EwelynDark EwelynDark komentáře u knih

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

No... po prečítaní niekoľkých stránok z prvej kapitoly mi za A nesedí preklad, za B nesedia reálie, pri ktorých by som niekomu rada otrieskala o hlavu Draculu. Ja chápem, že je to fantasy, ale aký "logický" manéver vedie niekoho k tomu, aby novo premeneného upíra niekto po 3 dňoch premeny poslal DOMOV v limuzíne? To má od začiatku perfektné sebaovládanie? Eh?

30.11.2019 odpad!

Střela Střela Laurell K. Hamilton

Kde sa dá dohľadať prehlásenie, že Epocha už nebude vydávať túto sériu? To je dosť smutné, pretože skutočne veľa nechýba do Serpentine. I keď by to trvalo pre česko asi ďalších X rokov. Mne sa táto séria veľmi páči, niektoré diela sú slabšie ako iné, ale nie je to na škodu, keď sú niektoré zamerané na iné veci, ako je človek obvykle zvyknutý. Táto kniha má iný ráz a iný spád, ale nepríde mi to až tak rušivé. Možno preto, že som na túto autorku už skrz roky jednoducho zvyknutá.

03.09.2019 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Jop toto bolo dobré. Starý dobrý Kotleta. Čítalo sa mi to vážne príjemne a plynule. Dáva to zmysel s prihliadnutím na ostatné diely. Zvládla by som aj pokračovanie prequelu. Tieto vzťahy sú dosť zaujímavé. Rada by som si prečítala ešte niečo viac o Janovi a Veronice a Gerhardovi. Tri veľmi zaujímavé postavy série.

31.07.2019 5 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Milujem všetky tieto knihy, číta sa to jedna báseň. Nevie niekto, kedy by mala vyjsť 10. kniha?

11.02.2019 5 z 5

Vlčí kletba Vlčí kletba André Wiesler

Mne tieto knihy prišli hneď z niekoľkých uhlov pohľadov psychologicky dosť hlboké a prepracované. Menenie Hagena z kladného hrdinu na záporného a o niečo viac späť mi nikdy neprišlo účelné. Malo to svoje dôvody, celá tá história, ktorú ten chudák prežil. Jeho život v podstate nikdy nepatril jemu. Ovládali ho pomocou povier, mágie a proroctiev, do ktorých ho hádzali šedé eminencie kníh tak, ako sa im to páčilo a on sa v tom jednoducho musel naučiť chodiť. Keď to tak vezmete, naprieč jeho život mu kvôli nejakým proroctvám spravili skutočne nechutné veci, nespravodlivé veci. Vždy mi prišlo, že tieto knihy sú ukážkou toho, čo robí z ľuďmi zaslepenosť. Možno v trochu fantasy podaní, ale aj tak veľmi realisticky vykreslené z minulých dôb až do súčastnosti. A napokon v týchto knihách ma veľmi potešila ústredná mytológia, ktorá je v našich a rumunských končinách rozšírená - Lupus Dei.

29.07.2018 5 z 5