fallík fallík komentáře u knih

Game Game Anders de la Motte

Rozjezd dle mého trochu pomalejší a chvíli mi trvalo se do toho začíst, nicméně závěr byl podle mě strhující, zápletka super a knížka mě už na konci nepustila, dokud jsem jí nedočetla :) Jenom doufám, že v příštím dílu nebude skoro v každé kapitole zmínka o tom, jak někomu "stojí kláda", to mi trošku vadilo, ale jinak to bylo dobré čtení :)

24.05.2015 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knihu jsem si vzala, protože jsem to potřebovala do povinné četby, hlavně kvůli její délce. A je mi smutno, kolik kulturních prasat pustí k maturitě... kniha je to krásná a Hrabalův styl je dokonalý. Nic mi nepřišlo nudné, u některých příhod jsem se bavila (zvláště pak nad příběhem Milošova dědečka) a připadá mi jako jedna z nejlepších knih, které jsem četla v rámci povinné četby. A teď už mě omluvte, musím se jít vykřičet do světlíku, protože mě nehorázně vytáčí hloupost mé generace.

25.10.2014 4 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

No, i když je pravda, že v téhle knížce se děj moc dopředu neposunul, tak pořád mě tato první část bavila! :)

28.07.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Velice nedoporučuji knihu číst v jakémkoli prostředku hromadné dopravy. Je totiž trapné brečet v autobuse.

03.05.2014 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Asi nejděsivější kniha, co jsem kdy četla, protože zlo a hrůzu tady nenahání příšera, či obluda, ale člověk.

06.02.2014

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

A to je všechno..? Já chci další díl! :D

05.07.2013 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Tohle už asi bude poslední díl, že? :( Škoda, než jsem přečtla celu sérii, trvalo to nějakou dobu a tak mi samozřejmně všechny postavy přirostly k srdci... opravdu krásná série, která mě vždy bavila a tato poslední kniha nebyla vyjímkou. Vtipně napsaná, ale i v některých momentech smutná - třeba s tím Cukem. Nicméně pan Flanagan odvedl opravdu dobrou práci a pustím se do jeho Bratrstva co nejdřív to půjde! :)

29.03.2013 5 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Darren Shan (p)

Ačkoli se mi líbily všechny předchozí díly Demonaty, nechápala jsem, proč se děj každého dílu odehrává v jiné době a jsou tam jiní hrdinové. Teď už mi to došlo a strašně se mi to líbí. Osudy všech krásně splynuly do jednoho příběhu. Knihu jsem přečetla hned, děj mi ubíhal strašně rychle a těch necelých dvě stě stránek jsem zhltla během jednoho půldne.

10.03.2013 5 z 5

Krvavá kreatura Krvavá kreatura Darren Shan (p)

pozor SPOILERY!

Grubbs mě neustále štval tím, že když se nejdřív nemohl dokopat k tomu svěřit se Dervishovi a když už to pak udělal, vynechával spoustu věcí, které mi přišly dost důležité, ale jemu nepodstatné. Nicméně líbilo se mi, jak bojoval s tím vnitřním vlkodlakem, to bylo fakt dobrý.

Závěr se mi moc nepozdával, přišlo mi divné, že by se Juni najednou dokázala tak odpoutat od Dervishe, kterého tak strašně milovala a vůbec, přišlo mi to jako moc dobrý konec a moc poklidnou knihu. Ale to jsem udělala ukvapený závěr, protože najednou BUM a Shan dokázal změnit celý děj pouze na pár stránkách. Juni se mi moc nepozdávala už od začátku, kvůli těm svítícím očím a právě kvůli tomu, jak snadno opustila Dervishe a jak se ukázalo, je to mrcha. Nedokázala jsem odolat a hned po dočtení téhle knihy jsem se vrhla na další :)

10.03.2013 5 z 5

Denik Ostravaka 6 ... za lepši zytřki! Denik Ostravaka 6 ... za lepši zytřki! Ostravak Ostravski

Pokažde, když začnu čitať ty Ostravakovy hefty tak si moje češtinárka rve vlasy z paly, bo pry esli takle budu dřystať aj na te maturitě, tak ju něudělam ani za zlate guvno. Ale tuž co, aspoň se vždycky u teho čitani pochlamu a sranda musi byť, no ni?! :)

07.03.2013 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tento příběh jsem nejdříve četla v podobě cca 30tistránkové povídky a na konci jsem řvala jak malé děcko. Poté jsem si ho přečetla znovu ve formě celého románu a na konci jsem opět neudržela slzy. Tahle knížka prostě musí chytnout za srdce, a pokud vás nechytí, tak srdce nemáte.

25.01.2013 5 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Né, Jacka ne :(((
Taky už mi připadá, že se to celkem táhne, a zajímalo by mě, kdy se Zoey konečně té Neferet postaví úplně. Zatím Neferet jenom zabíjí další a další z její party, a ona si to v podstatě nechává líbit, protože to, že se odstěhovali do podzemí, jí houby pomůže.

06.10.2012 4 z 5

Nejkrásnější pohádky o kočkách Nejkrásnější pohádky o kočkách kolektiv autorů

Opravdu krásné pohádky, ikdyž nevím, jestli by byly vhodné pro mladší děti, protože některé z nich mi už příjdou ceklem morbidní :D

27.09.2012 5 z 5

Zajetí Zajetí Lisa Jane Smith

Až na hrozně moc překlepů, které se nacházely hlavně v druhé polovině knihy (vážně, jak to může někdo dát do tisku bez toho, aby si to po sobě zkontroloval?) je tohle docela dobrá kniha. Sice jsem měla párkrát pocit, jako kdyby to byla první knížka, kterou autorka napsala, protože se hodně objevovaly otřepané fráze, ale i to mi moc nevadilo, protože děj byl super. Moje oblíbená postava už od začátku série je Damon, takže jsem byla strašně ráda, že se mu v této knize dostalo tolik prostoru. A nápad s Temnou dimenzí byl taky super, oživilo to opět děj a nebyla to nuda. Takže celkově je to povedený díl a doufám, že mě další díly nezklamou :)

05.08.2012 4 z 5

Návrat do Del Návrat do Del Emily Rodda (p)

SPOILER!

Že Dain je hledaný syn krále, jsem si myslela už pár knížek, co jsem četla dříve, a tak jsem teď nechápala, jak jim to mohlo nedojít, ještě navíc když se jeho "matka" jmenovala Šran. Velmi mě tedy potom překvapilo, že je Dain el... hodně mi to bylo líto, protože jsem Daina měla opravdu ráda.

Jinak se mi konec líbil, takové zvraty, jako že je Zmar Jasmínin otec a vlastně že to je Jarred, Lief že je králem - krásně vymyšleno. Už se vrhám do druhé ságy! :)

13.07.2012 5 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Nesedí to k upířím deníkům, což je trochu škoda, ale kdyby se knížka brala jako samostatný příběh, tak je to docela dobré :)

13.07.2012 4 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Dost dobrý díl, líbil se mi zatím asi nejvíc :)

08.07.2012 5 z 5

Panenky nosí smrt Panenky nosí smrt Helmut Rellergerd

Nudné, nezáživné. Dočteno pouze z nudy. Kdybych měla lepší věci na práci, vůbec by mi nedělalo problém to odložit (což už jsem jednou udělala). Ani konce kapitoly s useklým dějem v nejzajímavějším momentě mě nenapnuly. A mrzí mě, že panenky nestihly mučit Johna. Strašně miluji tyto "náhody", když jeden hrdina přijde zachránit toho druhého a stihne to ještě v momentě, kdy se mu ještě nic nestalo. Nuda. Jedna hvězdička za to, že jsem to dočetla, druhá za jediné překvapení - pan Bing na konci.

10.05.2012 2 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Podle komentářů to vypadá, že se většině lidí tato knížka nelíbila. Mě se četla dobře, už to nebylo tak moc zamilované jako předtím, ale víc hororovější, a to já ráda :) Konec opět přehnaný, ale to je trvalý problém této autorky. Taky mi trochu vadilo že to není pořádně vysvětlené. Kde sakra vzala ty křídla?

08.05.2012 4 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Strašně se mi líbí postava Nicka, ikdyž v tomto díle se mi zdá víc.. "lidský" :D Jinak zvrat v ději pěkný.. ;)

18.04.2012 4 z 5