farfalla13 farfalla13 komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha je čtivá, ale bohužel bez nějakého většího napětí; je to spíše psychologické drama, bohužel těžko uvěřitelné, hlavní postavy dosti nevěrohodné (např. nelze uvěřit, že si rodina s uvedenými příjmy nenajme v dané situaci chůvu apod.). Asi zatím nejslabší kniha od této autorky, kterou jsem četla; asi po třetině jsem chtěla odložit, nakonec jsem dočetla pouze ze zvědavosti. Uvidíme, co bude za námět příště...

01.06.2021 3 z 5

Jak hacknout zlomené srdce Jak hacknout zlomené srdce Kristin Rockaway

Super příběh, pobavilo :-)

27.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivé, ale trochu se děj motal v kruhu, což ubíralo na napětí a uvěřitelnosti příběhu. Čekala jsem více promyšlený děj i rozuzlení.

21.06.2020 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

První dva díly jsem zhlédla ve filmové podobě, při následném porovnání s knihami jde o velmi věrnou adaptaci díla (dodatečně jsem srovnávala). Četla jsem tedy 3. a 4. díl. Nepamatuji se, kdy bych se takto nemohla odtrhnout od četby a přitom to nebyla detektivka.
Vykreslení charakterů nejen hlavních postav je zkrátka bravurní. Postavy jsou vykresleny tak reálně, že mohou žít v jakékoliv době a stát se tak nesmrtelnými, identifikují sami sebe. Je zde více popisu obecně, ale ani jednu větu není možné vyškrtnout, protože bez ní by dílo nebylo celistvé a kompaktní; dotvoření obrazu doby je nedílnou součástí díla, bez něhož by charaktery postav nikdy nemohly získat na své síle.
Velice mě bavilo prostředí, ve kterém se hlavní hrdinka pohybovala, všechny dny, kdy se něco událo, i všechny všední dny, které dotvářely tu obyčejnou část života, která je zcela nedílná.
A i když je pohled druhé strany více zamlžen v domněnkách, právě to nám dovoluje o tom všem více přemýšlet dále.
Po 3. díle jsem si nebyla jistá, zda jej 4. díl překoná, a stalo se, před tím nemůžete utéci nikam, jen číst, číst a dočíst.
10 hvězdiček.

25.05.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Přečetla jsem asi do 1/3 knihy, do zbývajících kapitol jsem jen nahlédla, děj i konec mě zcela přestal zajímat. Neuvěřitelné, co je dnes označeno jako bestseller. Naprosto neodpovídající zařazení (Thriller), spíše jde o pokus o psychologický román, hlavní postava k neuvěření hloupá, čtení bylo utrpení, škoda času. Tohle se vůbec nepovedlo.

03.03.2020 1 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Pěkná detektivka, jen postav je trochu více (chce to přečíst v krátkém čase), konec mi přijde trochu překombinovaný, což ubírá na uvěřitelnosti.

01.03.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kopie Blair Witch v prostředí SK, jen daleko méně napětí v průběhu knihy. Příběh zajímavý, literární zpracování pro mě nevyhovující - opakované ujišťování, že se to vše dozvíme dále, styl vyprávění - chvílemi bez napětí, pak se vše odehraje až na konci.

06.01.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pěkná detektivka plná tajemství, v mrazivém prostředí. Doporučuji.

09.09.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další díl opět nezklamal a mohu doporučit.

05.08.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Bohužel, stejně jako předchozí knihu Šelma, hodnotím pouze průměrem, spíše hůře, protože první díl byl alespoň v něčem nový, druhý byla kopie, jen s jiným příběhem. V této knize mě již "vyšetřovatel" velice iritoval, odskoky do vědy byly spíše na škodu (uhýbaly od tématu a rozptylovaly), takže tak nějak bez napětí, nedočetla jsem a další chystanou od tohoto autora (vtipně nazvanou Teorie vraždy) už ani nebudu otevírat, těch teorií je zkrátka až moc.

28.07.2019 2 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Neuvěřitelně slabé. Hlavní hrdina nerozhodný, všechny postavy kolem umělé, nevěrohodné, dokola se jen omílají názvy filmů. Tohle se moc nepovedlo.

22.07.2019 1 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Další skvělý díl, vřele doporučuji.

24.02.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nakonec řadím spíše k průměru (z hlediska zařazení do edice Bestseller); pěkný začátek, postupně se však příběh posouvá mimo realitu a ztrácí tak určitou míru uvěřitelnosti, což s sebou nese i pokles napětí.

31.10.2018 3 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Super detektivka.

24.08.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Moc pěkná detektivka.

15.08.2018 5 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Neuvěřitelná nuda celých 440 stran. Paní autorka asi dobře peče, ale psaní jí moc nejde. Čekala jsem oddychovku na dovolenou, neustále se však omílá stále dokola to samé, žádný zvrat, o absenci napětí nemluvě, k tomu se dokola neustále řeší, co oplácaná přihlouplá hrdinka zrovna upekla. Na konci knihy recepty, kdybyste se potřebovali dostat na vyšší váhu jako má hrdinka. Tohle se moc nepovedlo.

14.08.2018

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Strhující nádhera. S. J. Bolton patří mezi mé nejoblíbenější autory. Literární styl nadprůměrný. Tyhle knihy stojí za to hledat a probírat se těmi "nebestsellerovými". Nechat se unášet dokonalou fikcí ...

31.07.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Super detektivka, těším se na další díly.

10.07.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Velmi přeceňovaná kniha, stejně jako předchozí dílo. Obojí jsem stěží dočetla a výše počtu mrtvol v dalším "pokračování" mě již proto nemusí zajímat - škoda času. Literární styl psaní nic moc a přeložené výrazy konstáblyně a detektivka (pro ženský tvar - detektiv) tomu nasadily korunu.

30.06.2018 2 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton