Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Pro mě celkem příjemné překvapení, dobře se to četlo, ale čekal jsem nějak lepší zápletku na konci. Ale dobře se to čte a myslím, že autorka umí výborně vystihnout situace a problémy současných lidí, rodin. Nejoblíbenější postavy bezpochyby jsou dospívající děti.

20.11.2022 4 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Dobře se to čte, vlastně souhlasí s komentáři níže. Konec tak nějak neuvěřitelný a překombinovaný.

20.11.2022 2 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Velmi dobrý román ze socialistického Polska, myslím že autor otevírá několik otázek - kromě vlastního coming outu i poměrně zásadní rozhodování o prostředí, ve kterém, chci žít - nesvoboda, ale zároveň velká láska a oproti tomu svobodu, ale veliká neznámá, ještě když si uvědomíme, že informací o tom, jak se žije "na západě" bylo skromně a často se nezakládaly na pravdě.
Pěkně se to čte, určitě doporučuji.

25.10.2022 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Velmi dobrá detektivka z doby socialismu, a tak kromě vyšetřování vraždy sledujeme i "spolupráci" kriminalitu se státní bezpečností. Tři zdánlivě různé příběhy se nakonec tak zajímavě propojí. Pro mě první setkání s autorem a určitě se pustím do dalších.

06.10.2022 5 z 5

Matky Matky Genevieve Gannon

Dobře čtivé, zajímavé téma. Asi mě nejvíc bavila třetí část, tedy soudní proces, kterému bych možná věnoval více prostoru, protože je ta spoustu zajímavých pohledů, ale chápu, že dvě předcházející části měly být úvodem do situace zúčastněných rodin. Ale určitě zajímavý příběh, mám rád příběhy kde není dobro a zlo, ale vlastně dobro, je pak všechno výrazně složitější.

05.10.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Romány této autorky mám rád, ale k této knížce jsem přistupoval od začátku trochu s odstupem, protože se jedná vlastně o fikcí "co by kdyby...", ale uším říct, že jsem byl zase nadšený hlavně z toho, jak se toto téma může uchopit. Nejde o úplnou fantazii, protože kam až se může dojít vidime i jinde na světě, ale možná proto mi to připadá nalehavejsi. Romány paní Mornstajnove bych klidně doporučil jako povinnou četbu, myslím že zatím vždycky otevřela část naší historie, která ale a důsledky na naší současnost a na chování každého z nás. Za mě zase povedený román.

05.10.2022 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Povedená detektivka, série mě baví čím dál tím víc. Pěkně napsané, zajímavé detaily a baví mě i rozvíjející se vztah mezi soukromým detektivek a jeho asistentkou. Těším se na další díly.

05.10.2022 4 z 5

Múza z Vídně Múza z Vídně Caroline Bernard

Pěkně napsaný životopis o zajímavé ženě, ale i velmi pěkně je zachycena atmosféra uměleckého světa v Evropě (částečně i v USA) na počátku 20. stol. Vzhledem k tomu, že román zahrnuje dobu mládí a prvního manželství hlavní hrdinky, rád bych četl o tom, jak se její život vyvíjel dál. Pěkný román.

20.09.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Já musím přiznat, že mě kniha až tak moc neoslovila. I přesto, že se kniha velmi dobře čte, téma je náročné, tak se mě to dotýkalo velmi málo. Nějak mi tam chyběly emoce a možná mi neseděl až takový ten pozitivní přístup, i když jsem asi pochopil…

13.09.2022 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Dobře se román čte, vlastně zase trochu té naší novodobé historie - stavba elektrárny Temelín.

13.09.2022 4 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

Román se mi líbil, je to takový ten příběh ze života, kde asi chápu každou ze zúčastněných osob, nic není černé nebo bílé. Trochu mi chybělo vysvětlení (dohra) zápletky s křivým odsouzením, nemyslím si, že je to tak jednoduché, jak je v příběhu uvedeno, ale možná že autorka nepovažovala za důležité. Ale ve mě to trochu vyvolávalo pocit takového zbytečného zjednodušení.

06.09.2022 4 z 5

Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Michaela Lindinger

Nejsem zrovna znalcem filmových hvězd, ale o Hedy Lamarr jsem nedávno viděl dokument, tak jsem si sáhl po knížce, a řekl bych že je fajn, že už jsem z dokumentu něco věděl, protože s tím, co je uvedeno níže v komentářích souhlasím. Je to takové trochu na přeskáčku a vlastně jsem z toho mněl dojem, že jde o kompletaci známých faktů. Asi kdybych to nečetla, tak by mi dokument stačil - "Hedy Lamarrová, hvězdný objev"

06.09.2022 3 z 5

Záškodník Záškodník Andrew Gross

Byl jsem nadšený, i když se mi do toho moc nechtělo - asi to není úplně mé téma (vyloženě aktivní boj). Ale v podstatě jsem nadšený, příběh napínavý, velmi čtivý a ještě mě inspiroval k tomu, abych si o této události a souvislostech něco načetl, protože jsem nevěděl nic. Je to válečný román o jedná zásadní operaci, která pravd. změnila další vývoj války okořeněný !takovou lidskou linkou" hlavního hrdiny.

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

Určitě mě tyto dva případy bavily více než v předcházející knížce, líbí se mi i sledovat jak se vyvíjí vztah hlavních vyšetřovatelů, takže si určitě rád přečtu další autorovu knížku

30.08.2022 4 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

Docela dobré dva detektivní příběhy zase trochu jinak. Sledujeme vyšetřování vlastně několika případů, soukromí vyšetřovatelů. čtenář se tak rychle přiblíží realitu vyšetřovacího týmu. Je to takové příjemné čtení, nějak mi chybělo napětí...

30.08.2022 3 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Naprosto geniálně napsaný životopisný román, vlastně vůbec nechápu, jak se autor dokázal tak vžít do tak komplikované, ale samozřejmě zajímavé osoby. Myslím, že čtenář i neznalý (jako já), pochopí jaký Van Gogh mohl být, proč to vlastně s ním všechno bylo tak složité, pochopí souvislosti. také oceňuji, jak se autor dokázal geniálně "vykutálet" z událostí, které třeba nejdou známé. Závěr je úchvatný, jako ostatně celá kniha.

30.08.2022 5 z 5

Pěkně napsaný román a zajímavé téma pro nás, Čechy, 2. sv. válka zase trochu z jiné strany. Líbí se mi i styl psaní autorky a možná, že když budu v Plzni, že si i vzpomenu :-)

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Velmi dobrá krimi z českého prostředí, která tak nějak postupně graduje až k překvapivému rozuzlení (možná až překombinovanému, ale OK). Líbil se mi pohled do "party" vyšetřovatelů", jejich rozdílných povah. Určitě se těším na další knížku autora.

05.08.2022 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Vlastně se mi ta knížka vůbec nelíbila. V podstatě od poloviny už jsem téměř tušil, jak to dopadne a vlastně ani nevím proč jsem to nakonec dočetl. Nesympatické postavy, děj velmi odhadnutelný a zápletka s ptáčkem.... Kniha není pro mě.

05.08.2022 1 z 5

Velká výstava Velká výstava Marie Hermanson

Příjemná, zajímavá krimi zasazená do konkrétní historické události a vztahující se k osobě Alberta Einsteina. Myslím, že podobnou zábavnou formou si čtenář rozšíří přehled o události a postavy, které třeba ani jinak nevyhledává - aspoň u mě to tak bylo.

05.08.2022 4 z 5