exa exa komentáře u knih

Cesta do duše měst Cesta do duše měst Robert Kessner

obrázky jsou sice krásné, ale po textové stránce je to průměr

16.07.2018 3 z 5

Kočky nejsou vůbec pro kočku Kočky nejsou vůbec pro kočku Alexandra Ortolja-Baird

Krásná knížka. Pokud hledáte milý dárek pro milovníka koček, tak tohle je to pravé, určitě ho potěšíte.

19.05.2018 5 z 5

Zajímavá zastavení v dějinách Zajímavá zastavení v dějinách Jan Bauer

Pan Bauer opět nezklamal. Vypráví dějiny nejen zajímavě, ale i vtipně.

04.08.2017 5 z 5

Umění Zentangle® Umění Zentangle® Margaret Bremner

Kniha je úžasná, i když těm, kteří zentangle ještě nezkoušeli, bych doporučila na začátek knihu "Zentangle - relaxační obrázky" od Krahuly Beckah. Ta je pro úplné začátečníky o něco více polopatická (mám to osobně na sobě vyzkoušené).

20.10.2014 5 z 5

Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát Catherine Sauvat

Po přečtení knihy jsem tak trochu na rozpacích ani ne tak z paní Mahlerové, jako z autorky. Mám z ní pocit, že se snaží hlavní hrdinku vypodobnit jen v těch nejhorších barvách, ačkoliv jak se říká, nic není jen černobílé. Navíc v ději skáče z jedné doby do druhé, což je tak trochu matoucí, a občas sama sobě odporuje. Nevím, jestli se obě dámy znaly, ale jestli ano, mám podezření, jestli manžel paní Sauvat nepatřil do fanklubu paní Almy. To by totiž leccos vysvětlovalo.

08.09.2014 3 z 5

Příběhy sběratele starožitností Příběhy sběratele starožitností Montague Rhodes James

Očekávala jsem, že se při čtení této knihy budu aspoň trochu bát, ale bohužel.

22.07.2014 3 z 5

Dějiny sebevražd Dějiny sebevražd Martin Monestier

Kniha není nezajímavá, ale na můj vkus je trochu moc rozvláčná.

06.07.2014 3 z 5

Anděl hrůzy Anděl hrůzy Edgar Wallace

naivní detektivka se zajímavým koncem

17.05.2014 2 z 5

Královské vraždění Královské vraždění Jiří Kovařík

Knížka je sice čtivá, ale vzhledem k tomu, že francouzská historie není zrovna má parketa, tak jsem se ztrácela v tom množství jmen, a proto jsem dala nízké hodnocení. Pokud ale v ní neplavete (myslím v té historii), tak knížka stojí za přečtení.

12.05.2014 2 z 5

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

Je to něco jiného, než na co jsem od této autorky zvyklá, ale moc se mi to líbilo. Dosud jsem od ní četla jen její detektivky, tady jsou některé povídky spíš k přemýšlení. Má určitě své kouzlo, i když u mě je stále na prvním místě od této autory knížka "Deset malých černoušků".

14.10.2013 5 z 5

Habsburkové: Mýty a pravda Habsburkové: Mýty a pravda Katrin Unterreiner

Kniha je velmi pěkně napsaná, uvádí některé mýty na pravou míru na základě písemných dokumentů a je doplněna četnými obrázky a fotografiemi. Mohu je jen doporučit

03.10.2013 5 z 5

Běda ženám, kterým muži vládnou Běda ženám, kterým muži vládnou Felix Krumlowský (p)

Tato kniha se mi moc líbila. Podává historii s vtipem, ostatně jak je u tohoto autora obvyklé (pod pseudonymem Krumlowský se totiž skrývá můj oblíbený autor Jan Bauer a jeho knihy mě zatím nikdy nezklamaly). Určitě ji mohu jen doporučit, a věřte, že se v ní dozvíte hodně zajímavého nejen o ženách, i když název k tomu svádí, ale i o mužích.

16.09.2013 4 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Dennis Lehane

Tuto knihu jsem sháněla dlouho, a nakonec se mi to podařilo (díky Bohu za antikvariáty) a musím říct, že to stálo za to. Příběh patří mezi ty, co je po přečtení člověk "musí vydýchat", a to i přes to, že si myslím, že se překladatel mohl víc snažit.

09.09.2013 5 z 5

Ve jménu ďábla Ve jménu ďábla Dieter Breuers

Autor mě opět nezklamal. Historie v jeho podání se opravdu nedá nazvat nudnou. Kdo se rád poučí i pobaví, vřele ho doporučuji.

09.09.2013 4 z 5

Po přeslici Po přeslici John Wainwright

Je to velmi zajímavá kniha. Doporučuji ji všem, kdo si chtějí přečíst trochu netradiční detektivku.

12.06.2013 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Skvělá detektivka, velmi doporučuji.

19.02.2013 5 z 5

Společenství stínů Společenství stínů Ruth Newman

Po přečtení knihy Parazit jsem se moc těšila na další knihu od této autorky, ale musím říct, že jsem byla dost zklamaná. Děj se mi zdá dost překombinovaný a tak trochu mimo realitu. Přiznám se, že kdybych tuto knihu četla jako první, už bych si žádnou jinou od této autorky přečíst nechtěla. A to bych o hodně přišla....

19.02.2013 1 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Výborná kniha, napínavá od začátku do konce, neuvěřitelný závěr.

19.02.2013 5 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Abych řekla pravdu, trochu mě kniha zklamala. Od této autorky jsem už četla lepší. Děj se mi zdál místy zdlouhavý.

19.02.2013 2 z 5

Hrobař Hrobař Marina Heib

Knížka se docela hezky četla, líbí se mi víc než Loutkař.

19.02.2013 4 z 5