Eyghon Eyghon komentáře u knih

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Typický Žamboch. Akce střídá akci, na několika místech je připomenut "Drsný spasitel". Technologie a magie se tradičně proplétají a konec není tak strašně uspěchaný jako ve "Válečníkovi". Jediné, co mi ke konci trošku kazilo čtení, byl pocit, že kniha byla původně mnohem delší a některé kapitoly byly vyškrtány.

07.03.2023 5 z 5

Universalchymie Universalchymie Petr Heteša

Hetešovy knihy mám rád, ale tato se k nim nepřidá. Chaotické, překombinované, zmatečné. Akce spojené dlouhými bloky, kdy se nic neděje. Závěr ani nebudu komentovat.

18.12.2022 2 z 5

Za tímto horizontem Za tímto horizontem Robert A. Heinlein

Divné, velmi divné. Příběh je složitý a těžko čitelný. Plno vědeckých informací, ale podaných nezáživně až nudně. Všechno by se to dalo nebýt konce, který vůbec nevysvětluje, o co vlastně šlo. Nemělo žádný smysl tuto knihu číst. 2* za popis budoucí společnosti.

20.10.2022 2 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Běžná detektivka, málo akce, hlavní hrdina Lars nijak nevyužívá ani svůj vzhled ani schopnosti. Celé to zabíjí otevřený konec, prostě nemám rád knihy, kde si musím sám vymyslet, jak to dopadne.

03.08.2022 2 z 5

Božská vlna Božská vlna Patrick Hemstreet

Vynikající sci-fi o možném zneužití telekineze. Trochu mě naštvalo, že kniha není úplně ukončená, ale naštěstí to má ještě dva díly, takže budu muset oprášit angličtinu :).
EDIT: Teď jsem zjistil, že třetí díl (přestože jsou o něm na internetu zmínky) vůbec neexistuje a nikdo ho fyzicky neviděl, takže si asi počkám, jestli má cenu pokračovat.

21.05.2022 5 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Pro mě nejslabší díl ze všech 4 knih (když započítám i Seržanta). V podstatě to má pořád stejné schéma - útok, pár lidí umře, jede se dál, útok, pár lidí umře, jede se dál a tak pořád dokola. Zakončení jsem vydýchával asi hodinu a moc nechybělo a dal jsem jenom 2*. Po více než 1400 stranách udělat zakončení na dvě stránky stylem "po jedenácti letech" se mi taky nijak extra nelíbilo.

14.03.2022 3 z 5

Upíří chutě Upíří chutě Andrej Olegovič Beljanin

Srovnávat tohle s Kotletou je jako srovnávat seriál Tom a Jerry s Predátorem. Dementi převlečení za upíry, to už snad není ani humorné. Twilight je proti tomu drsný film. 1* za nápad, ale provedení je mizerné.

03.02.2022 1 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Je to prequel knihy Projít ohněm. Klidně to mohli vydat v opačném pořadí. Kvalita opět vysoká a komu se zdál hlavní hrdina "overpowered", tak Projít ohněm raději nečtěte :)

12.12.2021 5 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Kombinace Highlandera a Cesty krve. Kulhánek a Kotleta mají v Jakubu Hozovi zdatnou konkurenci. Jen tak dál :).

06.12.2021 5 z 5

Ochránce Ochránce Larry Correia

Po mírně slabším 6. dílu je původní kvalita zase zpátky. Sice tam vůbec není Owen (to se dalo čekat), ale Julie to bije stejně dobře - s výraznou pomocí Pana Popelnice :). Pohltit!!!

03.12.2021 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Vynikající technická military sci-fi. Nečekal jsem, že Čech dokáže napsat něco takového.

03.09.2021 5 z 5

Muž se zlatým torkézem Muž se zlatým torkézem Simon R. Green

Noční strana na steroidech, víc akce, podobné množství magie a nadpřirozena. Eddie Drood je John Taylor mimo Noční stranu.

18.04.2021 5 z 5

Temné záblesky Temné záblesky Martin Moudrý

Jedna z nejlepších "brakových" knih vůbec. Tibor Lánský přežívá v postapo světě jak se dá, ale potom co převezme iniciativu a vydává se na cestu pomsty (krve:)), tak je to akční jízda ve stylu Kulhánka. Už Kat (Cesta krve 3) byl špička a tato kniha se mu skoro vyrovná. Protože v tomto typu literatury nehledám umění ani filozofický přesah, tak jsem se bavil na maximum. Martin Moudrý si dokáže dělat srandu sám ze sebe a v žádném případě se nebere vážně (jak píše Trudoš).

21.03.2021 5 z 5

Do Noční strany Do Noční strany Simon R. Green

První 2 knihy série Noční strana spojené do omnibusu. John Taylor je špička nadpřirozené detektivní literatury a doufám, že znovu vyjdou i ostatní knihy této vynikající série.

14.03.2021 5 z 5

99 domů 3 99 domů 3 Ján Stempel

Kniha je založena na stejném principu jako první dva díly. Popis domu, situační plánek, pohled z boku a fotogalerie. Nic víc, nic míň.

24.01.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Chvilku trvalo než mě to chytlo, ale druhá a třetí třetina jsou utčitě nadprůměrné, zvlášť v oblasti české scifi. Určitě půjdu i do Amandy.

09.01.2021 5 z 5

Hra světla Hra světla Stan Lee

Poměrně slušné kyber-net-alien-superhero scifi. První část měla celkem dost "vestavěných" poučení, ale pak se to vytratilo a zůstala akční kniha s kyber-super akčními hrdiny. Je tam mírná podobnost s Ready Player One a na 110% bude podle této knihy natočen film.

02.01.2021 4 z 5

Existence Existence David Brin

Taková škoda :( . Kniha je rozdělena na osm částí. Prvních šest tvoří nadprůměrný sci-fi (a místy i akční) příběh. Poslední dvě celou knihu zabíjí, srozumitelný děj se najednou mění na filozofické blábolení a čtenář si může jen představovat, co tím autor myslel. Ani velké časové skoky mezi 6 a 7 (7 a 8) částí knize moc neprospěly. Ukončení jde víceméně do ztracena. Nevyužitý potenciál.

29.12.2020 3 z 5

Zběsilá jízda Zběsilá jízda William Gibson

Zběsilá možná, jízda ani omylem. Pravděpodobně vinou zmršeného překladu zcela nečitelná kniha. Některé pasáže nedávají smysl ani po několika přečteních. Ani samotný děj není nějak extra zajímavý a bez znalosti předchozích dvou dílů je nepochopitelný.

17.12.2020 1 z 5

Olymp Olymp Dan Simmons

Stálo to za to. Olymp je důstojné pokračování Ília. Je akčnější než první díl a vysvětlí se v podstatě všechny nevyřešené otázky.

03.12.2020 5 z 5