Fengr Fengr komentáře u knih

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Naprosto fantastická kniha! Ano, událostí a jmen je tam neskutečně mnoho. Občas mi chvíli trvalo, než jsem se v některé části zorientoval. Ale i tak jsem celou knihu doslova hltal.
Určitě záleží kdo knihu čte. Jestli je to zapálený fanoušek tohoto světa, nebo jen zvědavý čtenář. Druhá skupina bude mít s touto knihou problém.
Věřím, že po dalším a dalším přečtení kniha vyjeví svoje skrytá kouzla a moje soukromé ohodnocení (6z5), se ukáže jako právoplatné.

02.04.2023 5 z 5

Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru John Howe

Znáte to. Jdete si do knihkupectví koupit jen jednu knihu, ale jak to tak bývá, odcházíte hned s několika. Když jsem knihu zběžně prolistoval, řekl jsem si, že ji prostě Musím mít.
Výborná kniha jak z textové části, tak i z ilustrační. Pokud váháte jestli si ji pořídit, neváhejte.

27.02.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak přemýšlím, jak tuhle sérii zhodnotit.
I přesto, že jsem nejdřív viděl filmy, tak jsem si čtení užil. Filmy jsou také skvělé, to bez debat. Ale knihy jsou prostě knihy.
Myslím, že další a detailnější hodnocení je zbytečné. Příběh Harryho Pottera zná asi opravdu každý a pokud ne, určitě se s ním v průběhu života někdy setká.
Poznámka v knihách, že čtení je vhodné od 9-99 let a více, je skutečně na svém místě.
PS: Těším se na opětovné čtení.

14.12.2022 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Skvělá oddechovka.

20.11.2022 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Moje první setkání jak s autorem, tak s Jackem Reacherem. A určitě to nebylo poslední setkání. Protože ta kniha, se četla sama.
Zajímavá zápletka, hl.postava skvělá a hlavně od začátku po konec, děj utíkal, že jsem nevěděl jak. Opravdu velice čtivé. Mohu jen doporučit.

10.05.2022 5 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Kniha se mi do rukou dostala čistě náhodou a vůbec toho nelituji. Velmi povedený román.

20.10.2021 5 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Nejlépe tuhle knihu vystihuje slovo nuda.

06.09.2021 1 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Zvláštně zajímavá kniha ještě s více zvláštním koncem.

30.08.2021 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Je vůbec nutné k tomu něco psát?

20.08.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Vcelku prijemny pribeh. Konec knihy nesmyslne natahovan nepotřebnými pribehy (viz. Bozska Beata).
Ale i tak jsem s Vaclavem prozival cely jeho zivot od zacatku, az po' konec.

14.07.2021 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

První díl jsem si hodně užil. Druhý, jakbysmet.
Neskutečně jsem si oblíbil Gerharda, ne, vlastně Petru... no tak jo, všechny hlavní postavy. Každá má něco jiného, každá se vyvíjí, a každá mě baví.
Je to taková fajnově-odvazová-krvavá-ulítlost, která je v dnešní době potřeba... Těším se na další díl.

07.12.2020 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Ke knize mě přivedla zvědavost. A tahle zvědavost se přetavila na .... ,,Dejte mi hned do rukou další díl!!" Protože tohle je nářez jako sviň*

14.11.2020 5 z 5

Den jako stvořený pro vážnou známost Den jako stvořený pro vážnou známost Zdena Frýbová

Zábavné, poučné, přínosné. Doporučuji přečíst.

02.11.2020 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Těším se na další čtení trilogie. Je to něco, co vás, mne, bude provázet po celý život... Těším se na to, až opět vezmu do rukou první díl.

04.09.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Neskutečná radost a potěšení tohle číst. Potěcha pro duši.

18.06.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tentokrát jsem četl pomalu a rozvážně. Nic lepšího jsem nemohl udělat.
U jiných knih se mi stává, že si zapamatuju nějaký úryvek textu, který mě nadchnul. U Společenstva nikoliv, zapamatoval jsem si totiž celou knihu. Až k neuvěření jakým krásným jazykem je to napsáno.
Slova jsou zbytečná, zbývá jen dodat, že....
Tohle je Klenot.

17.05.2020 5 z 5

..... k tomuhle není co dodat. Kdo četl, ví o tom své, kdo nečetl, přečte si komentáře níže a pustí se do čtení.
Všechny superlativy, který si vybavíte, naleznete zde.

17.04.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Nebudu moc plýtvat slovy, protože kdo dočetl celou ságu, pozná, že tohle je skvost.
U první knihy jsem psal, že je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl, tohle .... ne, všechny díly jsou ohromující.

Zaklínač vstoupil do mého podvědomí, a už nikdy neodejde.

22.03.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Dech beroucí,..... pocity vyvolávající husí kůži.

02.03.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Jak již zde zmínilo pár čtenářů, že to byla nuda, neřekl bych. Na rozdíl od předchozích dílů, kde akce sršela všemi stranami, tento díl je pojat více atmosféričtěji. Je nutno vcítit se do děje tohoto dílu. Autor popisuje to, co se světem udělá válka.
Hodně se mi líbí vyprávění o Ciri, její příběh je .... nevšední.

A závěrem si zde dovolím citovat doslov pana Popiolka, "Sapkowski si zde připravuje půdu pro gejzír nápadů, který se úplně rozhoří až v díle následujícím - ve Věž vlaštovky. Křest ohněm je takové ticho před bouří, napínavé, elektrizující, plné očekávání".....

22.02.2020 5 z 5