Faustka Faustka komentáře u knih

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Tato kniha, za kterou jsem v pražském antikvariátu zaplatila pouhých 10-, Kč, se pro mě stala doslova k nezaplacení, takové potěšení a pohodovou atmosféru mi při čtení přinesla. Věčná Ambra je poutavě napsaný historický román dějově zasazený do Anglie druhé poloviny sedmnáctého století. Zdařilé je také vykreslení všech postav, kterých tam není zrovna málo. A i když nelze hlavní hrdinku charakterizovat jinak, než jako vypočítavou mrchu, která si jde tvrdě za svým cílem, tak její vyzývavá krása, odhodlanost a zarputilost dokázala mnoha vlivným mužům poplést hlavu a v mnoha ženách vzbudit osten žárlivosti a nenávisti. Jen toho jediného, lorda Carltona, kterého skutečně milovala, si nikdy zcela nepodmanila. A to byl její největší trest.

18.11.2023 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Kniha ve které je všechno a ještě něco navíc.
... "Jsem takový otupělý, zřejmě už se modlím jenom ze zvyku. Ale co ty? Modlila ses, i když v Boha nevěříš?" ... "Ano." ... "A bylo to k něčemu?" ... "Ne, je to jako kouzlo, co se nakonec nepovede."

07.07.2023 5 z 5

Reg Dolls: Dejchej nebo se udus Reg Dolls: Dejchej nebo se udus Lenka Limberk

Ráda objevuji nové spisovatelky a Lenku Limberk navíc znám i z filmové databáze ČSFD. Těšila jsem se na chvilky, kdy si Reg Dolls vezmu do ruky a začnu číst, hltala jsem každou stránku. Příběh tří lidí, kteří spolu zdánlivě nemají nic společného mě doslova uchvátil. Velký obdiv a poděkování autorce za to, že tato kniha vznikla.

17.05.2023 5 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Román který mě nadchnul i pohladil po duši. Skvěle napsané, všechny postavy mi přirostly k srdci a jen těžko se s nimi loučím.

05.05.2023 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Oceňuji mistrův neotřelý nápad. Autorova závěrečná poznámka mě utvrdila v tom, že z nevinného nic dokáže King vždy dostat na papír velké něco.

14.02.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nesmrtelný a silně realistický román. A právě z toho mě tolik mrazí.

28.09.2022 5 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Příběh je velmi tajemný a napínavý, moc se mi líbil. Až na ten nejednoznačný závěr, ale to je jen drobnost. Jinak nemám co vytknout. Zbývá mi od ní ještě tolik nepřečtených knih, tak se mám na co těšit.

17.09.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav mě držel v napětí až do konce.

17.08.2022 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Velmi silný, vnitřně bohatý válečný příběh, který ve mně bude rezonovat ještě dlouho... i s tou husí kůží po těle.

10.02.2022 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Dosáhla jsem vrcholu Temné věže a došla poznání. A co mi to, kromě ka-tet, ještě dalo.
"Vidím Želvu obrovitou,
krunýřem hne zemí celou.
Myšlenky má pomalé,
ale vždycky laskavé."

Dobré věci nekončí.

05.08.2021 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kniha pro duši. .. "Proč jsem znásilňovala samu sebe tím, že jsem se stále snažila získat souhlas ostatních, že smím být sama sebou? Proč jsem nenásledovala své překrásné srdce a neříkala svou vlastní pravdu?" .. Která mi odhalila mnohé a souznění s ní vnímám každou další stránkou. Je to dar, který jsem měla štěstí poznat.

30.06.2021 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Kdyby ta Callahanova upíří odbočka nebyla tak natahovaná. Takhle jsou to čtyři poctivé "hopala." Sai Kingu, říkate něco..? .... To je dobře!

15.03.2021 4 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Nádherné! Ještě nikdy jsem u knihy nezažila, tak niterní a intenzivní pocity. King mě utvrdil v poznání, že.. smrtí nic nekončí.

30.12.2020 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Oblíbený autor mého partnera i mé maminky, tak jsem se tedy konečně odhodlala k tomu, že si "jednoho toho Vondrušku" přečtu. A co mi to přineslo.. ? Třeba poznání, že k české historické krimi musím ještě dozrát.

06.02.2020 3 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

S Alenkou nikdy, tak úplně nedospěju. A to mě baví.

04.07.2019 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

"Láska je láska, když choděj kluci s holkama" .. a tak nějak podobně. Jo, a jen pro pořádek. Pohltila mě Řidina a je to vážně síla! A než zakopnu o nějaký natuty značkový, červený (ještě k tomu) střevíce. ... To si teda počkám. Tak zatím, lidi. :-)

07.06.2019 4 z 5

Autoškola? Pohodlně! 2018 Autoškola? Pohodlně! 2018 Zdeněk Schröter

Úžasná učebnice, která mi hodně pomohla. Ale je to hlavně o lidech, takže i díky nim jsem ten řidičák udělala.

04.05.2019 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Knížka, která mě patřičně nabudila (asi tak silou vznětového motoru). Vím, že Pacifickou hřebenovku nikdy nepůjdu (na to prostě nemám), ale mám v životě pár vrcholů, které si troufám zdolat. A velký obdiv a poděkování autorce! Přidávám hvězd pět.. a ať si to holka frčí dál.

25.04.2019 5 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Moc krásný návrat do dětství. Je mi líto jen toho, že to uteklo tak rychle.

17.02.2019 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

"Šumáky pachanou, máky míky!" Tak tuhle baštu můžu vždycky.

09.02.2019 5 z 5