Fantýna

Destrukční deníkDestrukční deníkKeri Smith

Tato kniha se má zničit podle jednotlivých úkolů na stranách.

Někteří lidé nejsou schopni to koupit, protože si myslí, že je blbost ničit knihu, která stojí 200 Kč. Opravdu se musí kniha zničit?
Kdepak.
Někdo to může brát i kreativně.
Nevíhodou této knihy jsou akční úkoly, které se nedají nějakým kreativním způsobem vylepšit.

Vlastním tuto knihu, a musím říct, že mě baví, protože se u toho můžu vyřádit, a nikdo mi nemůže říct, že to dělám špatně, jelikož v této knize nejde o nějaké výtvarné umění, ale o pobavení, a zbavení stresu i špatné nálady. Dále se mi na této knize líbí, že jsou tam úkoly a každý je splní jinak, a proto se jedná o originál.

06.02.2016

Bílý tesákBílý tesákJack London

Tohle je knížka, kterou si pomatuji, že jsem ji četla mezi prvními knížky. Po dlouhé době musím říct, že je to stále moje jedna z nejoblíbenějších knížek, protože má dobrodružný příběh s velmi emocemi, které se vyskytují v tom, jak lidé zacházejí se zvířaty. Jsem ráda, že Bílý tesák nakonec našel lidi, které ho milovali.

21.03.2016

19841984G. Orwell (pseudonym)

Na tuto knihu mám rozporuplný názor. Na jednu stranu si jsem ráda, že autor vytvořil tak upřímné dílo. A na druhou stranu mě až děsí, že toto dílo může kdokoliv kdykoliv zneužít. Když přehlédnu tu negativní stránku, tak se mi dílo líbilo, protože jsem cítila temnou atmosféru, kterou umocňoval pocit, že mě Velký bratr na každém kroku sleduje.

12.03.2017

Knihovna dušíKnihovna dušíRansom Riggs

Jakmile jsem dočetla tuto knížku a zároveň trilogii, tak jsem si vzpomněla, jak se mi 1. díl líbil, protože odsejpal. U 3. dílu je to samé, i když jsem to nečekala, protože 2. díl byl poměrně zdlouhavý.

30.06.2016

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Tato knížka mě nebavila, protože text byl o ničem a celkový příběh nebyl dobrý. Jediný, co se mi líbilo bylo liščina filosofická úvaha.

17.02.2016odpad!

SlabikářSlabikářJiří Žáček

Jako mnoho jiných dětí jsem četla tuto knížku ve škole. Naučila jsem se z ní číst, ale nějak se mi jednotlivé pohádky, básničky nelíbily. Sice se mi to nelíbilo, ale myslím si, že je tato kniha na dobrá k prvnímu čtení, protože ze začátku je to jednotvárný, kdy se děti učí písmena. Potom se objevují delší texty.

20.03.2016odpad!

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhyÚstřičkova smutná smrt a jiné příběhyTim Burton

Tato krátká knížka stojí za přečtení, protože jednotlivé temné a místy humorné básně s výstižnými, morbidními a extravagantními obrázky chytí nejednoho čtenáře.

20.03.2016

Bajky barda BeedlehoBajky barda BeedlehoJ. K. Rowling (pseudonym)

Knížka je plna zajímavých příběhů. Některé se mi líbily více, a proto jsem je četla několikrát. Jiné swe mi moc nelíbily. Záleží to na vkusu, ale přesto je to úplně suprová knížka, která doplňuje knihy o Harrym Potterovi.

20.03.2016

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Když jsem si knihu půjčila, myslela jsem si, že to bude dobrá kniha. Soudila jsem podle názvu. Přišlo mi, že nějaká postava tohoto díla bude neustále něco a někoho odmítat takovým způsobem, že se na to nebude dát odpovýdat. Mé představy se vyplnily, ale stejně se mi děj nelíbil. Nevím, co bylo horší, jestli děj nebo postavy.

26.03.2016odpad!

Rudá jako rubínRudá jako rubínKerstin Gier

Tato kniha je úplně boží. Můžu ji jen doporučit.

26.03.2016

Papírová městaPapírová městaJohn Green

Autor napsal zajímavý příběh o holce, která pořád utíkala.

01.04.2016

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Je vidět, že to není autorova prvotina, protože to má děj, nejsou tam skoky mezi popisy postav atd. Tato knížka mě uchvátila příběhem, a hlavně vypravěčem. Podle mého názoru má knížka všechno, co musí mít kvalitní literatura.

17.12.2016

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

Velice citlivě popsaná knížka. Člověk se u ní zamyslí, jak může život být těžší než u nás.

09.01.2017

KvíleníKvíleníAllen Ginsberg

Jedna z nejlepších knih o popisu lidech v drogové stavu a otevřená výpověď o sexu s naturalistickými prvky. Mnoho lidí to znechutí nebo nepochhopí pravou podstatu děje. Dále se dostáváme do blázince, kde je místo pro nejlepší lidi autorovi doby. Tato knížka se mi opravdu moc líbila.

Bílý BimBílý BimGavriil Nikolajevič Trojepolskij

Je to úplně úžasná knížka. Podle mého názoru je to emoční příběh.

21.03.2016

Král LávraKrál LávraKarel Havlíček Borovský

Tuto knihu jsem četla kvůli maturitě. Když mi ve škole řekli, že není vhodná k maturitě, byla jsem naštvaná, protože jsem v tomto díle pochopila, co básník chtěl říci. Kromě jednoduchého děje na pochopení je ta knížka krátká, že se úplný text dá najít na internetu. Na ukázku mám jeden odkaz níže.

Celkový text je nudný, i když vím, že Borovský proti někomu "bojoval."

26.03.2016odpad!

Modrá jako safírModrá jako safírKerstin Gier

Tato knížka je dobrá úplně stejně jako 1. díl.

26.03.2016

Zelená jako smaragdZelená jako smaragdKerstin Gier

Nejlepší závěr téro riologie.

27.03.2016

Nekonečný příběhNekonečný příběhMichael Ende

Tohleto je opravdu knížka s nekonečným příběhem. Když jsem to četla, tak jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Myslím si, že je to velice dobrá fantastická poháhadka.

Asterix a Olympijské hryAsterix a Olympijské hryRené Goscinny

Mám ráda příběhy o Asterixovi a Obelixi, a musím říct, že se mi tato knížka velmi moc líbila.

Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJohn Green

dobrá knížka

28.03.2016

Je to i můj životJe to i můj životJodi Picoult

Je to úžasná rozporuplná knížka. Člověk v některých místech cítí zradu, ale ve skutečnosti je to, co si dítě přeje a rodiče mu to neumožní. Takhle je to v celé knížce.

28.03.2016

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítPaulo Coelho

Tato knížka je dobrá. Nejvíc se mi líbí, jak autor zpracoval dané téma. Konec jsem vůbec nečekala.
Od tohoto autora jsem četla jenom Alchymistu. Myslím si, že jsem tato knížka je lepší.

22.09.2016

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Tento díl bych nepovažovala jako pokračování knih o Harrym Potterovi, ale spíš jako bonus k této sérii. Nejvíce mi vadily postavy, protože byly přehnané. Ron byl až moc vtipný. Harry byl až moc ufňukaný atd. Vím, že je to scénař k divadelní hře, ale v některých pasážích jsem se ztrácela, protože měly až moc velké skoky. Chtělo by to trochu víc popisu. Jinak se mi děj líbil. Hlavně kvůli postavám musím dát čtyři hvězdičky.

11.12.2016

ProcesProcesFranz Kafka

U této knihy nevím, jestli se mi líbila či nikoliv. Líbil se mi děj, protože rychle uplíval. Potom se děj zastavil. Poprvé mi to nevadilo. Když se to podruhé opakovalo, tak jsem měla chuť knihu odhodit. Popis okolí a charakteristika postavy byly dobře vykresleny.

17.12.2016

Christiane F. – Můj druhý životChristiane F. – Můj druhý životChristiane Vera Felscherinow

Líbilo se mi, že se dozvím, jak to bylo dál s Christiane. Příběh byl zajímavý v tom, že hlavní hrdinka se nemohla rozhodnou do jakého "světa" patří. Na knize bych vytkla to, že se přeskakuje s osoby na osobu, takže člověk se strácí ve jménech. Vlastně celkově děj je jeden velký přeskok. Za tohle strhávám hvězdu.

09.01.2017

Štěstí - Nejkrásnější citátyŠtěstí - Nejkrásnější citátyAntoine de Saint-Exupéry

Nesnáším příběh Malého prince, ale citáty z knížky o malém princi se mi líbily. Říkala jsem si, že by mohla vzniknout knížka jenom z citátů. Velkým plusem je to, že jsou v knize citáty z jiných knih od tohoto autora. Myslím si, že kniha je dobrá, když se člověk psychicky necítí dobře, protože si přečte nejaký citát, který bude pro něj znamenat něco mnohem cenějšího než jakékoli řeči útěchy.

15.01.2017

Střed se hroutí zevnitřStřed se hroutí zevnitřElyn R. Saks

Tato knížka má velice emocionální příběh, protože je od ženy, která je nemocná. Myslím si, že kdyby nebyla nemocná, nebylo by to tak dobrý příběh. Na hlavní hrdince si cením, že se nebála podat otovřeně to, co cítila a prožívala a navíc nepoužila pseudonym, což je ještě větší cenost, protože se lidé nemusí bát předsudků, u kterékoliv nemoci.

20.01.2017

Americká idylaAmerická idylaPhilip Roth

Tento příběh je chvílemi napínavý, a potom je nudný. Podle mého názoru je historie doby a pocity postav (hlavně Švéda) jsou napínavou částí příběhu. Nudnou částí je již zmíněný výrobní proces rukaviček. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli tomuto dílu dám 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec jsem se rozhodla, že dám 5, protože skutečný život není jenom o tom, že se něco děje.

01.04.2017

Lidské těloLidské těloIsabelle Bouillot-Jaugey

Tato knížka je dobrá pro malé a zvídavé děti. Taky může být dobrá pro rodiče, kteří se chtějí dozvědět něco, co nevěděli. V knížce najdete pěkné obrázky. Je jedno, jestli jsou kreslené nebo animované. Největším zpestřením jsou různé hry na přesnější představivost dítěte. Myslím si, že si každý v tom něco zábavného nebo užitečného najde.

21.02.2016