fajka fajka komentáře u knih

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Po delší době jsem se prokopala k nějaké knížce. A jsem přesvědčená, že jsem chňapla po té správné. Kniha mě zbavila čtecí krize. Knihou se linula příjemně nabitá atmosféra (i když ne až tak vánoční:)) Obzvlášť jsem si užívala společné chvíle "fantastické čtyřky" (mnohokrát jsem se přistihla, že jim závidím), ale za mě se nejvíce podařila Sophiina rodina. Milovala jsem tu atmosféru a celkovou energii. Jestli hledáte romantickou oddechovku i s těmi Vánocemi, tak jste tu správně. Takže doporučujuuu!!!

02.11.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha, která má, co do sebe. Překypuje krutou realitou. Slovy ani nepopsatelné...

17.07.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silný příběh nad kterým je nutno se zamyslet. Ještě jsem nečetla žádnou knihu na toto téma... Nemám ani slov.

06.04.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle bylo opravdu něco. I když jsem knihu do ruky brala s dojmem, že to bude dobré, tak i přesto jsem z knihy opravdu překvapená. Hlavní hrdinka byla super. Byla sympatická a hned si ji oblíbíte. Svět, který Petra Stehlíková vytvořila, je neuvěřitelný. Nemám slov. Stále pohlcená celým příběhem se těším na další díl a knihu celým srdcem doporučuji!

22.02.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, kolik dám hvězdiček, a pak jsem došla závěru, že dám tři. A to z tohoto důvodu.
Občas mě štvala hlavní postava. A nepochopila jsem, co se to na konci stalo. Nechápu, jak mohl být Aaron na jednu stranu zasnoubený s Bellou a na druhou chtít Dannie. To mi nejde do hlavy.
A po pohřbu Belly se dají hned do kupy?

Ale abych nebyla pořád jenom negativní, tak musím říct, že tam byly i věci, které se mi líbily. Například vztah mezi Dannie a Bellou byl hezký. Byl upřímný a opravdový. Zakončení bylo smutné a bylo mi líto, že to tak dopadlo.

Jinak nápad celé zápletky byl zajímavý. A co musím opravdu pochválit, tak to je obálka. Tuto knihu jsem začala číst hlavně kvůli ní. :)
Shrnula bych to tím, že jsem si knihu celkem užila, ale nebude mít místo v mé knihovničce.

10.02.2022 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Pěkný a kouzelný dodatek. Pro mě jako stvořené. Nutně jsem totiž potřebovala něco navíc, něco co by mi ukázalo více z událostí, které se staly potom atd. Byly tam části, které mě bavily míň, ale to mi nevadilo. Poslední kapitoly o vánoční návštěvě a část, kde si Thomas povídá s Henrym, se mi líbily nejvíc. Jsem z knihy spokojená a jsem vděčná, že jsem se jí mohla obohatit.

31.01.2022 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

První jsem viděla film a teď jsem se rozhodla, že si přečtu i knížku. Není to pro mě nějaká topovka, ale rychle se to četlo a já jsem si to užila.

25.01.2022 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Jakmile jsem tuto knihu spatřila v knihkupectví, tak jsem věděla, že ji musím mít. Knihy psané tímto stylem mi vyhovují a mám je strašně ráda. Jednoduchost příběhu mě dokázala omámit, skrývala v sobě tolik tajemství a myšlenek, které čekaly než je někdo odhalí. V poslední době si neumím najít čas na čtení, ale když se mi dostala do ruky tato kniha, tak to bylo hned přečtené. Jednou z věcí, které se mi nejvíce líbily, byly ilustrace. Ty té knížce dodávaly ještě více něžnosti a krásy. Každá čárka tam měla své místo. Celkově ve mně knížka zanechala velkou stopu a tuto stopu si budu pěkně střežit.

31.12.2021 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Takové pěkné zahřání u srdíčka. Kniha ve mně vzbuzovala vzpomínky na dobu, kdy jsem byla malinká a milovala jsem každou hru na dobrodružství, každou noc, kdy jsem spala ve stanu. Bylo mi až líto, že už ta doba pominula a že jsem si ji pořádně neužila. Hochům od Bobří řeky jsem až záviděla jejich výlet do Sluneční zátoky. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a odnáším si z ní hezký pocit.

03.11.2021 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Za mě povedené zakončení série. První dva díly se mi líbily o trochu více. Ale kniha stejně jako předchozí díly dodává čtenáři tajemnou atmosféru. Celá série mě zaujala a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

18.08.2021 4 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Vtipný a kouzelný komiks, který až moc dobře vystihuje chování některých lidí. :)

20.07.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dočetla jsem poslední věty Prohnilého města a zanechávám v sobě pocit spokojenosti. Nenalezla jsem v knize žádné místo, které by mě nudilo. Celou dobu se s vámi táhne tajemná a příjemná atmosféra. Za mě byl nejlepší ze všech postav (samozřejmě) Kaz. Měl všechno geniálně promyšlené a působil tak záhadně. Líbil se mi jeho vztah s Inej. Ale celou jejich šestici jsem měla ráda. I když kniha měla velké stránky, tak se rychle četla. Smutná scéna u konce mě opravdu dojala. Neuměla jsem uvěřit, že se to opravdu stalo. Budu se dlouho vzpamatovávat z toho, že to celé skončilo. Nechce se mi opouštět Ketterdam, všechny postavy, celkově celý příběh. Ale jedno vím jistě, mám na to krásnou, kouzelnou a jen tak nezapomenutelnou vzpomínku.

06.07.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Úžasná a roztomilá knížka, ale hlavně knížka mého dětství. Vzpomínám si, jak mi ji četla moje starší sestra, když jsem byla malá a chystala jsem se jít do postele. Na ty chvíle nezapomenu.

12.05.2021 5 z 5

Asterix a cesta kolem Galie Asterix a cesta kolem Galie René Goscinny

Skvělý komiks. Jako menší jsem tento díl Asterixů měla nejradši. ;)

26.04.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

"Vina je lovec." "Osud je lovec." "Hanba je lovec." "Strach je lovec."

Už jsem četla autorčinu knihu V šedých tónech a ta mě taky tak zasáhla. Musím přiznat, že jsem také neslyšela o té události, dokud jsem si knihu nepřečetla. Všechny postavy měly za sebou těžkou minulost a netušily, co je bude ještě čekat v budoucnu.
Životy čtyř postav se postupně propojují a směřují ke stejnému cíli. A to k přežití.
Hodně lidí si v té době prožilo hrozné věci, snad se to nestane nikdy znovu.

16.04.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tahle kniha mi vyrazila dech. Opravdu mě překvapila. Ještě než jsem knihu začala číst, tak jsem tušila, že bude dobrá, ale nečekala jsem, že z ní budu až tak nadšená. Všechny postavy jsem si zamilovala. Ale mými favority se stali Kaz a Inej. :) Stále se ještě cítím naplněná kouzlem příběhu. Pořád ještě procházím spolu s hlavními hrdiny Ledovým palácem nebo bloudím temnými uličkami Ketterdamu. A tenhle pocit ve mně ještě nějakou dobu zůstane.

12.04.2021 5 z 5

Lidské tělo – Ilustrovaný atlas Lidské tělo – Ilustrovaný atlas Manuel Fernando Silva

Pěkná, zajímavá kniha s hodně barevnými obrázky. Hlavně pro milovníky anatomie. :)

01.04.2021

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Za mě je tato kniha perfektní. Přesně něco takového jsem si potřebovala v tuto dobu přečíst. Mrzí mě, že už jsem příběh dočetla. A radši se nebudu nějak moc rozepisovat, jak jsem z knihy opravdu nadšená, protože bych ji tu mohla chválit kdovíjak dlouho. Takže s vnitřním uspokojením a nesmírnou radostí v srdci knihu doporučuji.

01.04.2021 5 z 5

Moje první kufříková Bible Moje první kufříková Bible Cecilie Olesen

Tato kniha je určená pro menší děti. V knize jsou moc pěkné obrázky a příběhy jsou hezky napsané. Úplně ideální pro děti, co se chtějí dozvědět něco o Bohu.

21.03.2021

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem dočítala v jednu hodinu ráno. A neskutečně mě zasáhla. Cítila jsem v sobě smíšené pocity. Smutek, lítost, bolest...
Během čtení mnou projížděla hrůza až strach. Kniha opravdu pohladila po duši, získala si můj obdiv a myšlenky. A mně nezbývá nic jiného než knihu opravdu a vřele doporučit.

18.03.2021 5 z 5