Ewellyn

Ja, Simon ...proti pravidlám Homo sapiensJa, Simon ...proti pravidlám Homo sapiensB. Albertalli

Stále mi beží hlavou, či mám ešte vek na to aby som čítala YA literatúru, po tejto knihe si zas odpoviem ÁNO...pohodové čítanie na oddych, ktoré vás zavedie do sveta mladých a ich myšlienok, rozhodnutí, vecí ktoré zažívajú po prvýkrát, a popritom rozmýšľate čo ste si už z toho zažili vy a čo vás ešte v tom živote čaká :) ...kniha sa mi páčila, nie vždy sa autorovi podarí, aby mi boli všetké postavy sumpatické, tu sa tak stalo :)

26.12.2018

Dievča, ktoré sa hralo s ohňomDievča, ktoré sa hralo s ohňomS. Larsson

Jedným slovo - skvelé!! Táto séria ma uchvátila, začiatok šiel zľahka, keď nastane zvrat neviete knihu pustiť z ruky, lebo chcete rýchlo vedieť ako to dopadne. Lisbeth ako postavu som si veľmi obľubila, a tým koncom nejde inak ako sa hneď pustiť do tretieho dielu. Odporúčam všetkým túto sériu! :)

28.02.2018

CudzinkaCudzinkaD. Gabaldon

Čítalo sa to paradne, musela som sa aj sama zastavovať, aby som to cele nezhltla a aj si to trochu užila :D ...zo škotského prostredia som ešte knihu nečítala, a dosť ma to chytilo, opis prostredia, ako v tej dobe ľudia žili, charaktery postav...všetko to pekne plynulo a som zvedava na pokračovanie....takisto sa mi páči, že seriál sa knihy dosť držal...aspoň prvá séria, určite mám na plane aj pokračovania :) takže odporučujem

22.01.2017

Sedem minút po polnociSedem minút po polnociP. Ness

Jednoduchá a pritom emočne silná kniha, neurčena len pre teenagersky svet..príbehy majú a vždy budú mať silu + ilustrácie na mňa veľmi zapôsobili a upevnili celú atmosféru knihy

10.06.2017

Polnočná dámaPolnočná dámaC. Clare (pseudonym)

Príbehov zo sveta tieňolovcov nebudem mať nikdy dosť :) Pre mňa to bola nostalgia za týmto svetom, a pritom nový príbeh s hrdinami, ktorý povyrástli, odporúčam prečítať najprv sériu Nástroje smrteľníkov, autorka sa veľakrát odkazuje dozadu na udalosti a postavy z tejto série, keďže to trochu nadväzuje. Kto ma rád tieňosvet, bude spokojný :)

28.02.2018

MořeplavecMořeplavecD. Gabaldon

Láska medzi Jamiem a Claire, bola by som schopná o nej čítať snaď donekonečna, aj po treťom diely ma to stále neskutočne baví...stále tam nájdete romantiku, napätie, spád príbehu, stále sa niekam posúva, nestojí na mieste, niekedy si síce poviete či je možne aby sa dve milujúce osoby toľkokrát od seba oddelili a stále našli, ale je to napísane tak skvelo, že tomu proste musíte veriť! :D Teším sa na ďalší diel!

20.12.2018

Kde všade som (ne)zomrelKde všade som (ne)zomrelP. Popluhár

Jednoducho napísané, originálne a vtipné poviedky z miest, ktoré sa nie každý odváži navštíviť. Vážne skvelá práca Peter! :D Určite si následne pozriem aj videa, cestopisy týmto štýlom sú vážne pre mňa zaujímave a zároveň vedia pobaviť :)

Will Grayson, Will GraysonWill Grayson, Will GraysonJ. Green

Ako oddychovka v pohode, pobavila....ale nejako stále žiadna ešte u mňa ešte nepredčila od Greena Na vine sú hviezdy,...možno preto, že to bola oja prvotina od neho

12.03.2017

Netopierí mužNetopierí mužJ. Nesbø

Čitala sa dobre, mala svoje tempo aj keď začiatok bol trochu zdlhavy....asi som čakala trochu viac...určite si chcem prečitať ďalšie Nesbovky, ktoré ma snaď ohuria viac :)

02.04.2017

Zrodená z ohňaZrodená z ohňaS. J. Maas

Chvíľu mi trvalo kým som sa začítala, lebo predchádzajúci diel som čítala asi rok dozadu, ale musím povedať, že postupne ma opäť chytila...Páčili sa mi nové postavy (Rowan, Aedion), s ktorými odhalila aj udalosti, čo sa ako odohralo predtým, konečne niečo aj z férskeho prostredia...myslím, že s nadšením chytím do ruky ďalší diel tejto série, som vážne zvedavá ako to všetko skonči :)

13.04.2017

Kráľovná v tieňochKráľovná v tieňochS. J. Maas

Nevdela som sa od knihy odtrhnuť, pustila som ju z ruky až kým som ju celú neprečítala :D ...Je to lepšie a lepšie, je tam zo všetkého trochu, som zvedavá na ďalší diel, do ktorého sa idem hneď pustiť! Odporúčam celú sériu :)

29.12.2017

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelP. Hartl

zhltnuté za dva dni, páčilo sa mi to viac ako okamžiky štestí, prišlo mi to viac humorné, lepšie odvíjanie deja, príjemná oddychovka :)

06.02.2018

My ostatní tu len tak žijemeMy ostatní tu len tak žijemeP. Ness

Nápad skvelý, zachytiť normálny život a starosti, pričom sa na opačnom konci deje strhujúci príbeh, ktorý však v tejto knižke nieje hlavný. Postavy príjemné, na oddychové čítanie zabaví, prečo nie.
Avšak ako som už prečítala v niektorom komente nižšie, radšej siahnem po knihe, ktorá ma z každodennej reality vytiahne :)

15.02.2018

Vzdušný zámok, ktorý vybucholVzdušný zámok, ktorý vybucholS. Larsson

Prvou tretinou som sa musela trochu prelúskať, nebudem klamať, že tie švedské mená sa mi trochu plietli :D musela som sa pri niektorych pasažiach sústrediť, aby mi všetko zapadalo do príbehu...postupne vyvrcholenie bolo však úžasne! Pri Lisbetinom súde som bola natešená jak malé decko, ako ich dali dolu :D Cela trilógia bola perfektná, na severné krimi po tejto sérií nedám dopustiť. Škoda však, že príbehoch o Lisbeth a Mikaelovi sa už nedočkáme, budú mi zatracene chýbať!

14.03.2018

FangirlFangirlR. Rowell

Táto kniha je prvá, ktorú som sa rozhodla čítať v angličtine, tým pádom som nečakala ako rýchlo mi to pojde a či to vôbec pôjde rýchlosťou, aby ma to zaujalo. Musím povedať, na moje prekvapenie, že som sa do nej dosť zažrala :D že som ani nevnímala, že čítam v inom jazyku. Kniha je písana jemne, akurát na ľahké čítanie, nepotrebuje extra hlbokú myšlienku, stačí keď si to užijete :) ...čiže ak sa chystáte niekto náhodou začať čítať v angličtine, táto kniha je na rozčítanie ideálna :) P.S.: kľudne by som prečítala ďalších 500 strán o Levim a Cath :D

27.01.2017

Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Musím povedať, že ma nadchla trochu menej ako Fangirl, od tejto autorky...ale, inak ľahké a milé YA čítanie, oddychovka na zimné dni :)

21.01.2018

Osud TearlinguOsud TearlinguE. Johansen

príbehovo super, páčilo sa mi ako sa prelínali dejové línie s minulosťou a prítomnosťou a čitateľ tak prichádzal postupne na všetky súvislosti.... na druhej strane koniec ma prekvapil, bol zároveň šťastný aj nešťastný, škoda že, bol akoby trochu urýchlený, určite by som chcela vedieť viac k ostatným postavám, ako dopadli, ktoré sa dostali aj do nového sveta, ktoré nie, a či si vážne nikto z nich nič nepamätal okrem Kelsy (asi nie ale aj tak mi to nedaá :D, bolo mi jej ľúto)...som zvedava či trilogia bude filmovo spracovana, ako som jeden čas čitala, keď ano mohlo by to byt zaujimave :)

01.02.2018

Len to nikomu nepovedzLen to nikomu nepovedzM. Varáčková

Moja prvá kniha od tejto autorky, takisto aj téma knihy...príbeh odsýpa, je veľmi čtivý, aj keď je trochu predvídateľný, chytí za srdce a rozmýšlate koľko takýchto osudov je okolo vás, aj keď ste vo svojich školských časoch žiadny nezachytili, ti čo áno, pre nich táto kniha musí znamenať ešte viac, autorka veľmi pekne zachytila pocity a myšlienky hlavnej postavy ....stále však treba veriť na lepšie časy :)

04.03.2018

Jedného dňa v decembriJedného dňa v decembriJ. Silver

Popravde čakala som asi trošku viac...možno trochu viac napätia, alebo spádu v celom príbehu a vzťahu medzi hlavnými postavami? Celkovo sa to však nečítalo zle, romantická oddychovka u ktorej čakáte, že sa to neskončí inak ako happy endom :)

26.12.2018