Fantastička Fantastička komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další parádní čtení od této autorky, tyto její knihy se mi prostě dobře čtou, vždy se začtu a potom mi dělá potíž přestat číst, takže s touto jsem skončila ve tři hodiny ráno, protože to bylo napínavé a chtěla jsem se dozvědět, jak to všechno dopadne. Těším se na další knihu od ní:)

12.02.2018 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Fajn kniha, která mě bavila, jen ten konec jsem moc nepochopila:)

06.01.2017 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jsem ráda, že jsem si tuhle tettralogii přečetla. Dosud jsem ji znala pouze z filmů. Knihy jsou sice téměř totožné s filmy, ale přesto mi osvětlily některé věci, které po pouhém shlédnutí filmů divákovi nemohou dojít a nejsou vidět. Jsou velmi čtivé a moc mě bavily, i když už znám příběh nazpamět.

23.09.2016 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Bezva čtení. I když už znám příběh nazpaměť dokázala mě kniha chytnout a je pravda, že až při čtení knihy mi dochází některé souvislosti, které z filmu člověk nemůže pochytit, takže jsem moc ráda, že jsem se do nich pustila:)

01.08.2016 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další úžasné a struhující dílo. Tato autorka mě asi nepřestane překvapovat svou vynalézavostí a svou fantazií. Tato kniha, jako už třetí, kterou jsem přečetla od této ženy, mě opět dokázala vtrhnout do svého děje a já se nemohla odtrhnout od čtení. Stále jsem potřebovala vědět co bude dál. Na začátku mi sice pár stránek trvalo než jsem se do ní začetla a trochu se zorientovala, ale to je pochopitlné a rozhodně to na mém hodnocení nemůže nic změnit. Za pár dní jsem jí přelouskala a teď se těším až zase dostanu další její knihu do svých rukou a budu si pískat:) Doporučuji všemi deseti, je to úžasné dílo.

10.07.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Četla jsem tuto knihu teprve v tomto roce, po tom co jsem mnohokrát viděla film.. začala jsem číst a četla a bylo to oddechové čtení.. pak jsem knihu ale odložila a nějakou dobu (pár týdnů) nečetla. Myslela jsem, že už se ani k četbě nevrátím, ale nakonec jsem se k tomu zase dostala a nelituji toho, zase jsem se do ní byla schopná začíst a bavila mě. Dokonce i přes to, že jsem věděla jak skončí, jsem měla u čtení ke konci strach. Knihu hodnotím kladně, je to pohodová a oddechová romantika:)

06.04.2016 4 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Robin F. Gainey

Az temer do uplneho konce jsem zila v tom, ze je to pohodova knizka na odpocinek. Jenze to tak nakonec nebylo a celej konec sem silene probrecela. Az na ten konec uzasna kniha. Ale ja nemam rada smutne konce. Tech je ve svete az moc na to, aby byly i v knihach. Je mi to porad moc lito toho konce, porad si rikam, kez by to skoncilo lepe.:(

11.01.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Úžasná kniha:) všechny tři povídky mě moc bavily:) je to pohádkové čtení, u kterého se člověk perfektně odreaguje:) sice jsou to velice naivní příběhy, ale o to jistě těmto autorům šlo, je to krásné, romantické, vánoční a optimistické čtení:)

31.12.2015 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ano, tuto trilogii jsem si po tak dlouhém odpírání zamilovala. I když jsem se zařekla, že to číst nebudu, protože mě štvalo, jak z toho všichni šílí. Po dlouhé době jsem se k tomu rozhodla, že to teda zkusím, když jsem si koupila čtečku knih a nebudu si tuto knihu muset kupovat. Rozhodně toho nelituji. Tato kniha mě dokázala odvést do svého světa. I když v prvním díle mě štvaly často se opakující věty, v druhé a v této třetí už mi to nepřišlo, takže se s tímto autorka asi trochu polepšila. I když možná je to taky proto, že ve druhém díle je méně popisu milostných scén a v tom třetím ještě mnohem méně. Je mi líto, že už jsem knihu dočetla a teď následuje nic... jen smutek, že už nemůžu číst o tomto příběhu dál.. Na konci této knihy mě trochu naštvalo, že je tam co bylo po dvou letech. Nemám to ráda, já chtěla být u porodu toho prvního dítěte a prožít to s nimi a to tam vůbec nebylo a najednou tam bylo jak čeká už druhé.. to je asi tak jediná výtka ještě kromě té, že kniha už nikam dál nepokračuje a já cítím hrozný smutek, že už nemohu dál hltat příběh po večerech.
P.S. už jsem si objednala celý box všech třech dílů:)

18.11.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tuhle knihu jsem si oblíbila ještě mnohem víc než první díl. Je mnohem víc romantická. A obsahuje spoustu nečekaných zvratů. Jsem ráda, že tuto trilogii čtu až teď, kdy jsou všechny tři sepsané a mohu si rozečíst další díl. Bohužel už poslední:( Vážně nechápu všechny ty špatné komentáře a hodnocení. Tato kniha si to podle mého nezaslouží.:) Jen škoda, že tohle se asi ve skutečnosti neděje, taková obrovská láska, plná vášně, touhy, romantiky, věrnosti, důvěry. Ale dle citace G.R.R. Martina: „Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ ....
Jsem moc ráda, že jsem mohla prožít jeden další krásný a romantický život v této knize. Kniha splnila svůj úkol, jako má každá kniha a naplnila mě krásným, hřejivým pocitem.

07.11.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Trochu jsem se zděsila po přečtení spousty nevalných hodnocení zde. Ale každopádně.. jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Sice musím uznat, že kniha má hodně slabou slovní zásobu, na druhou stranu se mi dobře četla, upoutal mě láskyplný příběh plný živé, planoucí lásky a touhy. Začala jsem ihned číst druhý díl. Rozhodně nelituji, že jsem se po takové době odhodlala tuto knihu začít číst. Se svou představivostí a fantazií musím tuto knihu ocenit, jednu hvězdičku odebírám za slovní zásobu, která mi občas trochu vadila. Ale jinak I love this book.;)

01.11.2015 4 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Musím napsat, že kniha se mi líbila mnohem více než film, ačkoliv film mám moc ráda:) Ale kniha mi dala možnost proniknout hlouběji do Hollyiny duše a za to jsem moc ráda, to co ve filmu nemůže být řečeno, je vše k nalezení v knize. Určitě si jí přečtu brzy znovu, protože takové lásky tahle knížka obsahuje.. Jako kdyby mi mluvila z duše:) Krásně napsaná:) Pro nenapravitelné snílky jako dělaná:)

19.10.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Bože!!! Opravdu jsem se do téhle autorky asi zamilovala. Jako kdybych se na část svého života přemístila do Silver Bay. Opravdu mě to velmi bavilo. Stále jsem toužila číst dál:) a ten konec, tak nečekaně skvělý.:) Miluju šťastné konce, protože má člověk alespoň chvíli pocit, že zázraky se dějí a že pravá láska existuje. A také, že láska je mocnou zbraní v boji proti zlu.

08.10.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala chuť číst, až když mě má spolubydlící nalákala na první díl filmu a posléze jsme shlídly další dva díly a já chtěla vědět, jak to bude dál:) Kniha se mi velice líbila a skvěle se četla. Příběh je velice poutavý, akorát na konci knihy jsem měla trochu problém. Mrzelo mě, že jsem měla pocit, jakoby autorku psaní přestalo bavit a rázem ho utla. Hodně mi tam chybělo více informací o Katniss a jejím vztahu s přítelem. Chtěla jsem vědět s kým na konci skončí a dopadlo to podle mých představ, ale hodně mi chybělo více stránek k těmto dvoum osobám a k tomu, jak se znovu sbližovali a dávali dohromady a jak se milovali. Chtěla jsem vědět víc. Ale jinak pěkná kniha. Příběh je rozhodně originální:)

28.09.2015 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Původně jsem přemýšlela, že knihu přestanu číst, když jsem narazila na část knihy, kdy byl zavražděný zcela nevinný chlaprc.. ale protože jsem knihu dostala od sestry a mám od ní již další dva díly, rozhodla jsem se pokračovat.. nakonec mne příběh dost zaujal a přestala mi vadit i občasná úmrtí oblíbených postav.. musím uznat, že je to rozhodně poutavý příběh, ve kterém jsem našla zalíbení a už se těším až se dostanu k dalšímu dílu:)

29.07.2015 5 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Tuto knihu jsme se sestrou dostaly od naší maminky, když jsme byly malé:) Vlastnila ji sama, ještě když byla ona sama malá:) Ale i přesto, že to je tak stará kniha, která už se nám pomalu rozpadá, mám jí danou ve své knihovničce, protože jsou v ní krásné pohádky a obrázky! Jako malá jsem jí milovala a i teď, když už jsem starší se do ní ráda dívám nebo si kousek přečtu:) Je to krásná pohádková knížka:)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Do knihy Zlodějka knih jsem se přímo zamilovala.. kniha se čte skvěle.. také se mi velice líbila forma, kterou je kniha napsaná:) Přece jenom knih, které by vyprávěla sama smrt asi moc není:) Je to velice silný příběh, hlavně o přátelství a také ke konci plný smutku.. neubránila jsem se slzám.. prostě to nešlo.. bylo mi z toho hrozně smutno:( Ale každému tuto knihu doporučuji!! Je to úžasné čtení až do úplného konce! Luxusní zážitek... Přečtena jedním dechem.. určitě si ji až nebudu mít zrovna co číst přečtu znovu a jsem šťastná, že ji mám ve své knihovně!:) Je to totiž úžasné dílo! Úplný poklad:)

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tato kniha mě zcela pohltila.. Začala jsem číst a za čtyři dny jsem ji měla přečtenou... kdybych mohla celý den jen číst, zvládla bych to i za dva:) Pořád jsem potřebovala vědět, co bude dál a jak to dopadne.. Velice se do mě tento příběh vryl a stále ve mne přetrvává.. při čtení této knihy se musí člověk zamyslet nad tím, že na světě je mnoho lidí, kteří mají mnoho problémů a lidé kterým se dějí hrozné věci.. Byla jsem z tohoto příběhu velmi dojatá.. nešlo se ubránit slzám.. Krásné čtení, které se snad musí číst úžasně každému.. Opravdu velice doporučuji přečíst!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Úžasná kniha, plná vět, které nutí člověka se zamyslet nad svým životem:) Také plná životních pravd. Moc dobře se četla a moc se mi líbila.

17.02.2015 5 z 5

Chov zvířat Chov zvířat Roman Stupka

Základní informace a přehled o chovu zvířat:)

17.02.2015 4 z 5