Fíbí Fíbí komentáře u knih

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Problém je, že v anotaci se vykecá všechno. Hrdinka je bývalá agentka, mluví se o její slávě, ale nedozvím se nic konkrétního.

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Nemohla jsem se začíst. Historie tam bylo málo, hlavní hrdinka mi nesedla. Nemám ráda staré dámy, které si hrají na diblíky :-) Ona byla bývalá agentka? proč se to neprojevilo?

Smrt expremiérky Smrt expremiérky Stanislav Češka

Tahle mě zrovna bavila :-)

Smrt z minulosti Smrt z minulosti Stanislav Češka

Nebavila mě. Dalo se to uhádnout. Jen se tam vyšetřovalo a vyslýchalo, měla jsem pocit, že čtu policejní výslechy i s jejich pitomými formulacemi. Zbaven života. Bez příznaků života. Tahle se nepovedla.

Sametová kůže Sametová kůže Markéta Harasimová

Styl není nijak extra, je to červená knihovna, ale tváří se to jako detektivka. Vraha jsem odhalila, ale neměla jsem z toho radost - měla jsem to za parodii. Další knihu číst nebudu.

Kruh Kruh Bernard Minier

Skvělá detektivka. Neuhádla jsem a nic nevyřešila. To je dobře

Policie Policie Jo Nesbø

Jeho nejlepší nedá se vyřešit :-)

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Příjemná oddychovka. Mohlo tam být víc popisů a "podřadných" věcí. Abych se lépe začetla. Celkově to bylo svižné a hodně vtipné. Typická kniha pro ženy. Hrdinka Eva mi byla sympatická.

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Nechápu, proč autorka nepíše romány :-) Detektivní zápletka tam byla nejslabší věc, vše ostatní čtivé. Psát umí, ale od detektivky chci překvapení na konci. Neutkvěla mi v paměti.

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Jedna z jejích lepších věcí. Byla tam celou dobu falešná stopa a já jí na to skočila :-) Na konci tudíž šok. Něco se dalo tipnout, ale nevadí. Ona píše čtivě.

Silueta Silueta Christina Larsson

Předešlé jsou lepší. Tady šlo uhádnout, co se tam stane včetně konce. Nemám ráda odhadnutelné krimi.

Projekt Sandrina Projekt Sandrina Jiří Houser

Dobře napsané, čtivé, napínavé. Ale na konci jsem prožila rozčarování. Vůbec to nesedí ke knize, je to jako špionážní knihy od Agathy Christie. Postavy jsou napsané skvěle.

Utopeni ohněm Utopeni ohněm Tomáš Zářecký

Nebudu mluvit o milionu pravopisných chyb (čárka před spojkou a??), ale o obsahu. Napsané je to solidně, je to učesaná próza. Jsou tam originální nápady, hezké formulace, ale jako detektivka je to podprůměrné. Padouchy jsem odhalila hned. Bavily mě vedlejší postavy - policistka a manžel, minulost policisty. Autor mi víc seděl v Návratu, měl by psát romány pro ženy, psychologické romány, povídky. Neseděl mi v dialogu, nemám ráda výkřiky a ječení.

21.02.2016 3 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Mě bavila, ačkoliv to není červená knihovna :-) Napínavý příběh.

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Ztotožňuji se s jeho radami. Dobře napsaná poutavá "odborná" publikace. Mluví mi z duše. Mám dvě dcerky a vychovávám je podobně - ale intuitivně. Skvělá kniha!

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasná záležitost. Vtipná, ironická a inteligentní. Budu se k ní vracet.

Poslední modlitba Poslední modlitba Veronika Černucká

Je tam hodně záhad, nevyřešila jsem ani jednu :-) Vraha ani náhodou jako obvykle. Tlustá knížka, napínavá a vtipná. Tara perlí a mě baví.

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Hezké čtení

24.02.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pěkná detektivka. Jen bych škrtala. A hodně. Detektivka chce rychlé tempo a tady toho bylo hodně o jiných věcech. Píše hezky, líbí se mi, ale žánr detektivky bych na jejím místě nepsala

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Cítím rozpaky. Hrůzné měly být popisy vraždy?? Strašidelné to nebylo, napínavé tak akorát. Hrůzou jsem se nechvěla. Naopak jsem si říkala, kdy se to pohne a kdy se dočkám konce?