Ferry9 Ferry9 komentáře u knih

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Tento díl mě bavil. Měl jsem tušení, že za tím bude buď Wilibald Odo nebo komoří Pešík nebo oba dohromady. Postupně jsem začal tušit, že to bude komoří.
Byly tam určité nesrovnalosti, jak tu píše jeden čtenář. Ale to jsem schopen prominout, díl mě bavil víc jak některé jiné.

31.10.2023 5 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Tak tenhle příběh hodně bavil. Za mě super.

20.10.2023 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Za mě zatím nejslabší díl z celé série. Některé díly už k tomu měly náběh. Hodnotím jako silnější tři hvězdy.

25.09.2023 3 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

(SPOILER) Já jsem se začetl rychle, kniha mě bavila. Staré řecké báje mám moc rád. Nápad, že z Homérovy Illias a Odyssey je nejen skutečná Trója, ale i další věci, nebyl špatný. Ale byly tam určité věci, co byly nedomyšlené. Za mě takové slabší 4 hvězdy.

20.06.2023 4 z 5

Čisté zlato Čisté zlato Lee Child

Nebylo to špatné, docela se mi to i líbilo. Chvilku trvalo než se to rozběhlo, ale pak jsem se začetl. Na pět hvězd to není, ale takové čtyři hvězdy si to zaslouží. Za mě na pohodu.

16.10.2022 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

(SPOILER) Konečně dočteno. Ze začátku mě příběh bavil, ale nějak od druhé poloviny se mi to nedařilo dočíst. Pozor spoiler! Hlavně od pasáže kdy autor zkráceně vyjmenovává jak Mrakoplaš s Dvoukvítkem cestovali po různých místech. A jak i na chvíli se ocitli v jiné vesmírné dimenzi (v letadle). Tam mě to přestalo bavit a hledal jsem vůli to dočíst. Nakonec se to podařilo. Kniha to špatná není, ale znovu si ji určitě nepřečtu. Na pokračování jsem zvědavý, ale asi to nezačnu číst hned.

16.02.2022 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Pro mě první přečtená kniha od Pratchetta a musím říct, že skvělá. Zpočátku jsem se potřeboval začíst, ale to šlo rychle. U této knihy jsem se opravdu bavil.

11.01.2021 5 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Nebylo to špatné, ale bylo takové nemastné neslané. Uhtred nebo Sharpe mě bavili daleko víc.

29.08.2020 3 z 5

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Skvělé, zase opět skvělý díl. Už se těším na další.

19.07.2020 5 z 5

Smrt lorda Edgwarea Smrt lorda Edgwarea Agatha Christie

Zase opět dobrá detektivka. Bylo to neuvěřitelně zamotané.

19.06.2020 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Opět skvělá detektivka, její řešení jsem netušil teda až na tu závěť. U té závěti tam jsem to docela vytušil.

01.05.2020 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Za mě super :)

30.04.2020 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Super detektivka. Takové detektivky mě baví, bylo to opravdu napínavé. Akorát ten Hastings mě kolikrát štval, jak byl lehkomyslný.

08.04.2020 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

V první dějové linii jsem zápletku věděl, ve druhé jsem jen tipoval. Bavilo mě to, dobře se to četlo.

28.03.2020 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Dobrá detektivka :)

15.02.2020 5 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Dobré počtení, sice krátké příběhy, ale za to kolikrát zajímavé.

16.11.2019 4 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Dobrá detektivka, bavila mě.

31.10.2019 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Celá série je super. I když jsem dospělý, bavila mě. Neztratila dech ani v posledním dílu. Zpočátku jsem knihy této série hodnotil na 4 hvězdy. Nakonec mě to bavilo tak, že poslední dvě jsem ohodnotil 5 hvězdami.

22.10.2019 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Kniha je to fakt dobrá. Čtení mě dost bavilo. Série neztrácí dech ani čtvrtým dílem.

22.10.2019 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Kniha mě opět bavila. Díky za super počtení.

05.10.2019 4 z 5