Fifth Element

HanaHanaAlena Mornštajnová

Zřejmě nejsem úplně nejchytřejší, ale ZMÍNKA o třídenním čekání na transport v Ostravě dohromady max ve dvou větách knihy, není dej odehrávající se v tomto městě, proč ji tedy má skoro 300 lidi ve výzvě???

Marketing měla kniha výborný, dej byl celkem poučný, pro dnešní dobu nejspíš velmi, ale do nejlepší z nejlepších toto dílo nezařadim.

07.08.2019

NenávistNenávistChris Carter

Nedoporučuji číst k snídani a jakémukoli jídlu :)))

19.09.2019

MacbethMacbethJo Nesbø

Nevim jak většina čtenářů, ale za sebe říkám, že jsem Nesbem skoro nepolíbená, takže nemůžu a nebudu srovnávat s "ostatními" knihami autora. Ale stejně tak, jako mě nezaujala jiná z jeho knih, nezaujal mě ani Macbeth a četl se mi hodně, hodně těžko. Nevím, proč bych měla srovnávat jak s jinými, tak s původní klasikou, knihy mají vyvolat nějaké pocity, každá svůj vlastní, jedinečný a ne, že musím hned porovnat s něčím jiným. Můj pocit dobrý nebyl, ale věřím, že každý čtenář má jiný. A teď mě ukamenujte ;)

14.05.2018

Kartosský gambitKartosský gambitV. Mahaněnko (pseudonym)

Asi začnu zase hrát... :))))))) neuvěřitelná série, která dokáže vtáhnout do děje, jen opravdoví hráči nesmí moc přemýšlet, o tom to vůbec není.. Potřebuju další díl, včera bylo pozdě :)

24.09.2018

ÚtočištěÚtočištěJérôme Loubry

Jedním slovem masakr!
Náhodou jsem objevila krátkou recenzi, která mě hodně zaujala a tak jsem koupila ebook.. Tohle je kniha, u které pomyšlím i na koupi tištěné, a to se poslední dobou moc nestává.
Každopádně, Francouzi umí! Jestli máte rádi psychologické thrillery, u mě prioritní nejsou, tuhle knihu doporučuji a nejspis i já sama ji budu muset přečíst ještě jednou, abych viděla komplexní pohled :-)

02.12.2020

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Nevím jak ostatní, ale mě kniha doslova nadchla. Prvních sto stránek bylo sice těžkopádným čtením, ale pak jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla. Není to jen o tom, že nás autor seznamuje s moskevskym metrem a jeho obyvateli, ale je to o tom zamyslet se, jak by náš svět, naše planeta mohla jednou dopadnout a kam až by se mohla dostat.
Tahle kniha vás prostě nutí k přemýšlení, jestli nás dnešní technologie nedostanou přesně do těch míst a způsobu života, jaký je v knize popisován a co obyčejný člověk nemůže ovlivnit.
Já bych tuto knihu doporučovala přečíst každému a především celé vládní garnituře nejen u nás.

Člověk si myslí, že je pánem tvorstva, ale jak jsem nedávno zaslechla názor jakéhosi vědce a s nímž souhlasím - totéž si mohli myslet dinosauři před miliony let.

02.10.2012

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchChris Carter

A to jako važně? A ani ještě není kompletne napsany další díl? Neeeeeee...

22.10.2018

Za smrtíZa smrtíMichael Atamanov

Vesmírné strategie nejsou nejspíš zrovna můj šálek kávy, ale oceňuju styl, čtivost i děj, autor umí.. Ale radši se půjdu procházet do světa Barliony, snad už zítra :)

25.04.2019

Pod zámkemPod zámkemMaude Julien

Svým způsobem úžasná kniha, ale.... Respekt autorce...

11.06.2019

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Odklon od romantiky byl odklon správným směrem.. Jedním slovem - masakr!

14.09.2020

Ani peklo, ani rájAni peklo, ani rájLinda Howington S.

Kdyz jsem si precetla starsi komentare k teto knize, docela jsem se obavala toho, co me v ni ceka, jestli me autorka po tolika dobrych knihach zklame a vubec tuto knihu budu schopna docist..
Ale opravdu me nezklamala a i pres pocatecni neduveru prave diky komentarum, jsem ji nakonec docetla jednim dechem..
stejne jako ostatni knihy teto autorky je v ni vsechno a vzdy neco jedinecneho, co ji odlisuje od jejich ostatnich knih..

Takze vubec nedoporucuji dat na nektere komentare, ale radeji si knihu precist a pak si udelat vlastni nazor..

14.03.2013

Stále nezvěstnáStále nezvěstnáC. Stevens (pseudonym)

No.. Jak to napsat.. Kniha byla suprova, jako takova se mi libila, dobre napsana, dobry pribeh, dobre rozuzleni.. Ale jen kdyz si to predstavim, tak se mi dela spatne..

06.03.2014

Třetí hrob přímo před nosemTřetí hrob přímo před nosemDarynda Jones

Začíná se to docela slušně zamotavat.. Uz aby byl přeložen další díl. :-)

25.04.2015

Cesta u řekyCesta u řekyA. Quick (pseudonym)

Ta píše snad čím dál tím líp :-)

05.05.2015

Stačí jen chtítStačí jen chtítJoelle Charbonneau

Je úplně jedno, že je to fikce, s tím, co znám, si to jde docela dobře představit.. Kniha nejen pro současnou mládež, ale jak se jenom dívám kolem sebe, i pro spoustu a spoustu "rozumných" dospělých, kteří si vůbec neuvědomují, co internet skutečně může v dnešní době znamenat s tím, jak jsou lidé docela snadno manipulovatelní, aniž by si to uvědomovali..

09.04.2018

Šamanova pomstaŠamanova pomstaV. Mahaněnko (pseudonym)

Jedinečné! Epické! Nutně potrebuju vědět jak to skončí! :)))

14.06.2019

ZtracenýZtracenýTim Weaver

Jako ale ten konec! Potřebovala jsem spát, ale musela jsem v dalším díle zjistit, jak to skutečně je.........

24.07.2019

Němé obětiNěmé obětiTim Weaver

Z mého pohledu asi zatím nejlepší ze série

17.10.2019

DárceDárceLois Lowry

Uff.. Tak tady nemůžu asi jinak, než dát plný počet.. A zaslouženě..
Zpočátku, kdyz jsem vybírala, co si přečtu, jsem byla trochu na rozpacích, anotace u téhle knihy se mi líbila, ale stejně tak, jako u ostatních z mého výběru. Nicméně chtěla jsem nějakou krátkou, jednoduchou knihu a tahle se zdála být ideální.. Ale jak už to chodí, zdání většinou klame, ale rozhodně nelituji.. Nebyla složitá, dokonce mě tak trochu "naštval" i konec, protože mě napadlo pár možností, ale kdyz jsem dočetla úplně poslední stránku, a to upozorňuju budoucí čtenáře, že to je opravdu důležité, s proslovem autorky, tak mi teprve všechno docvaklo :)
Takže za mě - krátká, ale neobyčejná kniha,kterou vřele doporučuji..

23.03.2015

Tajemství Temného hvozduTajemství Temného hvozduV. Mahaněnko (pseudonym)

Prostě nádhera! Nepřenesu přes srdce, jestli v češtině nevyjdou všechny díly... :)))
Už někdo začal programovat Barlionu? ;)))

25.10.2018

Zrození hrdinůZrození hrdinůBrandon Mull

Nemůžu souhlasit s negativním názorem některých dospělých, kniha je určena opravdu pro menši děti, které přemýšlí naprosto jinak, ale i přesto se dobře čte. Pokud máte jako dospělý, anebo na prahu dospělosti, rozvinutou představivost, příbeh vás nezklame. Je potřeba si pamatovat, že je to úvod, začátek cesty a kdyz už, tak ji podle toho soudit.

14.02.2019

DluhDluhDmitrij Rus

O trochu lepší než předchozí díl, ale už vím, co mi vadí.. Ta arogance, která čiší z celé knihy..

20.06.2019

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Narozdíl od knihy, film hodně zklamal. Těšila jsem se, jak se tohle Spielbergovi povede, ale snad jsem ještě neviděla větší rozdíl od knižní předlohy

26.06.2019

Dětské zoubkyDětské zoubkyZoje Stage

Tak tohle bylo vážně psycho.. Šílený.. Děj.. není tak docela líbivý, ale nedá se odtrhnout od čtení. Knihu jako takovou nezavrhnu.. Svým způsobem je fascinující tohle dílo číst, žádná vražda, žádné vyšetřování, ale mráz po zádech běhá snad víc než u sebelepší detektivky.. Rozhodně bych to zažít nechtěla.
A přece.. je možné, že se i tohle děje i v realitě, nejen v knize..

09.08.2019

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJerzy Kosiński

Uff.. Nedokážu si představit, jak někdo mohl přijít na nápad tohle zfilmovat.. Četlo se to dobře, stylisticky, ale ten obsah.. Až mi někdy přišlo neuvěřitelné, jak lidi, byť na vsi, mohli být tak kruti, zfanatizovani a v podstatě se chovat stejně, ne-li někdy hůř, jak celé SS..
Ale na druhou stranu.. Kdo četl něco o válkách, holokaustu, genocidach.. ono se to až zas tak moc neliší, jen je to v této knize napsané drsným a prostým jazykem..

09.10.2019

Sůl pradávných slzSůl pradávných slzBrian M. Talgo

Prvni kniha, již napsali dva rozdílni autoři, kteří mě nenechali oddechnout.. Všechna témata která mě baví, - historie, minulé životy, láska, byť jen okrajově... Dobře napsané s výborným překladem, v mém jazyku dobře se četlo :) bála jsem se nejhoršího, dostala jsem mnohem lepší

16.05.2020

Válka vzpomínekVálka vzpomínekGuillaume Musso

Nezklamal!
Až na ten přebal, k obsahu mi nesedí..

16.10.2020

Oprávněná vraždaOprávněná vraždaJ. Deveraux (pseudonym)

Mě se líbila. I přesto, že to není typická deverauxovska romantická detektivka, romantická v tom pravém smyslu, už jen čekám, kdy bude :D

22.10.2020

Hledání tělaHledání tělaMichael Atamanov

Důstojné a srozumitelne (narozdíl od jiných LitRPG) zakončení celé série. Nenechte se odradit..
Jen bych knihu ještě na chvíli vrátila korekturum, těch chyb bylo až moc, trochu to kazilo zážitek z knihy, ale i přesto hodnocení nesnižim.

11.12.2020

Cesta u řekyCesta u řekyJayne Ann Krentz

Po pěti letech jsem knihu znovu otevřela a zjistila, že si vubec nepamatuju o čem příběh byl.. Takže jsem ji znovu přečetla a je stále stejně dobrá jako tenkrát :D