Felidae Felidae komentáře u knih

Není místa pro malé sny Není místa pro malé sny Šimon Peres

"Realismus v Izraeli znamená převedení nemožného ve skutečnost" Šimon Peres

13.03.2024 5 z 5

Probudit lvy Probudit lvy Ajelet Gundar-Gošen

Izraelská literatura je prostě jednička, zrovna jako filmy, seriály. Zkrátka Izrael je nositelem kvalitní kultury. Nakladatelé, prosím, překládejte další díla.

12.02.2024 5 z 5

Tady nikdo není, jen já: Židovské příběhy z Vysočiny a přilehlých krajů Tady nikdo není, jen já: Židovské příběhy z Vysočiny a přilehlých krajů Miloš Doležal

Mám pro knihy pana Doležela slabost - a tahle je opětovně SKVĚLÁ.

14.01.2024 5 z 5

Splín arcibiskupa Kohna Splín arcibiskupa Kohna Jiří Kamen

Jedna z nejlepších knih za poslední rok, česká určitě.

01.01.2024 5 z 5

Když holubice v letu strnula: Život v hnědé a rudé totalitě Když holubice v letu strnula: Život v hnědé a rudé totalitě Robert Lamberg

Dech beroucí vzpomínky intelektuála musejícího čelit krutostem a absurdnostem totalit. Doporučuji

01.01.2024 5 z 5

Mezi všemi tábory. Život v době, která zešílela Mezi všemi tábory. Život v době, která zešílela Gerhard Scholten

zajímavé, jak nás Čechy vidí někdo zvenčí. Pohled není příliš lichotivý....

03.12.2023 4 z 5

Odloučení Odloučení Katie Kitamura

Velmi zdařilý psychologický román s výborně zvládnutými charaktery a atmosférou.

03.12.2023 5 z 5

Přežil jsem peklo gulagu Přežil jsem peklo gulagu Egon Morgenstern

Velký příběh člověka semletého šílenými událostmi 20. století. Velká škoda spočívá v nevyužitém potenciálu životního osudu, zasloužil by si zpracování od odborníka.

22.11.2023 3 z 5

Jacob se odhodlá milovat Jacob se odhodlá milovat Catalin Dorian Florescu

Literární poklad. Nebude se opakovat s hodnocením, jen si trochu povzdechnu - proč je mezi překladovými díly, tak málo podobných skvostů? Stačí se podívat na každotýdenní přehled vydaných "knih"... Nakladatelé, myslete na nás - čistokrevné knihomoly více

22.11.2023 5 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Přesně tomuhle se říká zbytečná kniha. Udivuje mne, že takový průměrný kompilát vůbec někdo vydá....Velice povrchní "dílo" a plné nepřesností - ty lze rozdělit do dvou skupin - jednak úplné hlouposti, jednak vzniklé tím, že autorka míchá "hrušky s jablky". Pro znalé čtenáře je tahle povrchní záležitost ztráta času, pro neznalé až nebezpečná, jelikož svádí udělat si obraz zcela mimo realitu. Dvě hvězdičky jen díky dobře vybraným ilustračním fotografiím.

16.10.2023 2 z 5

Jezovita Balbinus Jezovita Balbinus Stanislav Komárek

Knihy pana Komárka jsou vždy skvělé, netradiční životopis Balbína přesně zapadá do rámce. Historická kniha nikoli očima dějepisce, ale biologa, přináší čtenáři nevšední zážitky.

05.08.2023 4 z 5

Trojí kříž Trojí kříž Václav Písař

Plně souhlasím - tohle je počteníčko - nádherný jazyk, reálie podložené historií, ano takhle vypadá historický román.

13.07.2023 5 z 5

Únik z Osvětimi: Opravdový příběh Rudolfa Vrby Únik z Osvětimi: Opravdový příběh Rudolfa Vrby Jonathan Freedland

Čekala jsem "opravdový příběh" Rudolfa Vrby.... Prvních 400 stran je převyprávěním jeho vlastních vzpomínek Utekl jsem z Osvětimi, které jsou skvělé a rozhodně lepší. Autor pouze doplňuje vysvětlivky. Až v posledních sto stránek něco málo doplní o poválečných osudech hlavního hrdiny.

13.07.2023 3 z 5

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Výborné, skvělé, dech beroucí. Doporučuji.

12.06.2023 5 z 5

Koniáš kontra Špork Koniáš kontra Špork Jiří Dobrylovský

Konečně neřešíme červenou knihovnu, ale historický příběh, který baví. Ano jazyk je soudobý, ale neuráží a fakta jsou fakta. Pěkně strávené odpoledne u vody.

12.06.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První knihu jsem zhltla, druhá se mi docela líbila, tahle byla třetí a mám pocit, že autor začíná omílat stále to stejné....

31.05.2023 3 z 5

Čistý, skromný život Čistý, skromný život Viktor Špaček

Tak rozhodně se nejedná o špatnou knihu, naopak povídky jsou dobré. Ano dobré, ne vynikající. A bohužel si myslím, že kniha, která získá Magnesii Literu, by vynikající být měla.

31.05.2023 4 z 5

Rubikova kostka Rubikova kostka Vratislav Maňák

Tak nějak je mi smutno. Konečně se v našich vodách urodí knížka, která má zajímavý děj, úžasný jazyk, je chytrá, není prvoplánovým slohovým cvičením a místo knihomolího jásání má tak nízké hodnocení?! Nekoukejte na čísla a začtěte se do Plzně ze všech možných stran.

14.05.2023 5 z 5

Komunistky s fanatismem v srdci Komunistky s fanatismem v srdci Jiří Pernes

Plně souhlasím s Apo73 - mnohé knihy mají vysoké hodnocení a mnohdy jde jen o libými slovy potištěný papír.... Kniha historika Pernese je výborná námětem, zpracováním, opírající se o fakta a jako bonus čtivá jako beletrie. Za mě je 5 hvězdiček málo.

02.04.2023 5 z 5

Vladislav Vančura a nacismus, to jsou hluboké protiklady Vladislav Vančura a nacismus, to jsou hluboké protiklady Petr Koura

Opětovně mistrný výlet do novodobých českých dějin s panem Kourou. Skvělé jako vždy, nelze než doporučit.

19.03.2023 5 z 5