Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Mně se knížka líbila, vtipné postřehy, hrdina bere "gay svět" s takovým příjemným nadhledem (žádné drámo), ale co tam má být tam je. Myšlenka "Dělám si to sám" mě fakt chytla. Při čtení jsem se několikrát dost hlasitě zasmál, a bylo jasné, že některé pasáže jsou tak psané, aby se čtenář zasmál, ale vůbec mi to nevadí.

31.12.2021 5 z 5

Nesmělí Nesmělí Marta Dancingerová

V momentě, když jsem povídky četl, tak se mi líbily, ale teď musím říct, že s odstupem času si těch postav moc nepamatuju, spíš si pamatuju příjemný pocit při čtení - mMalá knížka o malých lidech s krásnou úpravou a ilustracemi Radoslava Sládka.

31.12.2021 4 z 5

Hodně jsem nikde Hodně jsem nikde Michael Třeštík

Mám moc rád postřehy pana Třeštíka a vyloženě miluju jeho statusy na FB, které jsou plní takového sebeironizujícího humoru, který mi tady docela chyběl, ale na druhou stranu vypráví o svém životě a ne sbírku bonmotů, takže pěkné. Nejvíce mně oslovili pasáže, kdy MT cítí, že chce tvořit, že se potřebuje někam posunout a ono to vyloženě nejde, a pak najednou. Tak jak to bývá asi všechno má svůj čas.

31.12.2021 4 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Myšlenka se mi líbila, ale je to tak nějak jednoduše zpracované. Bavilo mě prostředí a jednání zúčastněných v místnosti (nechci prozrazovat), ale vcelku mě nebavila ta minulost, která ale vysvětlovala jednání těch osob, takže to tam samozřejmě být muselo. Asi už jsem odrostl střední škole a těm studentským problémům. Ale napínavý román to je, musel jsem dočíst.

31.12.2021 2 z 5

Hendrixova kytara Hendrixova kytara Kateřina Dubská

Mně se to líbilo, dobře, čtivé, má to spád, výborně propojení fikce s realitou, s odkazem na skutečné postavy.

06.12.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Detektivky Michaely Klevisové mě baví čím dál tím víc, takže ani tentokrát jsem nebyl zklamán. Mám rád to naše prostředí a takový ten styl "Agathy Christie", v němž má každý nějaký motiv k činu a celý příběh se tak nějak rozvíjí aniž by tím jediným hybatelem děje bylo vyšetřování. Za mě opravdu dobré.

23.11.2021 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Asi je to pro mladší, takže mě ten příběh nijak úplně nevtáhnul, ale pokud to takto chodí, tak je to jenom dobře - pozitivní message :-)

18.11.2021 3 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Asi je potřeba si uvědomit, že román je spíše pro teenagery a to já nejsem :-), možná mi pro mi připadalo, že se téma dalo uchopit lépe, že je to zkrátka hodně zjednodušené. ale je určitě dobře se tomu věnovat i z pohledu ostatních zúčastněných, kteří sice změnou pohlaví neprochází, ale přesto se pro ně hodně změní (nebo vlastně nezmění?)

18.11.2021 2 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Po přečtení první povídky jsme měl pocit, že půjde o podobný text jako je třeba Pražská buzna, ale není tomu tak. Je to soubor povídek, které jsou provázané některými postavami a je to možná takový kaleidoskop různých příběhů, osudů, ale i charakterů postav. Dobře napsané

18.11.2021 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

První setkání s knížkou autora a vcelku dobré. Čtivé, zajímavý nosný příběh a pěkné vystižení života v Praze 15. st. Dobře popsaná lokace, některá řemesla, jejich cechy a řízení z radnice Starého Města.

03.11.2021 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivky Michaely Klevisové mám čím dál tím radši. Výborná detektivka.

03.11.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Zakončení trilogie o Opičím vrahovi. Za mě dobré, čtivé a napínavé, ze všech tří dílů asi nejvíce zvratů, ale možná až moc komplikované.

03.11.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Výborná detektivka, taková po Česku, ale pěkné. Připadá mi zajímavé, že samotné vyšetřování není tím ústředním tématem příběhu, ale spíš jakoby spojnicí mezi životy a osudy hrdinů jedné obce. Nezávisle na vyšetřování se odvíjí osudy hlavních postav. Styl autorky se mi hodně líbí a detektivka nemusí být jenom o krvi a uřezaných částech těla.

18.10.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pokračování Čtvrté opice, za mě skvělé, čtivé a napínavé. Už se těším na třetí díl.

18.10.2021 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Jacques Expert

Asi jsem nečekal jak strašní budou oba hrdinové příběhu a asi by mě i zajímalo, jak by se příběh vyvíjel dál, protože určitý podíl viny cítím i u hlavní hrdinky. K dočteni mě poháněla zvědavost než, že bych v tom příběhu chtěl vyloženě setrvávat. No, zvláštní, asi bych knížku nedoporučil. Myslim, že čtenář si z toho nic neodnese, max. rozmrzelost. Tim ale neříkám že to ne nemůže být reálné.

25.09.2021

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pěkný rozhovor s dobrými fotografiemi. Pan Czendlik má sympatické názory a myslím, že více takových lidí církev potřebuje, a vlastně nejen církev. V knize mi byl určitě sympatičtější, než jak jsem ho možná vnímal z veřejného života, jako celebritu. Možná teď po přečtení knihy dokážu jeho kroky líp pochopit.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Výborná detektivka. Myslím, že s příběhy na podobném principu se roztrhnul pytel, ale toto je dobře napsané, napínavé, nedá se od toho odtrhnout, takže určitě se pustím i do dalších dvou dílů.

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Z počátku jsem měl pocit, že je to takový deníček nepříjemný holky a měl jsem chuť knížku odložit, ale dobře, že jsem neudělal. Nakonec bych řekl, že perfektně vystižený jeden rok, jedné holky, která se chová tak, jak se chová (každá se nějak chováme a prožíváme) a krůček po krůčku sledujeme vlastně strašně náročné období. Ještě je vše zachyceno jazykem hlavní hrdinky, připadalo mi to takové obyčejné a přitom silné. Stehný dojem jsem měl i z románu "Nejlepší pro všechny", vlastně jakoby nic extra a přitom trefa do černého. Prostě líbilo :-)

Carevna Carevna C. W. Gortner

Velmi dobrý historický román. Asi ne vše je podložené, ale s tím už se asi u beletrie musí počítat. Já jsem byl velmi spokojený a bylo sledovat zánik Romanovců zase z té druhé strany. Určitě to nebude poslední kniha autora, kterou jsem četl. zavádějící je přebal knihy - vyvolá pocit růžové knihovny a velké romantiky... ale je to jen dojem.

16.08.2021 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Asi mi byla bližší kniha "Plachetnice na Vinětách", ale "Selský baroko" jsem také rád přečetl. Autor píše čtivě, vrací do naší minulosti, ale úplně napětí mi nevydrželo. Vlastně mi bylo celkem jedno, jaká bude pointa.

16.08.2021 3 z 5