Ewilka Ewilka komentáře u knih

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Od Tajemství domu Thornů nelze mít vysoká očekávání. Jde o doprovodnou novelku a s tím je nutné ke knížce přistupovat. Žádný složitý příběh, žádný překvapivý zvrat, ale milé čtení na odpoledne, které zahřeje u srdce. Chemie mezi postavami totiž stále funguje, a především Silase není nikdy dost.

01.01.2024 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Jednoduchý fantasy příběh se sympatickými postavami. Nic víc. Nic míň. A díky tomu jsou Kouzla rodu Thornů milým oddechovým čtením, které baví a nezklame.

27.08.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

U prvního dílu Aristokratky bych na prstech jedné ruky napočítala stránky, které mě NErozesmály. Zde přesně naopak.

14.08.2023 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jojo Moyes si své příznivce získala pro příběhy o milostných vztazích. Ty tentokrát mají červenou a prostor dostává síla pravého přátelství, doplněná o témata rasové segregace a feminismu. Jako hvězdy v temné noci je komplexní, dobře vystavěný příběh, který kapitolu po kapitole graduje. Konec byl za mě trochu slabší, přesto knihu řadím k tomu nejlepšímu, co jsme od Jojo Moyes měli možnost vidět.

21.07.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

„Slogany typu – pro fanoušky Sarah J. Maasové – mě spíše štvou, ale tady to platí na sto procent.“ – Ne. Ne. A ještě jednou NE. Z krve a popela se může měřit leda tak s Dvorem mrazu a hvězd, který se, slušně řečeno, nepovedl. (4/10)

06.07.2022 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov. Úžasná kniha, která stránku po stránce graduje a jejíž konec vám nedá spát.

24.01.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Na to, že ta knížka byla tak opěvovaná, jsem čekala trochu víc. Jedná se sice o čtivou jednohubku, ovšem romantická linka se vyvíjí extrémně pomalu a pár věcí zůstalo nevysvětlených, jako kdyby na ně autorka zapomněla.

04.07.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Když čtyři roky čekáte na třetí díl jedné z nejlepších českých fantasy, rozporuplné recenze nejsou to, co byste chtěli slyšet. Bála jsem se, že budu zklamaná. Než jsem se tedy na Nastereu vrhla, přečetla jsem si předchozí dvě knihy znovu. A myslím, že jsem udělala dobře. I zde se do děje vracejí postavy, o nichž jste si mysleli, že už o nich neuslyšíte, objevují se nové charaktery skrývající mnohá tajemství a sklenařský svět ukazuje svou další tvář. Autorka nás tímto dílem přesvědčila, jak málo toho o sklenitu, Duvalském pohoří, tajemné historii i samotné pětadvacítce víme. A jak už je zvykem, na některé otázky (snad) dostaneme odpovědi až v příštích dílech.

29.06.2021 5 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Velmi čtivě napsaná kniha. Autorka poodhaluje osobní život královské rodiny, přičemž velký prostor dostává princ Philip, o němž toho lidé zas tolik neví.

07.06.2021 4 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Asi nejslabší díl série.

27.05.2021 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Otka v sobě spojuje snad všechny klišé young adult literatury, která ovšem v tomto případě úplně nefungují.

03.05.2021 3 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak to šlo samo. Skvěle ukázána manipulace s lidmi.

12.04.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je výborná vypravěčka. Při čtení jejích knih mám pocit, jako by mi celý příběh někdo vyprávěl u šálku dobrého čaje. Slepá mapa je úžasná kniha o 3 generacích jedné rodiny, plná vedlejších linek a zajímavých postav, od které se nebudete moci odtrhnout. Do samotného konce jste napjatí a čekáte, kam nakonec osud hlavní hrdiny/hrdinky zavede.

24.03.2021 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Hned na začátek bych chtěla říct, že na debut to vůbec není špatné. Ba naopak. Několik prvních desítek stran jsem byla opravdu překvapená, jak dobře je tato kniha napsaná. Pocity, myšlenky, úzkost - zkrátka všechno. Zápletka s webovou stránkou také super. Místy mi až běhal mráz po zádech. Ale. Závěr mi přišel trochu urychlený, moc věcí se seběhlo naráz. Je to škoda, protože ta atmosféra připomínající thriller byla skvělá a rozhodně by si zasloužila dotáhnout lépe. Proti hlavním hrdinkám nic nemám. Byly fajn, každá svá. Zároveň mi ale nepřirostly k srdci natolik, abych mohla hodnotit plným počtem. I tak si ale kniha rozhodně zaslouží pozornost!

03.02.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Jen Ruta Sepetys dokáže napsat silný příběh mladé lásky na pozadí stinné části historie Španělka, ze kterého vyzařuje cit i něžnost, a přitom se nejedná o přeslazenou romanťárnu.

08.01.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Dodatková knížečka je opravdu pro ty, kterým se Kroniky prachu hodně líbily a příběh si zamilovali. Spíše obsahuje autorčiny poznámky, různé zajímavosti, ilustrace, medailonky jednotlivých postav a pár krátkých příběhů, díky kterým poznáte lépe i vedlejší postavy - např. jak se Rachel seznámila s Henrym. Trochu mě mrzelo, že panu Reedovi nebyla věnována větší pozornost. Přeci jen, je to nejspíše nejoblíbenější postava celé knihy. I tak jsem si ale dodatek užila.

28.12.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Lepší než vlna zločinnosti, ale místy se už vtipy opakují. Každopádně fajn čtení.

28.11.2020 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Ze začátku může příběh působit jednoduše a možná si budete říkat, že víte, co se stane dál, ale později se začnou objevovat nové a nové okolnosti. Knížka se mi četla dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou. Líbilo se mi, jak si autorka ,,pohrála" s romantickou linkou a vložila do ní to pomalé získávání důvěry. Díky tomu působila mnohem reálněji.

12.11.2020 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Na podobnou knihu asi jen tak nenarazíte.

30.08.2020 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha se mi četla docela dobře.

30.08.2020 4 z 5