exa

Cesta do duše městCesta do duše městRobert Kessner

obrázky jsou sice krásné, ale po textové stránce je to průměr

16.07.2018

Kočky nejsou vůbec pro kočkuKočky nejsou vůbec pro kočkuAlexandra Ortolja-Baird

Krásná knížka. Pokud hledáte milý dárek pro milovníka koček, tak tohle je to pravé, určitě ho potěšíte.

19.05.2018

Zajímavá zastavení v dějináchZajímavá zastavení v dějináchJan Bauer

Pan Bauer opět nezklamal. Vypráví dějiny nejen zajímavě, ale i vtipně.

04.08.2017

Umění Zentangle®Umění Zentangle®Margaret Bremner

Kniha je úžasná, i když těm, kteří zentangle ještě nezkoušeli, bych doporučila na začátek knihu "Zentangle - relaxační obrázky" od Krahuly Beckah. Ta je pro úplné začátečníky o něco více polopatická (mám to osobně na sobě vyzkoušené).

20.10.2014

Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhátAlma Mahlerová: a vždycky budu muset lhátCatherine Sauvat

Po přečtení knihy jsem tak trochu na rozpacích ani ne tak z paní Mahlerové, jako z autorky. Mám z ní pocit, že se snaží hlavní hrdinku vypodobnit jen v těch nejhorších barvách, ačkoliv jak se říká, nic není jen černobílé. Navíc v ději skáče z jedné doby do druhé, což je tak trochu matoucí, a občas sama sobě odporuje. Nevím, jestli se obě dámy znaly, ale jestli ano, mám podezření, jestli manžel paní Sauvat nepatřil do fanklubu paní Almy. To by totiž leccos vysvětlovalo.

08.09.2014

Příběhy sběratele starožitnostíPříběhy sběratele starožitnostíMontague Rhodes James

Očekávala jsem, že se při čtení této knihy budu aspoň trochu bát, ale bohužel.

22.07.2014

Dějiny sebevraždDějiny sebevraždMartin Monestier

Kniha není nezajímavá, ale na můj vkus je trochu moc rozvláčná.

06.07.2014

Anděl hrůzyAnděl hrůzyEdgar Wallace

naivní detektivka se zajímavým koncem

17.05.2014

Královské vražděníKrálovské vražděníJiří Kovařík

Knížka je sice čtivá, ale vzhledem k tomu, že francouzská historie není zrovna má parketa, tak jsem se ztrácela v tom množství jmen, a proto jsem dala nízké hodnocení. Pokud ale v ní neplavete (myslím v té historii), tak knížka stojí za přečtení.

12.05.2014

Dokud světlo nepohasneDokud světlo nepohasneAgatha Christie

Je to něco jiného, než na co jsem od této autorky zvyklá, ale moc se mi to líbilo. Dosud jsem od ní četla jen její detektivky, tady jsou některé povídky spíš k přemýšlení. Má určitě své kouzlo, i když u mě je stále na prvním místě od této autory knížka "Deset malých černoušků".

14.10.2013

Habsburkové – Mýty a pravdaHabsburkové – Mýty a pravdaKatrin Unterreiner

Kniha je velmi pěkně napsaná, uvádí některé mýty na pravou míru na základě písemných dokumentů a je doplněna četnými obrázky a fotografiemi. Mohu je jen doporučit

03.10.2013

Běda ženám, kterým muži vládnouBěda ženám, kterým muži vládnouF. Krumlowský (pseudonym)

Tato kniha se mi moc líbila. Podává historii s vtipem, ostatně jak je u tohoto autora obvyklé (pod pseudonymem Krumlowský se totiž skrývá můj oblíbený autor Jan Bauer a jeho knihy mě zatím nikdy nezklamaly). Určitě ji mohu jen doporučit, a věřte, že se v ní dozvíte hodně zajímavého nejen o ženách, i když název k tomu svádí, ale i o mužích.

16.09.2013

Tajemná řekaTajemná řekaDennis Lehane

Tuto knihu jsem sháněla dlouho, a nakonec se mi to podařilo (díky Bohu za antikvariáty) a musím říct, že to stálo za to. Příběh patří mezi ty, co je po přečtení člověk "musí vydýchat", a to i přes to, že si myslím, že se překladatel mohl víc snažit.

09.09.2013

Ve jménu ďáblaVe jménu ďáblaDieter Breuers

Autor mě opět nezklamal. Historie v jeho podání se opravdu nedá nazvat nudnou. Kdo se rád poučí i pobaví, vřele ho doporučuji.

09.09.2013

Po přesliciPo přesliciJohn Wainwright

Je to velmi zajímavá kniha. Doporučuji ji všem, kdo si chtějí přečíst trochu netradiční detektivku.

12.06.2013

MesiášMesiášBoris Starling

Skvělá detektivka, velmi doporučuji.

Společenství stínůSpolečenství stínůRuth Newman

Po přečtení knihy Parazit jsem se moc těšila na další knihu od této autorky, ale musím říct, že jsem byla dost zklamaná. Děj se mi zdá dost překombinovaný a tak trochu mimo realitu. Přiznám se, že kdybych tuto knihu četla jako první, už bych si žádnou jinou od této autorky přečíst nechtěla. A to bych o hodně přišla....

ParazitParazitRuth Newman

Výborná kniha, napínavá od začátku do konce, neuvěřitelný závěr.

Bez milostiBez milostiLisa Jackson

Abych řekla pravdu, trochu mě kniha zklamala. Od této autorky jsem už četla lepší. Děj se mi zdál místy zdlouhavý.

HrobařHrobařMarina Heib

Knížka se docela hezky četla, líbí se mi víc než Loutkař.