Evuše Evuše komentáře u knih

Než zmizela Než zmizela Lisa Gardner

Kniha je napsána v rychlém tempu a udržuje čtenáře v napětí až do samotného konce.
Frankie Elkinová je komplexní postava, která má své silné i slabé stránky. Je odhodlaná pomoci Angelique, ale zároveň se musí vypořádat se svou vlastní minulostí.
Kniha má však i několik drobných nedostatků. Některé postavy jsou poněkud ploché a jejich motivy nejsou vždy jasné. Navíc se kniha místy až příliš soustředí na detaily vyšetřování a ztrácí tak na spádu a obsahuje několik klišovitých zápletek.

30.01.2024 4 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Já nevím! Knížka se čte dobře....ale chybí tam nějaká přidaná hodnota. Opravdu musím dát jen jednu hvězdičku, jelikož jsem z té knihy občas byla zmatená a prolínání příběhů mi vůbec nedávalo smysl. Od této spisovatelky si asi už nic nepřečtu.

20.01.2024 2 z 5

První krev První krev Angela Marsons

První krev je prequel k populární detektivní sérii o Kim Stoneové od autorky Angely Marsonsové.

Kniha vypráví příběh o tom, jak se Kim Stoneová dostala Kniha začíná tím, že je Kim Stoneová převelena z Birminghamu do Halesowenu. Je to její poslední šance, aby dokázala, že je dobrá policistka. Její pověst je totiž pošramocená kvůli jejímu kontroverznímu chování v minulosti.

18.01.2024 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Spleťité lži je klasická kriminální zápletka, která čtenáře udrží v napětí až do poslední stránky. Angela Marsonsová je mistrnou vypravěčkou a dokáže čtenáře vtáhnout do děje.

Kim a Frostová a jejich podivný vztah je vždy takovou třešničkou na dortu těchto knih :) Jsem ráda, že autorka dává Frostové ve svých knihách větší prostor.

07.11.2023 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Pohřbená pravda je šestý díl detektivky z pera Angely Marsonsové, v němž se inspektorka Kim Stoneová musí vypořádat s případem, který ji zavede do minulosti. Pohřbená pravda je napínavý a čtivý příběh, který fanouškům série Kim Stoneové určitě přijde vhod.

Klady:
Napínavý a čtivý příběh
Podrobný popis vyšetřování
Kritický pohled na současnou společnost
Zápory:
Některé postavy jsou trochu stereotypní
Některé části děje jsou až příliš předvídatelné
Konec je trochu uspěchaný

30.08.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Knihy o Kim S. miluji a jedná se snad o jedinou knižní sérii, kterou si kupuji v den vydání :)

Pravdou ale je, že tento příběh mi moc nesedl. Příběhu chybělo napětí předchozích dílů....Jediné co jsem na knize "hltala" byla Kimina kolegyně Stacey, která tuto knihu úplně ovládla a doufám, že se jí dostane větší pozornosti i v dalších dílech :)

06.08.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha je napsána čtivým stylem, a čtenář je od začátku až do konce v napětí. Detektivní zápletka je promyšlená a vrah je velmi dobře vykreslenou postavou. Kim Stoneová je silná a neúnavná hrdinka, která je pro čtenáře skvělým parťákem na cestě za odhalením vraha.

Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize líbily:

Napínavý a chytlavý příběh
Skvěle vykreslená atmosféra strachu a napětí
Čtivost a poutavost
Skvěle vykreslené postavy

30.07.2023 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Nejsem mrtvá je napínavý a dobře napsaný kriminální román. Anne Frasierová skvěle vykreslila postavy a vyšetřování je poutavé. Kniha je také osobním příběhem o překonání traumatu a nalezení vlastního štěstí.

Pokud hledáte napínavý a čtivý kriminální román, mohu vám Nejsem mrtvou vřele doporučit.

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Skryté karty je rychlý, napínavý a dobře napsaný příběh. Marsonsová skvěle vykresluje prostředí elitní školy, kde se dívka učila, a její postavy jsou dobře prokreslené a věrohodné. Zápletka je plná zvratů a čtenáře nutí přemýšlet až do poslední stránky.
Kniha je také velmi aktuální, protože se zabývá tématy šikany a zneužívání na školách. Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize líbily:
Napínavý příběh
Zajímavé postavy
Realistická atmosféra
Skvěle napsaný jazyk
Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize nelíbilo:
Některé pasáže byly trochu pomalé
Konec byl trochu předvídatelný

Skryté karty je opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Kniha - Zlámané kosti je napínavá a drsná detektivka, která čtenáře vtáhne do příběhu od začátku do konce. Marsons píše čtivým a poutavým stylem a její postavy jsou dobře prokreslené a sympatické. Stoneová je silná a nezávislá žena, která se nebojí postavit se za to, co považuje za správné. Její kolegové jsou také zajímavé a komplexní postavy, které čtenáře zaujmou.

Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize líbily:
Napínavý a drsný příběh
Čtivý a poutavý styl psaní
Dobře prokreslené a sympatické postavy
Silná a nezávislá hlavní hrdinka
Zajímaví a komplexní kolegové hlavní hrdinky
Zde jsou některé z věcí, které se mi na knize nelíbili:
Některé části příběhu byly předvídatelné

Zlámané kosti jsou opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha je napsána v napínavém a poutavém stylu a čtenáře od začátku až do konce drží v napětí. Autorka skvěle vykresluje atmosféru malého městečka a postavy jsou realistické a sympatické. Mizející dívky je skvělá kniha pro všechny, kteří milují napínavé detektivky.

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Matčin hrob je napínavá a vzrušující detektivka, která čtenáře udržuje v napětí až do poslední stránky. Kniha je také dobře napsána a postavy jsou dobře vykresleny. Josie Quinnová je silná a nezávislá žena, která se nebojí čelit svým démonům. Je to postava, se kterou se čtenář může snadno ztotožnit.

Matčin hrob je skvělá kniha pro všechny, kteří milují detektivky. Je to kniha, která vás bude držet v napětí až do poslední stránky.

Napínavý a vzrušující příběh
Dobré postavy, se kterými se čtenář může snadno ztotožnit
Skvělé psaní
Dobře vykreslený Denton, malé město v severní Kalifornii

Žádné překvapivé zvraty
Konec byl trochu předvídatelný

Matčin hrob Je to kniha, kterou bych doporučila všem, kteří milují tento žánr.

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Tonoucí je napínavý a čtivý thriller, který vás bude držet v napětí až do poslední stránky. Autorka Paula Treick DeBoard dokázala vytvořit komplexní a sympatické postavy, které budete mít rádi. Pokud se vám líbí psychologické thrillery, pak rozhodně doporučuji si přečíst Tonoucí.

Zde je několik věcí, které se mi na knize líbily:

Postavy byly dobře prokreslené a sympatické.
Příběh byl napínavý a čtivý.
Závěr byl šokující.
Pokud se vám líbí psychologické thrillery, pak rozhodně doporučuji si přečíst Tonoucí. Je to skvělá kniha, která vás bude držet v napětí až do poslední stránky.

30.07.2023 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Osudný slib je napínavá a strhující detektivka, která čtenáře pohltí od první do poslední stránky. Angela Marsonsová je mistrem svého oboru a její knihy jsou vždy zárukou kvality. Osudný slib je další skvělý díl série o Kim Stoneové a určitě potěší všechny fanoušky tohoto žánru.

Zde je několik kladů a záporů knihy:

Klady:

* Napínavý a strhující děj
* Skvělá hlavní hrdinka
* Charakterně propracované postavy
* Překvapivý konec

Zápory:

* Některé části děje mohou být předvídatelné
* Některé postavy mohou být až příliš stereotypní

Osudný slib je opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

30.07.2023

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Příběh sleduje Kim Stoneovou, detektivku z West Midlands Police, která pátrá po sériovém vrahovi, který zabíjí malé děti.

Kniha je dobře napsaná a čtivá. Marsonsová skvěle vykresluje postavy a prostředí. Příběh je napínavý a čtenáře udrží v napětí až do konce.

Kim Stoneová je silná a nezávislá postava, která je zároveň laskavá a soucitná. Je to skvělá hrdinka, ke které se čtenář může připojit.

Dětské duše je skvělá kniha. Je to napínavý a dobře napsaný příběh s silnými postavami. Doporučuji ji všem, kteří hledají dobrou knihu na čtení.

Zde je několik věcí, které se mi na knize líbily:

Příběh je napínavý a čtenáře udrží v napětí až do konce.
Postavy jsou dobře vykreslené a čtenář se k nim může připojit.
Hrdinka Kim Stoneová je silná a nezávislá postava.
Prostředí je dobře popsáno a čtenář si ho může snadno představit.

Kniha Dětské duše je opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Příběh je napínavý a čtivý. Autorka se skvěle vypořádala s tématem sekt a jejich manipulace s lidmi. Kim Stoneová je silná a neústupná hrdinka, která se nebojí postavit se zločinu. Vražedná mysl je skvělá detektivka, kterou si užijí všichni fanoušci tohoto žánru.

Zde je několik věcí, které se mi na knize Vražedná mysl líbily:

* Napínavý a čtivý příběh
* Silná a neústupná hrdinka
* Téma sekt a jejich manipulace s lidmi
* Skvělý jazyk a popisy

Vražedná mysl je opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

30.07.2023 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha měla dobrý námět, čte se opravdu rychle a čtenář jí nemůže jen tak odložit. Bohužel má autorka problém v tom, že už v půlce příběhu prozradí konec....

27.05.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha je čtivá, ale ničím překvapivá. Je to směs knížek - Ví o Tobě, Ta přede mnou a Za zavřenými dveřmi.

17.07.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha je velmi čtivá, děj vás nutí otáčet stránku za stránkou. Jediné co mě na knize zklamalo byl konec, který mi tam prostě nepasoval.

08.02.2018 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Je to už moje druhá kniha od tohoto autora a jsem velice nadšená a rozhodně jdu do dalšího dílu. Zase musím hodnotit velice kladně.

15.08.2016 5 z 5