Fifth Element Fifth Element komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zabít a zakopat ještě dřív než to vyleze matce z lůna! Bohužel se to těžko rozeznává a když píšu "to" , myslím "to" , protože to nemůže být člověk... O psychopatech už jsem toho přečetla hodně, ale tahle kniha.. jen myšlenka, že by to nemusela být fikce a nikdy se na to nepřijde, mě dokáže navztekat..

Zlata Esther!

14.09.2022 4 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Ano! Forenzní analýza mi učarovala už s prvním Robertem Hunterem. Sice se Nina jeho brilantnímu mozku nevyrovná, občas je až neuvěřitelné, že přijde na věci dřív (v jejím současném nejmladším postavení), než její kolegové psychologové, ale má sakra hodně do sebe a pálí ji to.
jako detektivka / thriller skvělé, čtivé, jen doufám, že další díl nebude součástí jejího života, už toho bylo dost, aspoň na jednoho člověka a jeden jeho krátký život...
Za mě i lepší než první díl Šifra

02.09.2022 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Slabé, víceméně jen nudné a bez jiskry, bohužel, od prvního dílu se zvlášť nerozjede krom toho, že si Anna užije trochu víc sex, který si ani nepamatuje... Přečetla jsem tři jiné knihy, než jsem tuhle zvládla do konce :/ serie asi tak "když nezbude nic jiného", i erotické románky jsou zábavnější, nejspis se k ní v tomto životě už nedostanu..

23.08.2022 3 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Tak nějak si nejsem jistá jak to pojmout. Není to horor, není to thriller, ale zařadila bych to, při současném, byť pouze veřejném, povědomí, mezi sci-fi s malou špetkou ezoteriky, otázka však je, do jake míry, protože kdo vlastně ví? Nechci vyzradit podrobnosti ani naznačovat, takže se budu držet zřejmého.
Kniha se opět dobře četla a spojení Barker Patterson vůbec není marné. Druhý jmenovaný zřejmě naučil prvního věty trochu víc rozvíjet, takže to nepůsobí tolik heslovitě jako předchozí Barkerova díla. Když přečtete stránku, těžko se odtrhavá, protože prostě potřebujete vědět, co se bude dít, nicméně umím si představit, že pro mnohé bude konec, a vlastně celá kniha, zklamáním, jelikož jejich očekávání budou výrazně jiná, než co naznačuje anotace.
Pro mě? Ne sice nejoblíbenější, ale výborně dílo, byť nebudu hodnotit plným počtem, protože doktorka mě polovinu knihy vcelku rozčilovala, mírně řečeno..
Jen mi bylo trochu líto Frazera, nechtěl svou výslednou roli, ale je třeba jej litovat? Otázka k zamyšlení..

22.08.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Lehce pomalejší tempo, ale připisuju to spíš prvnímu dílu a vzájemnému poznávání, než samotné knize, uvidíme, co přinese další..
Mám nutkání zkombinovat s Mercy, Samovy doméně problémy mě trochu navnadili..

09.08.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Jak to sám autor nazval - opravdový "literární popkorn"!
Laťka, která byla nasazena už trilogií, vůbec nebyla snížena. Za mě skvělé, čtivé a těžko se odtrhavalo..

Výňatek z autorova dodatku.. pokud s ním nesouhlasíte a hledáte hlubokomyslny román, asi ani nemá smysl knihu otevírat

"Říkali mi, že píšu literární popcorn, a mně to nevadí. Nikdy mi to nevadilo. Při čtení mé knihy nikdy nenarazíte na nějaký hlubokomyslný odkaz společnosti nebo morální poselství. Na stránce 237 na vás z textu nebude svítit smysl života. Když píšu příběh, když vám ho předávám, je mým jediným cílem pobavit vás. Odvést vás na chvilku od všeho, co se děje na světě. Pomoct vám na okamžik zapomenout na vaše vlastní co kdyby. Nikdy mě nepřistihnete u toho, že bych se s vámi dělil o osobní politické nebo náboženské postoje, stejně jako vám nepopíšu, jak provést operaci slepého střeva. Takové věci nechávám odborníkům. Já nejsem odborník na nic. Dá se doslova říct, že mě platí za to, že si vymýšlím."

08.08.2022 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Příběh, myšlenky, poselství dobrý, ale z nějakého důvodu mi to dnes nesedlo a strašně se to, až na konec, vleklo.. A to jsem se na ni docela těšila.

28.07.2022 2 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Tentokrát mi to sedlo i přes krátké věty, které obecně, s ohledem na jejich heslovitost, nemusím.. Zprvu jsem se obávala mnoha postav, které se stále nabalovali, ale ve finále to dává naprostý a dokonalý smysl. Jen mi teď a v tuto chvíli chybí Coleovo rozuzlení a že se toho jeden člen původní "výpravy" nedožije. Snad zjistím výsledek v dalším pokračování..?

21.07.2022 5 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Opět nezklamala, jen těch smrti v úzkém kruhu rodiny bylo tentokrát nějak moc

16.07.2022 5 z 5

Experiment - Důkaz o posmrtném životě? Experiment - Důkaz o posmrtném životě? Stéphane Allix

Urputnost, zatvrzelost, nepříjemný tlak a za každou cenu chci a chci a chci odpověď pro vlastní sobecké důvody bez ohledu na jiné, ať entitu (která je dávno někde jinde a malichernost jde mimo) nebo lidi (média jež dostane do stresu), protože já CHCI za každou cenu napsat knihu, tudíž vše musí vyjít, mi celkem u každého média vadily.. Když se to stane jednou, beru, ale když autor ví, že to nemá dělat? Pak už zvažuju jestli to nehraničí s hloupostí, byť jde o novináře.. Díky tomu hvězda dolů, jako celek byla kniha poučná a našla se i tvrzení, o kterých jsem dosud nevěděla

03.07.2022 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Brilantně vystavena detektivka byť v souhrnu na mnoho stran, než je kdo zvyklý.. Profily, zvraty, zápletky, naprosto dokonale, ale pořád jsou ale.. S tím jak se projevila jedna strana v získávání informací mi tak docela nesedělo její rozuzlení a dost mě to zamrzelo, i když jsem zprvu neměla ponětí, na či stranu se přiklonil.. Ale ve finále jako celek nenechá odpočinout a fakt doporučím ke čtení :)

04.06.2022 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Není sci-fi jako sci-fi..

25.05.2022 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Gangsterka se superhrdinou z českého prostředí. Nebylo to špatný, po stylistické stránce dobrý, ale..
Nelogicky poskládané pasáže, nektere víceméně nemají ani mnohdy vliv na příběh, který se na konci spojí v jeden celek, a jsou jen vyplní, možná bych i řekla zbytečnou.
Co mi chybělo, byly především akce mezi akcemi, vícemene se dozvím jen "máme udělat" a pomalu v dalším řádku "je hotovo" , to je dost málo.
S tím jak všechno začalo a probíhalo už se mi tam sci-fi, anebo spíš mystično, tak docela nehodilo, jak kdyby tam bylo nacpane doslova jen na sílu.
Na pět to není, ale zlatý střed si asi zaslouží..

20.05.2022 3 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Náhodná koupě, jež mě zaujala anotací a velmi mile překvapila.. Příběh vtáhne a nepustí, dobře se čte a zvratů jen přibývá až do překvapivého závěru, kdo by to byl na začátku tušil.. Za mě výborný thriller.

18.05.2022 5 z 5

Neschopnost Neschopnost Rob Grant

Sice stylisticky čitelný, ale jinak nezazivny a nudný.. Posledních asi 50 stran jen selektivní četbou, nejspis jsem vzhledem ke zdejším komentářům měla příliš vysoká očekávání

16.05.2022 2 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

Na začátek
První díl s Jenny a Cagem vyšel spolu s jiným příběhem pod názvem Podvedena snoubenka/Nelehké rozhodnutí v edici Harlequin.

Uprostřed
Nesouhlasím s názorem @knihimolkaL a to z prostého důvodu. Kerryino chování, jednání a výzvy si o to vysloveně říkaly, ona existuje vždy a bez výjimky také druhá strana mince a ne jen ta ženská.

A tím se dostávám na závěr.
Kerry. Zprotivila se mi už na začátku tím, co udělala a je úplne a naprosto jedno, do jak ušlechtilého motivu to zabalila. Rozmazlená princezna, která si myslí, že smí všechno a pak se ještě vzteka, když vyslechne názor druhého. Ale tak to v případě pravd bývá, žejo. Být na místě Linca a tohle mi někdo provést, minimálně leží v nemocnici. Bohužel se to táhlo celou knihou a ještě k tomu přidávala. Lži a manipulace, nikoli nedorozumění, ale záměrne jednání. Možná to je ve mě, protože to bytostně nesnáším, nicméně zásluhou především této postavy nemohu hodnotit dobře. Příběh by byl dobrý i zajímavý, kdyby to bylo na svobodné vůli obou zúčastněných.

První díl? Možná si přečtu, protože náznaky mezi Jenny a Cagem byly vcelku zajímavé i když hrdina nejspíš taky nebyl úplně pozitivní..

10.05.2022 2 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

No... Anotace příliš neodpovídá, ale láká, že ano..
Chápu, že prvni díly ze serie to mají těžké, jenže pokud máte už něco načteno, tohle od Ward nečekate, nehledě na pokus našroubovat do toho Bratrstvo, který moc nevyšel. Jen když si vzpomenu na první díl s wrathem a beth, tohle se s tím absolutně nedá srovnávat, postrádá to celou tu šťávu, energii, vášeň.. a to podstatné je na pár stranách až na konci.. Který má přitáhnout k pokračování ve čtení, což se asi zdaří, jen to bohužel nevymaže ta obrovská ale... Snad bude další díl lepší..

08.05.2022 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Stále jako předchozí, takový odpočinkový, líně ubihajici příběh, kde vás ani nezaskočí zvrat v podobě hrozící smrti..
Vyklesleni krajiny, okolí a historie se však nepodobá zatím ničemu, co jsem osobně četla, spíš mi to přijde jako cestopis nebo místopis, než thriller nebo detektivka, ale to tak docela nevadí :)

15.03.2022 3 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Od kdy má Manny nevlastní matku?

Edit: vyřešeno v jednom z následujících dílů :) zajímavé..

13.03.2022 5 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Tak asi předně - kdyby to nezachraňoval příběh Mery a Rhage, a samozřejmě Lassiter, nejspis by nebylo o čem mluvit.
Axe byl od začátku vcelku zajímavá postava s potenciálem, nicméně Elise...
Na to, že dělala doktorát, což znamená, že prošla bakalářem nebo magistrem, byla úplně pitomá a ke konci se docela zazdila.. Popravdě, takového psychologa bych fakt nechtěla asi ani potkat.
Linka hlavních hrdinů pro mě byla vcelku nezajímavá a co se týká Axe, který měl navíc z předchozího dílu nařízeno žít ve výcvikovém centru, hodně nevyužitá

13.03.2022 3 z 5