evka33 evka33 komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Za mě je tato kniha určitě lepší než Losos v kaluži. Moc se mi líbilo, jak v ní šlo vidět, že doba, ve které žijeme, ovlivňuje problémy, které řešíme. Příběh je čtivý, napínavý a nutí vás číst dál, takže já jsem moc spokojená.

13.04.2020 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Pro mě určitě není kniha zklamáním. Naopak musím říct, že jsem od ní přesně něco takového očekávala, přinesla mi spoustu nových informací, které mi zase trochu zpřesnily pohled na můj neoblíbenější seriál.
Mezi záplavou názvů seriálů, filmů a jmen herců, producentů, společností, atd... jsem si vždy našla ty, co jsem znala a zmínka o těch, o kterých jsem nikdy neslyšela mi nevadila.
Pravdou je, že kniha na mě nepůsobí moc uspořádaně. Několik myšlenek se opakuje pořád dokola a občas mi přijde, že tam autorka "naházela" všechny informace co měla, bez nějakého hlubšího zamyšlení nad organizací textu.
Každopádně se mi kniha četla s neuvěřitelnou lehkostí a v období zkouškového pro mě byla velmi vítaným a příjemným odreagováním po celodenním učení.

26.01.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ona je prostě úžasná. Přečetla jsem zatím všechny její knihy a ani jedna pro mě nebyla zklamáním. Hana je často označována jako nejsilnější, ale musím říct, že mě naprosto dostal každý příběh, který napsala a u Slepé mapy jsem měla nejednou husí kůži. Skvělá témata, charaktery postav, všechno prostě klape a jejím knihám nemám, co vytknout. Její jméno je pro mě jistota úžasného zážitku z knihy.

21.11.2019 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha mě bavila od úplného začátku a Bára mi byla svým cynismem velmi sympatická. Obešla bych se bez části, kdy se babička ocitla v nebi, protože od té chvíle mě její postava přestávala bavit a celkově mi to autorčino fungování nebe/pekla do knihy úplně nesedělo, jinak jde ale o dobrou oddychovku, která se čte skoro sama.

14.08.2019 3 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Knihu jsem dostala jako vánoční dárek, než jsem se do ní pustila, četla jsem si různá hodnocení a popravdě jsem z nich byla trochu zmatená. Asi bych knihu neověnčila samými superlativy, ale pravdou je, že jsem nemohla přestat číst. Něco mě nutilo číst dál a dál, knihu jsem zhltla a úplný závěr pro mě byl nečekaný a možná i trochu šok. Jde vidět, že autorka je neobyčejně citlivá žena. Za sebe musím říct, že jde o hodně povedené dílo, ale každý by si měl názor udělat sám, každopádně myslím, že stojí za přečtení.

01.02.2018 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tohle by si měl přečíst úplně každý. Víc netřeba psát, myslím, že tahle kniha ovlivní každého čtenáře.

29.01.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Matku i Bílou nemoc jsem přečetla po doporučení. Po jejich přečtení jsem si ale jistá, že na přečtení další Čapkovy knížky už žádné další doporučení potřebovat nebudu. Jeho díla jsou nadčasová, neuvěřitelně lehce se čtou a přitom v sobě mají neuvěřitelná poselství. Autor se každopádně šplhá v žebříčku mých oblíbených autorů na úplný vrchol.

26.01.2018 5 z 5

Hrozně moc jsem se na knihu těšila a přečetla ji jedním dechem. Je pravda, že nejde o žádné veledílo, ale bavila mě každá kapitola. Kniha byla vtipná a četla se sama. Autorku mám moc ráda a sdílím její smysl pro humor, takže za mě perfektní zábavná oddychovka.

23.01.2018 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

No, upřímně nevím, co si mám o knize myslet. Zkoušela jsem ji číst dvakrát a podruhé jsem ji konečně dočetla do konce. Stejně jako většina Greenovek je čtivá, člověk se do ní nemusí nutit, ale bylo to jako bych pořád na něco čekala o ono to nepřišlo. Nemohla jsem si pomoct, ale Aljaška mi byla od začátku až do konce nesympatická a nejsympatičtější postavou pro mě byl Chip. Myslím, že za přečtení ale rozhodně stojí a každý by si měl svůj názor na tuto knihu vytvořit sám...

03.07.2017 3 z 5

Prostě Rowlingová. Scénář se čte perfektně a knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem. Kromě dobře vymyšlené zápletky se mi opravdu líbilo, že i Harry Potter může mít problém s výchovou a porozuměním svému synu a nejednou šlápnul vedle. Postava, která mi opravdu přirostla k srdci byl Scorpius Malfoy, čistá duše, která ví, jak důležité je přátelství. Kniha opravdu překonala mé očekávání a k jejímu konci jsem se blížila jen velice nerada.

25.04.2017 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velké očekáváni a trochu zklamání. Kniha se čte dobře, lehce, jen mi přijde, že některé myšlenky jsou složitě, velkolepě a pompézně napsané, ale tak trochu postrádají svůj hluboký očekávaný význam. Určitě nelituji, že jsem si ji přečetla, ale asi ve mně nezanechala žádný velký dojem a pravděpodobně se k ní už znovu nevrátím.

17.04.2017 3 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Nečetlo se mi to úplně lehce, přesto jsem ale neměla problém knihu znovu a znovu otevřít. Musím se ale přiznat, že mi trvalo o něco déle ji přečíst, než jsem čekala. Nejvíce mě pohltil závěr knihy, kdy jsem měla opravdu na krajíčku.

22.08.2016 4 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Vůbec jsem nevěřila, že mě kniha takhle chytne, a že mi bude pomalu do breku, když skončí. Těšila jsem se na každou další větu a stránku. Pro mě určitě jedna z nejlepších knih, které jsem četla...

20.08.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Opravdu hodně drsná realita, ale knihu jsem přečetla jedním dechem a s každým novým odvykáním jsem doufala a říkala, teď už to dáš...

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Čtivé, vtipné, nádherné... Přečetla jsem ji několikrát a určitě ji ještě několikrát přečtu, nikdy neomrzí a vždy najdu něco nového. Postavy Elizabeth a Darcyho jsou úžasné, stejně jako pan a paní Bennetovy jsou absolutně nadčasoví.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem zkoušela číst třikrát a potřetí jsem ji konečně dočetla. Musím ale říct, že pro mě byla zklamáním, po tolika doporučeních jsem doufala v něco opravdu čtivého. Kniha se nečetla špatně, ale občas jsem se musela nutit, abych knihu znovu otevřela, a tak se k ní asi zkusím za pár let s odstupem vrátit.

20.08.2016 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Určitě jeden z nejlepších fantasy příběhů, které jsem četla. Velice rychle jsem přečetla první díl a hned se vrhla na další. Přijde mi, že se autor hodně inspiruje Tolkienem, ale musím říct, že mi to tady vůbec nevadí a smekám, za tak úžasný čtenářský zážitek.

20.08.2016 5 z 5

Každou knihu Harryho Pottera jsem přečetla s nadšením a pro mě osobně je tenhle díl naprosto nejlepší. Přečetla jsem ho asi rychleji než 1. díl a bylo mi líto, když skončil. Bravo, paní Rowlingová.

19.08.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Doslova jsem ji zhltla během pár dní a hltala jsem opravdu každé slovo, od začátku až do konce. Stejně jako u Hvězdy nám nepřály, film byl zklamáním. Ale další Greenova velice povedená věc!

19.08.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha určitě patří k mým oblíbeným. Čtivá, vtipná. dojemná, citlivá... Film pro mě byl zklamáním, ale ke knize se ráda vrátím.

19.08.2016 4 z 5