fereny fereny komentáře u knih

Romance jihu Romance jihu Pavel Lovrič

Knihu jsem našla v knihobudce a teď je mi zatězko ji dávat dál. Příběh o starém tulákovi a kejklíři Rizabejovi, skrze kterého můžeme poznávat různé povahy lidí, se kterými se potkává, a jejich příběhy, mi učaroval. Nechybí láska, lehce napínavý děj ani různé zvraty, všechno je to v té útlé knížečce schované. Děj se navíc odehrává kdesi na jihu u moře, s oleandrovými zahradami, s vůní soli a lučních bylin. Je to jednohubka, ale líbezná :))

22.10.2022 5 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Žádný převratný děj to nemá, ale jako popis dané doby a vhled do duše třináctiletého hocha a jeho prožívání to bylo moc hezké, skoro takové lyrické. Havlíček se čte dobře :)

19.04.2022 5 z 5

Utkáno z pramenů Utkáno z pramenů Miloslav Bureš

Láska k přírodě a prostotě, která chytne za srdce.

30.03.2022 5 z 5

Supertajný seznam věcí Supertajný seznam věcí Theo Addair (p)

Při čtení jsem si říkala, že už to prostě není takové, jako Muffin a čaj, ale když jsem to dočetla, zjišťuji, že z toho mám stejně roztomilý pocit :) Miluju knížky, které tohle ve mně zanechají. Tuhle už z knihovničky nedám. Nikdy :P
Navíc byla příjemná změna nečíst pro jednou o love story, ale o sourozeneckém vztahu.
Díky za tuhle knihu, Theo :)

26.01.2022 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Milá, příjemná, oddechová :)

19.01.2022 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

"Zpátky do lesů, děcka, nebo nám hrábne!"
Láska je. :))

18.11.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Mně se styl psaní líbil. Sledujeme Gileád čistě skrze myšlenky hlavní hrdinky, které jsou poznamenány tím, co prožívá, v čem žije. Skoky do minulosti mi nepřišly chaotické, neztrácela jsem se. Byli jsme prostě neustále v její hlavě, bylo to jako koukat do Gileádu skrze okno a nevidět za roh. Je to zajímavý literární počin. Člověk si uvědomí, co vše znamená svoboda, co všechno může nesvobodnému člověku připadat důležité, svobodné, jaké drobnůstky si hýčká, aby se sobě úplně neztratil.

30.07.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Takhle vypadá kvalitně napsaná kniha :)
Za mě silný a smutný příběh, ne úplně nepodobný Haně. Ale se skvěle vykreslenými postavami a s udržením napětí v každé větě.

09.04.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Taková slaďárna to byla, ale dobrá slaďárna! :D Užila jsem si to a dostala, co jsem očekávala.

22.03.2021 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Dobré to bylo! Napínavé, zajímavé, s řádem a pravidly Maddiiny schopnosti, žádná ztřeštěnost. Za mě nad očekávání (na oddechovou jednohubku). Konec byl teda trochu moc...ale na druhou stranu, kdo by si to nepřál? :)

24.12.2019 5 z 5

Putování paní Sa na jih Putování paní Sa na jih Kim Man-džung

Útlá knížečka, s rychle postupujícím dějem, žádné dlouhé popisy ani nic rušivého nebo mimo hlavní linku. Typické intriky, vhled do rodinných zvyků a tradic. Líbilo :))

23.12.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Třetí díl byl lepší, než druhý a na stejné úrovni, jako první. No…konec dobrý, všechno dobré, ale jsem ráda, že už to mám dočtené :D Nějak jsem se nemohla s hlavními hrdiny pořádně sžít. Co se mi ale ohromně líbí, je výzdoba stránek (všech dílů), číst tyhle knihy elektronicky je fakt škoda, chce to mít je v ruce :)

28.11.2019 4 z 5

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Nedočetla (právě pro pocit ztráty času), nebavilo..

04.11.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Autorka vypráví příběh tak zvláštně…obyčejně. Žádná velká slova, žádná snaha o bestseller ani o násilné vzbuzování pocitů u čtenáře. Prostě "jen" životy lidí v dané době. Myslím, že právě proto je kniha tak silná. Je uvěřitelná a ta pravda děsí.
Kromě toho a povedeného propracování děje oceňuji i nádhernou spisovnou češtinu :)

04.11.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Na druhý díl jsem se těšila a co se týče obsahu, nezklamal mě. Jsem ráda, že znám pokračování, že vím, jak to dopadlo, hlavně u Daniela doma. A líbí se mi, jak realisticky se umí autor do kluků vžít, jak umí popsat jejich pocity, náhledy, pochybnosti o sobě samých. To se mi líbilo už v jedničce. Oproti jedničce je tento díl více dějový a akční. Ale oproti jedničce (alespoň za mě) ztratil určité kouzlo. První díl byla báseň. Nedostali jsme všechny informace, sami jsme si skládali detaily z náznaků, ale detaily nebyly důležité. Příběh se více soustředil na pocity, na sbližování, na to „to“ mezi nimi. První díl mi drásal nervy a zároveň hladil duši, opravdu hotová poezie. U druhého dílu se mi to už nestalo. Kdybych to měla porovnat s prvním dílem, bylo by hodnocení 4/5, ale když to neporovnám, samo za sebe si to 5/5 zaslouží :)

Ještě P.S. Za napsání celého tohoto příběhu opravdu děkuju! ♥

02.05.2019 5 z 5

Ten, který si všímal Ten, který si všímal Andy Andrews

Obsahově není nic, s čím bych v knize mohla nesouhlasit. Jen to podání na mě působilo trošku násilně a zjednodušeně.

01.04.2019 4 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Příběh mě zajímal, takže jsem to dočetla do konce. A dobrý, takový průměr.
Ale to psaní.. čárky tam, kde nemají být nebo naopak chybí, příliš mnoho vykřičníků, ... ubírá to na kvalitě knihy, při čtení mě to pořád rušilo.

26.03.2019 2 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Včera jsem si knihu koupila a včera ji přečetla. "Jedním dechem" doslovně, protože jsem vážně snad celou dobu nedýchala a až s koncem vydechla. Skoro mám chuť tu zhltnutou jednohubku přečíst ještě jednou, pomaleji a s vychutnáním. Dalo by se něco vytknout, ale nevytknu nic. Nezáleží na tom. Je to dílo a mně jde o pocity. Kniha, která ve mně vyvolá ten druh pocitů, který se neztratí ani po dočtení, je dobrá kniha.
A jestli si z toho (nejen) děcka vezmou, že upřímnost, otevřenost, mluvení o pocitech a nevzdávání se jsou důležité, tak prosím ano! :)

20.03.2019 5 z 5

Rodina Rodina Emma Cline

O sektě samotné se toho moc nedozvíte, neproniknete hloub. Ale psychologická stránka o snadném ovlivnění dospívající dívky, která se cítí osaměle, je vykreslena hezky.

03.09.2018 4 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Ačkoliv jsem byla komentáři níže upozorněna, že půjde o červenou knihovnu, čekala jsem od toho trošku kvalitnější čtení. Kostrbaté odstavce, při kterých jsem přemýšlela, co se tím vlastně chce říct, stále dokola opakující se argumenty, proč někdo jedná, jak jedná a proč co jak cítí, nezáživné dialogy,... Škoda, kdyby to vzal do ruky někdo, kdo umí psát, mohl to být fajn příběh.

26.08.2018 2 z 5