fablen fablen komentáře u knih

Poezie z předměstí Poezie z předměstí Jan Žižka

Útlá knížka s 16 milými básničkami, které pohladí na duši. Děkuji autorovi Ing. Žižkovi za zaslání knihy.

29.09.2022 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Novému čtenáři doporučuji nečíst předem Prolog. Kniha se dobře četla, první kniha ze čtenářské výzvy na tento rok splněna (název knihy bez "a").

22.01.2022 5 z 5

Hortensie Malinová Hortensie Malinová Jitka Ludvíková

Kniha se mi líbila i jako dospělé. Originální příběh se zápletkou a rozuzlením, je navíc doprovázena pěknými ilustracemi. Oceňuji fantazii autorky i dětský slovník, některé výrazy nebo myšlenky mě rozesmály.

26.08.2021 5 z 5

Horowitz Horowitz Matěj Dadák

Kniha se mi dobře četla, ale na konci mám vícero nezodpovězených otázek. Proto 4 hvězdičky.

10.07.2021 4 z 5

Zabíjačka a iné rozkoše Zabíjačka a iné rozkoše Boris Filan

Knihu jsem objevila v místní knihobudce, a kniha mě skutečně oslovila, už vzhledem k tomu, že jsem vyrostla na písničkách Elánu, Hammela a dalších slovenských zpěváků. Zároveň pan Filan dal nahlédnout i do zákulisí své práce a lidí, se kterými spolupracoval. Vtipný a jemný humor se mi líbil.

08.02.2021 5 z 5

Korporac€ Korporac€ Pavel Hénik

Zajímavé čtení, ze kterého chvílemi až mrazí.

23.09.2020 5 z 5

Vyděděná Vyděděná Marie Magdalena Horňanová Jodasová

Takové vyprávění, kde mi chybí více rozvést emoce a tím zapůsobit na čtenáře. Příběh sám o sobě není špatný.

21.05.2019 3 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Knihu jsem dočetla, ale nezaujala.

15.05.2019 2 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Z knihy jsem byla nadšena.

17.01.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha, která mě hodně vzala, hodně dala a nikdy nebudu litovat, že jsem ji četla. Jsem nadšená :)

16.01.2019 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Milé romantické čtení, s hlavní hrdinkou jsem se rychle ztotožnila a na konci knihy i poplakala :)).

27.11.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Příjemné a nenáročné čtení. Závěr knihy překvapil. Ženské jsou mrchy :))

26.03.2018 4 z 5

Jde o vaši krev Jde o vaši krev Jean-Claude Alix

Vynikající kniha a vyhledám i další od tohoto autora. Srozumitelně popsáno jak funguje naše tělo a co je příčinou některých problémů.

13.12.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Velmi napínavá kniha s nečekaným dějem.

10.09.2016 5 z 5

Pokoj k pronajmutí Pokoj k pronajmutí Elizabeth Berg

Kniha mě příliš nezaujala.

30.08.2016 3 z 5

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

Knížka je velice vtipná a zejména články a komentáře psané očima mladé slečny - mädchen - mě hodně bavily.

16.08.2012 5 z 5

Moře a pláž Moře a pláž Miloš Urban

Kniha se mi nelíbila vůbec. Toto dílo může zaujmout snad jen Michala Kolesu. Nezajímavé povídky bez děje....

15.07.2012 odpad!

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Z knihy jsem byla velmi nadšená, přestože se jednalo o scifi. Nevím, zda nebyla kniha určena spíše dospívajícím, ale i mě ve středním věku úplně nadchla a prožívala jsem příběh s hlavní hrdinkou Karou.

09.07.2012 5 z 5

Ďáblův elixír Ďáblův elixír Raymond Khoury

Prima knížka - první od tohoto autora, kterou jsem četla - a určitě si v budoucnu přečtu i jeho další. Dobře popisuje situace, děj a osoby a člověk se při čtení "neztrácí" v množství postav. Poutavě napsaná, hrůzně vykreslené účinky drog, zajímavý závěr.

20.06.2012 5 z 5

Nechtěl jsem být Leninem Nechtěl jsem být Leninem Dora Čechova

Zajímavé povídky, které může napsat skutečně jen člověk, který bydlí střídavě u nás i v Rusku (autorka knihy) a zná tamní zemi -
občas drsný a nelehký život občanů žijících v Rusku, jejich osudy, příběhy, ze kterých mrazí, typickou atmosféru. Prima četba, díky za ni.

18.03.2012 5 z 5