fifinka247 - Příspěvky

Válečný kůňVálečný kůňM. Morpurgo

Knih mě naprosto dostala. To že je to psáno z pohledu Joyeho je tak moc pro mě autentické, že mi chvílemi připadalo, že já sama jsem tím koněm. Prostě a jednoduše nádhera, vřele všem doporučuji ☺

24.02.2018

Hluboký hrobHluboký hrobV. Sten

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je napsán poutavou a čtivou formou.
Kniha je sice určena mladším čtenářům než jsem já, ale myslím že i mezi staršími členy společnosti si najde své příznivce.
Hlavní hrdinka Tuva mi byla velmi sympatická a příjemná. Zápletka byla velmi zajímavá a jsem ráda, že se autorky nechaly částečně inspirovat severskou mytologií.
U autorek také oceňuji to, že se "nebály" poukázat na to, že moře není odpadkový koš a že se snaží lidi pomocí poslední části knihy poučit jak by mohly pomoci životnímu prostředí.
Celkové shrnutí: Kniha mě velmi překvapila a těším se na pokračování :-)

22.07.2018

Hygge a polibkyHygge a polibkyC. Christensen

Opravdu krásné a oddechové čtení které pohladí po duši, všem vřele doporučuji hlavně na období Vánoc

18.12.2018

Pravidla péče o dřevěné podlahyPravidla péče o dřevěné podlahyW. Wiles

Ohledně knihy mám rozpolcené pocity. Nebyla špatná, místy jsem se opravdu bavila, ale celkový dojem nic moc.

21.03.2018

Jmenuju se TomášJmenuju se TomášO. Kars

Nádhera! Sice jsem prvně viděla filmovou verzi, ale to mě vůbec neochudilo o to abych si knihu o Tomášovi nemohla vychutnat. Jeho krátký život tam je krásně zachycen jak v textu tak na fotografiích. Jsem ráda, že jeho rodiče zrušili zákaz o zdokumentování života tohoto talentovaného člověka.
Kniha je opravdu krásně zpracována a právem si zaslouží plný počet hvězdiček.

30.07.2018

Výrok porotyVýrok porotyR. Postgate

První část knihy byla opravdu nudná. Podle mě je tam naprosto zbytečné "rozpitvání" poroty. Děj jako takový mě začal bavit až v druhé části knihy, potom už to bylo dobré. Proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

19.03.2018

Duch koníDuch koníN. J. Swinney

Velice krásná obrázková publikace. Smekám před pánem, který koně fotografoval. Přiložené texty se nezabývali jednotlivým plemenem koní, ale koňmi celkově, a to se mi velmi líbilo. Z textu je znát, že paní autorka má koně opravdu ráda.Je to velmi zajímavé a nenásilnou formou poučné.

25.07.2018

Pět neděl v balóněPět neděl v balóněJ. Verne

Kniha se četla velmi dobře, trochu mi tam překážely letopočty při vypravování dr. Ferggusona (nevím jestli se to tak píše), ale to je pouze moje chyba.
Kniha je velmi čtivá a řekla bych, že je to jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý.

Vlastním vydání od Omegy a to, co mi nejvíce vadilo je špatný či chybný překlad. V nakladatelství by si na to měli dávat více pozor. Proto knize dávám o jednu hvězdičku méně.