.

11.01.2024 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Knihu jsem si koupila tady z bazaru. Nelituji ani za mák. Četla se sama a pokud by to šlo, četla bych ji v jednom kuse bez přestávky. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Nedám, neprodám, s radostí ale půjčím, jak se hned obratem stalo a i tam to byl úspěch. Doporučuji. Kupte si, půjčte si, přečtěte si, stojí za to!

20.09.2022 5 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Agathu Christie mám ráda. Tento příběh mě ale nějak nebavil. Velmi brzy jsem tušila, kdo stojí za zločiny, alespoň přibližně. Ale to nejsem jediná, jak tu čtu. Přesto je Agatha Christie bezvadná. Člověk musí brát na zřetel, že byly knihy psány před značnou řádkou let a v dnešní době, kdy se to v televizi či knihkupectvích hemží nepřeberným množstvím krimi, je těžké diváka či čtenáře uspokojit na 100%.

03.03.2022 3 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Toto se někde ještě nedávno dělo? Hned jsem si Mende Nazer vyhledala i na YouTube. Kolik let to děvče ztratilo... Kniha se mi líbila.

02.03.2022 5 z 5

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Životní příběhy to je moje. I tento popsaný byl silný o utrpení od hodně nízkého věku. Až mi to přišlo neuvěřitelné s jakou podrobností. Já sama a ani nikdo mě známý si nepamatuje nic z věku dvou let. Již jsem četla, že někteří lidé ano a utrpení ve vzpomínkách asi zůstane spíš, než běžný život. I když pro tuto malou holčičku bylo strádání taky vlastně běžné. Něco tomu vyprávění chybělo.

26.02.2022 3 z 5

Řeka v temnotě Řeka v temnotě Masadži Išikawa

S knihou Svědectví o životě v KLDR je i tento životní příběh něco pro nás tak neuvěřitelného, že stojí za to, aby je znalo co nejvíce lidí. Je tohle vůbec možné? Takto se někde žije? Ne protože to život není, to je přežívání a čekání na krutou smrt. V bolesti, strachu, zimě, hladoví, zatracení, nedůležití.

26.02.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jednoznačně doporučuji. Dokonce až tak, že bych hlasovala i pro povinnou četbu na středních a vyšších školách. Většině z nás neuškodí více pokory a vděku k našemu žití a po přečtení této pravdivé knihy leckdo sklopí hlavu nad svou vlastní závistí, chamtivostí, nespokojeností... atd atd.
Čtěte a pošlete dál.

26.02.2022 5 z 5

Stockholm Delete Stockholm Delete Jens Lapidus

Překvapivá kniha z kriminálního podsvětí. Zpočátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale dalšími přečtenými stránkami se to spravilo. Bavila mě.

26.02.2022 4 z 5

Jak se zbavit Matthewa Jak se zbavit Matthewa Jane Fallon

Líbila se mi, nenáročné oddechové čtení.

06.10.2015 5 z 5

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Knihy napsané podle skutečně prožitých příběhů mě nesmírně baví. Tato knížka je drsná, snad i poučná. Ano zavinila si vše sama, však se ke všemu doznává, ale chyby děláme přeci každý. Zaplatila za svou chybu ažaž a myslím, že návratem domů z vězeňských pekel její trápení rázem neskončilo. Přizpůsobit se běžnému žití, v klidu usínat a plánovat budoucnost pro ni potom určitě nebylo nikterak lehké. Doufám, že se jí daří dobře a odpovědnost za svůj život bere již vážněji a zodpovědněji.

28.09.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem již dvakrát. Snad jsou mé děti již mimo nebezpečí, snažila jsem se o to, seč jsem mohla, ale ani to někdy nestačí. Co jednou má vnoučata, co děti mých přátel, sousedů, známých.... nechytí se do pasti, neuvíznou??

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Krásná kniha.Je i zfilmovaná, ale příběh tam je v určitých detailech pozměněn. Zdaleka se mi nelíbil tak jako kniha.

Výhra Výhra Patricia Wood

Jiné čtení, zajímavé, jelikož je vyprávěné " odlišným" jedincem. O tom to je. Jsme jedineční, každý z nás. Ať už takový či makový. Vyčnívající, zastrčení, oblíbení, obyčejní, divní. Jsme různí, ale všichni chceme být někým chráněni i milováni.

09.09.2015 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Velmi hezká kniha, poutavý příběh. Ještě si jí v budoucnu nejméně jednou ráda přečtu.

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Příběh tří přítelkyň z lékařského prostředí. Nejprve jako studentky, poté plně zaměstnané ženy. Každá si prožívá ten Svůj život. V dobrém i zlém. Velmi pěkná kniha.

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Zkusila jsem od tohoto spisovatele dvě knihy, protože mám ráda thrillery a horor k nim nemá daleko. Zjistila jsem ale, že tento žánr nebude mým oblíbeným a že k thrilleru zase tak blízko nemá. Přehnané, málo uvěřitelné a předvídatelné scény. Asi má horor takový být, tudíž ho hvězdičkami hodnotit nebudu, jelikož bych mu pravděpodobně ublížila. Nechám si hodnocení pro knihy, které čtu běžně a ráda a horory nechám pro jiné dychtivce.

27.08.2015

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Kniha plná napětí a překvapení. Splnila mé očekávání na jedničku.

26.08.2015 5 z 5