fanciulla fanciulla komentáře u knih

Jsem Jsem Marta Foučková

Trochu, no dost moralistické, ale i tak zajímavé čtení. Bylo mi těžko ze všech těch smutných příběhů, které během sezení vypluli na povrch.

17.08.2022

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Téma vyrovnávání se s rozvodem, stáří a nemoc rodičů, nesouznění se sestrou, to všechno je těžké, ale to by nevadilo. Co mi vadí, je, že Marie je nepřístupná, ocitá se v různých situacích a já jako čtenář nevím, co si myslí, co prožívá. Hlavně v konfrontaci s jinými postavami, mi to chybí. Jakoby neměla žádnou osobnost, nebo ta osobnost zůstala přede mnou pečlivě schovaná.

02.06.2021

Kurz zázraků (úplné vydání) Kurz zázraků (úplné vydání) Jakob Thor

Jsem teprv asi na šedesáté straně a mám pocit, že jsem konečně našla, co jsem hledala. Ještě netuším co se se mnou uděje, než ji dočtu, ale bude to NĚCO. Zdravím nothing_forevera.

14.02.2020

Ustrašená strašidla Ustrašená strašidla Jiří Kahoun

Kdybych tuhle knížku nedostala, určitě by mě (a mou dcerku) minula kvůli ošklivým ilustracím. A to by byla škoda, protože obsahuje originální příběhy, kterým nechybí nic, co dobrá literatura pro děti má mít.

01.03.2019 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Moc krásná kniha, dala mi mnoho radosti. Nechápu, kdo tomu dal štítek pohanství.

13.12.2017 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Velice sympatický hlavní hrdina a smutný příběh o nenaplněné lásce.

19.08.2016 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Ach, jak já toužím po podobném duchovním zážitku, i když by to nemuselo být tak dramatické jako v Anitině případě.

10.08.2016

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Nudné, nebavilo ma to, nedokázala som to dočítať.

05.08.2016

Lucidní snění Lucidní snění Stephen LaBerge

Už se nemůžu dočkat svého prvního lucidního snu.

20.07.2016 5 z 5

O lidech a lidech O lidech a lidech Milan Lasica

Inteligentný humor podľa môjho gusta, trošku divné čítať to v češtine, ale nevadí.

14.07.2016

Neurozená Neurozená John Burnham Schwartz

Zvláštna je tá japonská kultúra, veľa o nej neviem a po prečítaní tejto knihy ma to zvrhlo láka dozvedieť sa viac. Tých obmedzení, tradícií, tých príkazov zdvorilosti a úctivosti, ktoré bránia v normálnej ľudskej komunikácií. Román je smutný, našťastie s nádejným koncom. Haruko mi bolo veľmi ľúto.

20.04.2016

Zamilovanosti Zamilovanosti Javier Marías

Dej to má veľmi jednoduchý, to by až tak nevadilo, ale je to hrozne urozprávané, plné úvah, ktoré rozoberajú smrť zo všetkých strán. Nebavilo ma to, prečítala som to dokonca, len preto aby som sa dozvedela ako dopadne milostný trojuholník a tiež preto, že Všechny duše sa páčili, tak som chcela dať autorovi šancu. Inak nudné ako fašírka.

16.04.2016 2 z 5

A v tu chvíli je po lásce A v tu chvíli je po lásce Junot Díaz

Aj keď je mi málokto tak protivný ako namachrovaný macho, poviedky sa čítali veľmi dobre. Je to živé a svojím spôsobom úprimné rozprávanie.

19.02.2016 4 z 5

Bledý oheň Bledý oheň Vladimir Nabokov

Skúsila som čítať, ale nejde to.

19.01.2016

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Knihu som dostala pod stromček. Bavilo ma to, niektoré pasáže sú nudnejšie /zjazd spisovateľov/, niektoré zaujímavejšie /Hurettovo rozprávanie o živote v praveku/, nechýba tomu šťastný koniec, za mňa spokojnosť.

01.01.2016 4 z 5

Princezna nevěsta Princezna nevěsta William Goldman

Nechápem čím si kniha vyslúžila také vysoké hodnotenie. Nie žeby som sa nezasmiala, ale od chvíle, čo sa dej odohráva v paláci ma to už nebavilo. Ten humor je tak trochu cimrmanovský, absurdný a to nie je moja šálka kávy.

15.10.2015 2 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Z tejto knihy som v rozpakoch, pretože mi je veľmi sympatické, že tam chýba konflikt a záporné postavy, ale zároveň som sa preto do čítania musela trochu nútiť. Páčil sa mi vzťah ostatných členov rodiny k slabomyseľnému bratovi, zmierení, bezbolestní, bez všetkých tých trápnych "prečo práve on?" a "kto za to môže?".

01.09.2015

Obec Stepančikovo Obec Stepančikovo Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Stepančikovo je vidiecke sídlo šľachtica a vyslúžilého vojaka, kde živí skupinku svojráznych ľudí v čele s Fomom Fomičom, majstrom manipulácie. Foma je chorobne ctižiadostivý tyran, ktorý túži byť vždy a za každých okolností v centre pozornosti. Lenže aj ostatní obyvatelia Stepančikova majú svoje túžby. ktoré chcú dosiahnuť a tak jedna absurdná situácia strieda druhú. Bavila som sa dobre, koniec ma nesklamal.

06.05.2015

Dvojník Dvojník Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dočítala som to, ale múdra z toho nie som... čo je pravda a čo len predstava chorého človeka? Koniec to má otvorený, ale mne tam chýba aj začiatok, alebo aspoň nejaký ďalší pohľad, takto vôbec neviem, čo sa skutočne prihodilo. A to nemám rada.

10.03.2015

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Až bude dcérka vo vhodnom veku, doporučím jej ju k prečítaniu, možno si ju prečítame spolu, príbeh má nespornú hodnotu.

16.01.2015