Fantýna

Příspěvky

Americká idylaAmerická idylaPhilip Roth

Tento příběh je chvílemi napínavý, a potom je nudný. Podle mého názoru je historie doby a pocity postav (hlavně Švéda) jsou napínavou částí příběhu. Nudnou částí je již zmíněný výrobní proces rukaviček. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli tomuto dílu dám 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec jsem se rozhodla, že dám 5, protože skutečný život není jenom o tom, že se něco děje.

01.04.2017


19841984G. Orwell (pseudonym)

Na tuto knihu mám rozporuplný názor. Na jednu stranu si jsem ráda, že autor vytvořil tak upřímné dílo. A na druhou stranu mě až děsí, že toto dílo může kdokoliv kdykoliv zneužít. Když přehlédnu tu negativní stránku, tak se mi dílo líbilo, protože jsem cítila temnou atmosféru, kterou umocňoval pocit, že mě Velký bratr na každém kroku sleduje.

12.03.2017


Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Tohle je moje první kniha od Hartla. Podle mého názoru má moc pomalý rozjezd, kdy autor popisu jednotlivé postavy příběhu. Později se to rozjíždí, kdy zjišťuji, že příběh je přemrštěný. Příběh mi trochu připomínal Babovřesky, kdy děj šel až do extrému. Kniha podle mého názoru se řadí mezi průměrné. Pro zvědavost zkusím další autorovi knihy.

12.03.2017


Tři metry vášněTři metry vášněHalina Pawlowská

Tohle byla moje 2. kniha od této autorky. Musím říct, že se mi přišla hodně slabá. Už jsem si zvykla, že text je někdy nudný a jindy je vtipný. Na této knize mě nejvíce štvalo, že je jasný, že se jedná o reklamu na oblečení její značky. Četla jsem už knihy, které tky byly reklamou, ale nebylo to podle mého názoru tolik zřejmé.

18.02.2017


Síla lidskosti - Dalajlama a jeho vize pro náš světSíla lidskosti - Dalajlama a jeho vize pro náš světDaniel Goleman

Když jsem knihu dostala, tak jsem si myslela, že to budou pouze náboženské kecy. Naštěstí jsem se mýlila. Kniha se mi líbila, protože má pěknou myšlenku, kde jsou si lidé mezi sebou rovni a lidi jsou rovni s přírodou.

31.01.2017


Střed se hroutí zevnitřStřed se hroutí zevnitřElyn R. Saks

Tato knížka má velice emocionální příběh, protože je od ženy, která je nemocná. Myslím si, že kdyby nebyla nemocná, nebylo by to tak dobrý příběh. Na hlavní hrdince si cením, že se nebála podat otovřeně to, co cítila a prožívala a navíc nepoužila pseudonym, což je ještě větší cenost, protože se lidé nemusí bát předsudků, u kterékoliv nemoci.

20.01.2017


Štěstí - Nejkrásnější citátyŠtěstí - Nejkrásnější citátyAntoine de Saint-Exupéry

Nesnáším příběh Malého prince, ale citáty z knížky o malém princi se mi líbily. Říkala jsem si, že by mohla vzniknout knížka jenom z citátů. Velkým plusem je to, že jsou v knize citáty z jiných knih od tohoto autora. Myslím si, že kniha je dobrá, když se člověk psychicky necítí dobře, protože si přečte nejaký citát, který bude pro něj znamenat něco mnohem cenějšího než jakékoli řeči útěchy.

15.01.2017


Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

Velice citlivě popsaná knížka. Člověk se u ní zamyslí, jak může život být těžší než u nás.

09.01.2017


Christiane F. – Můj druhý životChristiane F. – Můj druhý životChristiane Vera Felscherinow

Líbilo se mi, že se dozvím, jak to bylo dál s Christiane. Příběh byl zajímavý v tom, že hlavní hrdinka se nemohla rozhodnou do jakého "světa" patří. Na knize bych vytkla to, že se přeskakuje s osoby na osobu, takže člověk se strácí ve jménech. Vlastně celkově děj je jeden velký přeskok. Za tohle strhávám hvězdu.

09.01.2017


Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

O tomto příběhu jsem se dozvěděla tak, že mi kamarádka doporučila film. Myslela jsem si, že to bude další typický romantický příběh. Schodovalo se to v tom, že konec byl předvídatelný od prvních kapitol a Lou popisuje Willovy "vůně," do kterých se zamilovala. Jinak mi to částečně přišlo jako psychologický příběh, kdy Will ví, že je odepsán, protože nemůže dělat to, co dříve. Podle mého názoru jsou hlavní postaveny dobře vykresleny. Některé holky tu píšou, že na konci knihy jim ukápla slzička. Taky jsem holka a tento "problém" jsem neměla.

27.12.2016


Spiknutí robotůSpiknutí robotůFrank Stieper

Na této knize se mi líbilo, že jsem do toho mohla psát. Vždycky jsem se dokonce dostala více cestami. Nejlegračnější bylo, když jsem nějaký úkol vyřešila špatně, protože příběh nešel chronologicky za sebou.

20.12.2016


ProcesProcesFranz Kafka

U této knihy nevím, jestli se mi líbila či nikoliv. Líbil se mi děj, protože rychle uplíval. Potom se děj zastavil. Poprvé mi to nevadilo. Když se to podruhé opakovalo, tak jsem měla chuť knihu odhodit. Popis okolí a charakteristika postavy byly dobře vykresleny.

17.12.2016


Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Je vidět, že to není autorova prvotina, protože to má děj, nejsou tam skoky mezi popisy postav atd. Tato knížka mě uchvátila příběhem, a hlavně vypravěčem. Podle mého názoru má knížka všechno, co musí mít kvalitní literatura.

17.12.2016


To nejlepší z večerníčků 2To nejlepší z večerníčků 2Kateřina Závadová

Každý má rád jiné příběhy z Večerníčka. Nejde zařadit jednotlivé pohádky jako dobré a špatné do celku knih, a proto jsem se rozhodla, že knížce dám průměr.

16.12.2016


Když psi pláčouKdyž psi pláčouMarkus Zusak

Tahle knížka je nejlepší z jeho série, protože vydíme, že se autor vypsal, protože už neodbíhá od popisu postav k něčemu jinému. Jinak je knížka má typický Zusakovi myšlenky, které jeho čtenáři ocení.

16.12.2016


Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Tento díl bych nepovažovala jako pokračování knih o Harrym Potterovi, ale spíš jako bonus k této sérii. Nejvíce mi vadily postavy, protože byly přehnané. Ron byl až moc vtipný. Harry byl až moc ufňukaný atd. Vím, že je to scénař k divadelní hře, ale v některých pasážích jsem se ztrácela, protože měly až moc velké skoky. Chtělo by to trochu víc popisu. Jinak se mi děj líbil. Hlavně kvůli postavám musím dát čtyři hvězdičky.

11.12.2016


Smečka rváčůSmečka rváčůMarkus Zusak

Podle mého názoru je tento díl lepší než ten první, protože tu můžeme vysledovat pokroky. Tahle knížka nebude pro někoho dobrá, protože se tato mini série vyskytuje po Zlodějce knih, která je ze v originále poslední knihou autora.

04.12.2016


Nejhledanější mužNejhledanější mužJ. l. Carré (pseudonym)

Tohle je první knížka, kterou jsem četla od tohoto autora. Mě se kniha moc nelíbila, protože se ze začátku nic moc nedělo. Příběh se rozjel v posledních pběti kapitolách. Dále se mi pletli jednotlivé postavy.

30.11.2016


Gulliverovy cestyGulliverovy cestyJonathan Swift

Nejprve jsem vydělala film, myslela jsem, že to bude suprový podle toho, jak se film "choval." Bohužel se tak úplně nestalo. Nebylo to zase tak hrozný, a proto jsem se rozhodla pro 4 hvězdy, protože některé "země" byly něčím nezáživné.

25.10.2016


Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítPaulo Coelho

Tato knížka je dobrá. Nejvíc se mi líbí, jak autor zpracoval dané téma. Konec jsem vůbec nečekala.
Od tohoto autora jsem četla jenom Alchymistu. Myslím si, že jsem tato knížka je lepší.

22.09.2016


Osada HavranůOsada HavranůEduard Štorch

Touto knihou jsem se dostala k ostatním knih od Eduarda Štorcha. Příběh Havranpírka a ostatních mě hodně uchvátil.

15.07.2016


Knihovna dušíKnihovna dušíRansom Riggs

Jakmile jsem dočetla tuto knížku a zároveň trilogii, tak jsem si vzpomněla, jak se mi 1. díl líbil, protože odsejpal. U 3. dílu je to samé, i když jsem to nečekala, protože 2. díl byl poměrně zdlouhavý.

30.06.2016


Kde padají hvězdyKde padají hvězdyMarkéta Zinnerová

Když jsme to četli ve škole, tak se mi to strašně líbilo. Tato kniha má poměrně smutný a zároveň veselý příběh. Knížka chytne i ty, kteří moc neprojevují city.

05.06.2016


Witch komiks 25-30Witch komiks 25-30Elisabetta Gnone

Jako malá jsem milovala časopis o těchto čarodějnicích. Nejvíc mě naštvalo, že jsem nevěděla, o tento komiks je, protože jsem neměla předcházející díly. Líbilo se mi, že v této kníže bylo více příběhů čarodějek. Když jsem si koupila časopis, tak v něm byl jenom jedem díl, kdežto v této knize bylo víc dílů.

Škoda, že nejde dát poloviční hvězdičky. Takto musím dát jenom čtyři hvězdičky.

21.05.2016


Jméno růžeJméno růžeUmberto Eco

Tato kniha se mi velice líbila, protože měla dobrý příběh a k tomu všemu ještě měla filozofickou stránku. O této knížce se dá říct jenom toto: Je určena pro širší počet čtenářů, protože si na ní každý najde to, co ho zajímá.

19.05.2016


Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Souhlasím s komentářem od uživatele/uživatelky happybook.

20.04.2016


Temný andělTemný andělMeredith Ann Pierce

Je to velice podařená trilogie, ale nejvíce se mi líbil první díl.

10.04.2016


Ordinace v růžové zahraděOrdinace v růžové zahraděJana Divišová

Jelikož je to úplný začátek Ordinace v růžové zahradě, tak ještě není přehnaný jako dnes, i když Ordinace je poměrně dost dlouho zatahaná ze vlasy. Jinak se mi knížka líbila. Jak jsem už psala, tenkrát to bylo dobrý.

07.04.2016


Velká knížka malých kamarádů přírodyVelká knížka malých kamarádů přírodyAnikó Csörgő

Výborná knížka pro děti, kteří se zajímají o dění kolem sebe. V této knížce najdete plno zajímavých úkolů, rébusů, pokusů a mnoho dalšího.

06.04.2016


Šmoulí polévkaŠmoulí polévkaPierre Culliford

Jako malá jsem tyto podivné tvory milovala. Myslím si, že je to dobrá a oddychová četba pro malé děti.

04.04.2016


1