evka.jurca evka.jurca komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Napínavý duchařský příběh, ale čekala jsem to trochu strašidelnější.

12.02.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha od začátku napínavá a hltala jsem ji jedním dechem. Velké finále mě asi trochu zklamalo. A úplně poslední kapitolu jsem předvídala od poloviny knihy.

08.02.2019 4 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Kniha mě bohužel docela zklamala. Začátek byl za trest, první půlkou jsem se prokousala, v druhé půlce už se aspoň něco dělo, konec divný. Kdybych měla knížku jen půjčenou z knihovny, pravděpodobně bych ji nedočetla.

04.02.2019 3 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Velmi pěkné zamilované a zamotané počtení. Ale neskutečně mě iritovala hovorová čeština v přímé řeči s "ej" ta každou cenu.

01.02.2019 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Naprosto strhující, musela jsem přečíst hned během jednoho dne. Děj je tak živě popsán, že jsem místy řádky hltala, jen abych se dozvěděla, že to je víc a víc zamotané. Pravdu na konci jsem vůbec nečekala.

26.01.2019 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Jako četlo se to dobře, ale nějak mě to vůbec nevtáhlo do děje.

17.01.2019 3 z 5

Temný gryf Temný gryf Katie J. Taylor

Pěkné odpočinkové čtení na parné letní odpoledne.

09.08.2018 4 z 5

Čarotepec Čarotepec Blake Charlton

Trochu mě zklamal ten závěr, ale jinak byla knížka supr.

04.08.2018 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Další poutavý příběh s tragickou minulostí. A opět jsem se dozvěděla něco nového o historii mého oblíbeného souostroví.

14.07.2018 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Smutný příběh o zmařených nadějích.

01.07.2018 5 z 5

Skála Skála Peter May

Napínavé a čtivé od začátku do konce. Příběh byl pro mě poutavější o to víc, že jsem měla příležitost zdejší krajinu navštívit.

07.05.2018 5 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Taková správná ptákovina.

19.04.2018 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Velmi silný literární zážitek.

12.04.2018 4 z 5

Tajemný plamen královny Loany Tajemný plamen královny Loany Umberto Eco

Příliš mnoho mluvení kolem, jen samé citáty. Říkala jsem si, že to třeba bude mít význam pro pozdější dění. Ale když už prostor zabíralo pouze vyjmenovávání časopisů a skoro celé texty písní... knihu jsem bohužel v půlce odložila nedočtenou.

12.04.2018 3 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Podle názvu jsem čekala něco jiného. Humor mi připadal místy až příliš vyšroubovaný, knížku jsem nedočetla.

05.04.2018 3 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Zajímavá zamotaná napínavá kniha. Škoda, že nebyla delší.

01.03.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejně jako první kniha, i tato byla vynikající, strhující, napínavá a dech beroucí. Autorce moc děkuji a velmi se těším na další pokračování!

07.01.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Velmi čtivé, zajímavý nápad a vtipné laškování mezi hlavními hrdiny. Zakončení mě ale trochu zklamalo, nedovedu však říct proč. Ale i tak se mi knížka líbila.

30.12.2017 4 z 5

Nápad dobrý, ale ze začátku tam pro mě bylo příliš rodinného dramatu a děj žádný. Postavy z původní série jakoby v této knize ztratily veškeré svoje kouzlo. Takže můj dojem bohužel rozpačitý.

20.12.2017 3 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Velice pěkné vyprávění o třech generacích jedné rodiny, jejich povahách, strastech všedního života a zároveň na pozadí zachycen vývoj doby. Soamese mně bylo spíš líto.

19.10.2017 5 z 5