ferda16 ferda16 komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

(SPOILER) Další skvělá knížka. Prima nápad vrátit nás na začátek,kdy se teprve tvořil Kimin tým a jaký byl jejich první případ, který je stmelil. SPOILER měla jsem ráda Dawsona a v nových dílech mi chybí. Pokud čtěte díly správně po sobě, ještě víc si toho chlapíka vážíte, když víte jak se vypracoval. Těším se na další díly.

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Kniha psaná formou krátkých fejetonů, které se čtou samy. Jsou vtipné, úsměvné a vtáhnou do děje. Navíc nutí k zamyšlení nebo uvědomění si toho, co podvědomě víme nebo jsme sami zažili. S některými myšlenkami sice ne úplně souhlasím, ale těch není mnoho a i kdyby bylo, každý má svůj vlastní názor. Jako celek je knížka čtivá a všem doporučuji.

02.10.2023 5 z 5

Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte Zdeněk Matějček

Skvělá kniha nejen pro rodiče. Pana Matějčka snad nikdo nepřekoná a pořád se bude citovat v dalších odborných i jiných knihách. Stručná, jasná, vystihuje chyby a omyly ve výchově a to velmi srozumitelně. Doporučuji.

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Na to, jak uměla být autorka vtipná,tak tady velké zklamání. Aspoň úvod kapitol mohl mít vtipnou myšlenku. Knížku jsem otevřela pro oddych a to účel splnilo, ale nemám z ní nijak hezký pocit. Stíhat 2 milence, manžela, děti a práci a být v pohodě??? No......

02.10.2023 2 z 5

Ta maličká,ta je má Ta maličká,ta je má Karel Ptáčník

Knížku jsem objevila náhodou u mamky v knihovně a jsem za to ráda. Krásná knížečka plná milého, laskavého a úsměvného humoru. Sama jsem čerstvě mámou, takže jsem si knížku opravdu moc užila, i když je z jiné doby nebo právě proto.... :-)

17.12.2021 5 z 5

Merde Impossible Merde Impossible Stephen Clarke

No, dovedu si představit, že čtu tuto knížku někde na dovolené. Jednoduché, snad i trochu k pobavení, ale mě osobně knížka moc nenadchla.

17.12.2021 3 z 5

Velká česká kniha o matce a dítěti Velká česká kniha o matce a dítěti Taťána Hanáková

Krásná, přehledná knížka. Prvorodičkám vřele doporučuji. Mně moc pomohla.

Srdce z kamene Srdce z kamene Sabine Ebert

Nádherná knížka, konečně tu bylo více příběhů o Christianovi, Lucasovi, Hedvice a Otovi, které znám z předchozí série a mám je ráda. Knížka je velmi čtivá, napínavá a člověk se přitom i vzdělává. Už se těším na další díl.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tohoto autora mám ráda. Knížka je napínavá od začátku do konce.

Člověk není nikdy úplně šťastný Člověk není nikdy úplně šťastný Anna Gavalda

No, musím říci, že jsem knížku dočetla jen proto, že nerada nedočítám knihy. Děj mě vůbec nezaujal, nemohla jsem se začíst a styl psaní se mi také moc nelíbil. Ale když vydržíte, tak konec stojí za to. Ten už jsem četla jedním dechem a byla to krása, takže kdo má nervy vydržet, bude odměněn....:-)

03.11.2021 3 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Knížka se mi moc líbila. Jsem matematický antitalent, o ekonomii ani nemluvě. Ale kniha je psaná dobře - odborně jen lehce, jinak laicky, takže napínavý děj Vás udrží ve střehu a v napětí. Samozřejmě nejde srovnat s Blackoutem, ale také jde o úplně jiné téma, takže já bych to ani nesrovnávala a všem knížku doporučuji.

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Další skvělý díl. Obě dějové linky napínavé, plné zvratů a skvělý závěr. Vřele doporučuji. Čte se jedním dechem.

12.10.2021 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Opět skvělý a napínavý příběh. Konečně se do popředí dostal opět Kowalski. A závěr? Ten mě tedy dostal. Kdo má rád Sigmu, určitě bude překvapen. :-(

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátký příběh plný všeho. Bravurně napsáno. Až z toho obyčejného příběhu mrazí. Myslím, že nikoho nenechá chladného.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Trochu mě mrzí, že jsem četla až tuto knížku a ne první díl. Jelikož je v této knize dost odkazů, včetně toho nejdůležitějšího, (vyzrazení lumpa), tak už se k ní nemohu vrátit. Knížka je psaná hezky, napínavý děj a dobrá zápletka. Těším se na další díly.

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Opět úžasný díl. Na Cartera se vždy těším. Jeho knížky nejdou odložit a musí se dočíst do konce. Snad bude v psaní pokračovat....

24.04.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tento díl doporučuji číst jen pokud jste četli i předešlé. Jinak si knížku tolik neužijete. V knížce jsou zmíněni i staří pachatelé či kolegové a byla by veliká škoda nevědět kdo je kdo. Jinak opět perfektní a napínavý díl. Kim a její tým si prostě musíte oblíbit :-)

01.03.2021 5 z 5

Vaříme pro batolata Vaříme pro batolata Dagmar von Cramm

Pěkná knížečka plná pěkných obrázků a dobrých rad. Pokud vám chybí inspirace, tato knížečka se vám bude hodit. Nejvíce oceňuji, že jde o jídla, které bude jíst miminko i maminka :-)

16.02.2021 4 z 5

Vaříme pro miminka Vaříme pro miminka Dagmar von Cramm

Pěkná knížečka plná obrázků a dobrých rad. Pokud vám chybí inspirace, tato knížečka se vám bude hodit.

10.02.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímavá a napínavá knížka. Není to ucelené vyprávění, ale přeskakuje se v příběhu mezi 3 ženami, což vás drží stále ve střehu. Čte se svižně, nechybí napětí a závěr byste asi nečekali. Určitě lepší, než filmové zpracování.

10.02.2021 5 z 5