evis_ka evis_ka komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Rozhodně zajímavá kniha, která naskytuje trochu jiný pohled do dění druhé světové války zejména z pohledů dvou zcela odlišných osob, jejichž osudy se na krátkou chvíli propojí. Mám knihy o válce ráda a tato mi přišla taková odlehčenější, ale přesto hluboká, čtivá a zajímavá. Příběh je strhující a dojemný. Určitě stojí za přečtení.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mě stejný případ jako u erotikonu. Knížka pěkná, hezky napsaná, vtipná, zajímavý děj, zápletka, všechno...prakticky tomu nic nechybí. Kromě nějaké té "jiskry", kterou já potřebuji, aby mě kniha uchvátila.

22.08.2017 4 z 5

Kniha milovaná celou mojí rodinou, stejně tak jako Saturnin nebo Vejce a já. Já bohužel nevím proč, ale přestože jinak máme co se knih, filmů a všeho ostatního týče velice podobný smysl pro humor, tady v této sféře knih se ať se snažím, jak se snažím, nějak rozcházíme.
Kniha je vtipná, chytře napsaná, takový ten typický britský humor, který přímo miluji například v televizních sitcomech. Nevím proč, v psané podobě mě prostě nedokáže okouzlit natolik, abych se opravdu smála na hlas na celé kolo, jako všichni ostatní. A musím říct, že mě to samotnou moc mrzí.

22.08.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moje první kniha od Hartla, kterou jsem se rozhodla přečíst po vydání a následném boomu Okamžiků štěstí a následně i jeho dalších knih. Patrika Hartla jsem znala z různých televizních talkshow, a protože mě zaujal jako člověk, rozhodla jsem se dát jeho momentálně oblíbeným knihám šanci.
Kniha byla čtivá, celkem poutavá, místy vtipná a děj hezky ubíhal. Líbí se mi Patrikův styl psaní a celkově jsem vlastně byla spokojená, nicméně až tolik kreditu bych knize přeci jen nedávala. Nezanechala ve mě takové to "něco" skvělé knihy, která jednoznačně stojí za přečtení.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čekala jsem málo a kniha mě velmi mile překvapila. I přesto, že jsem téměř od začátku měla správné podezření na to, jakým směrem bude děj ubíhat a jak kniha nakonec skončí, se mi velmi líbila a užila jsem si ji od začátku do konce :)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Poněkud pech, když vám máma předem prozradí jen nepatrný, podle ní tehdy nedůležitý, detail o pachateli, podle kterého ho vy ale poznáte hned na začátku knihy, a o napětí, kdo je vrah tak zcela přijdete.
Nicméně opět skvělá kniha, jedna z nejlepších ze série :)

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moc povyku pro nic. Do čtení jsem se musela nutit, nezajímavé, celkem nudné a ten konec? Mrzí mě, že jsem za knihu utratila peníze.

21.08.2017 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Je to Kepler, je to super. Vcelku zajímavý děj, co rychle odsýpá. Poprvé jsem sama dopředu věděla, kdo je Lovcem králíků, což mě pochopitelně zklamalo. Mezi své oblíbence ho tedy zařadit nemohu, ovšem na druhou stranu, mnohem lepší než Paganiniho smlouva.

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Velmi zajímavý a dobře napsaný příběh. Knihu jsem zhltla jedním dechem a četbu si užívala. Nicméně děj maličko předvídatelný, a po mých severských oblíbencích maličko slabší.

21.08.2017 5 z 5

Na Harry Potterovi jsem vyrostla, miluju knihy, miluju filmy a milovat je vždycky budu! Na Prokleté dítě jsem se setkala s různými názory a pro mnohé příznivce HP byla hra zklamáním. Já k tomu můžu říct asi tohle: Už jen pouhý fakt, že úžasný příběh o kouzelnickém světě Harryho Pottera má nějaké pokračování, je pro mě naprostou bombou! Samozřejmě, že se to nemůže rovnat původním knihám, už jen z toho důvodu, že se jedná o divadelní hru a není to psáno přímo JKR. Takže děj různě skáče, není souvisle psaný a pochopitelně není ani tak realisticky vykreslený. Ale pokud jste fanoušky Harryho Pottera, to prostředí jistě důvěrně znáte. Já si postavy dokázala naprosto realisticky představit a zasadit děj do mnou velmi známého prostředí a z divadelní hry tak ve své hlavě vytvořit krásný a plný příběh o další generaci v Bradavicích. Jediné co mi vadilo bylo, že hra byla skutečně krátká a já nemohla pokračovat ve čtení a v dalších školních letech Albuse a ostatních :))

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jojo Moyes prostě nezklamala :)) Velmi dobře napsaná kniha a zajímavý příběh, nicméně maličko předvídatelný.

21.08.2017 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Na to že tato kniha měla být určena zejména pro laiky, kterým měla pomoci porozumět teorii vesmíru, je podle mého názoru stále příliš odborná a těžko pochopitelná. Nicméně našly se tam části, které mě velice zaujaly a zcela jistě obohatily. Kniha přestože je odborná a vědecky zaměřená je psána vtipně a jsem ráda, že jsem alespoň krátce mohla blíže nahlédnout do záhad nekonečného vesmíru.

21.08.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Úžasná kniha, naprosto nesrovnatelná se zfilmovanou verzí. Tvůrci filmu prostě a jednoduše nedokázali a nedokáží zachytit vnitřní pocity postav tak, jak to dokázala Jojo Moyesová. A právě tyto vnitřní prožitky jak Willa, tak i Louisy v této knize hrají tak obrovskou roli, že bez nich se samotný děj po přenesení na plátno stává pouhopouhou , i když stále pěknou a dojemnou, romantickou slaďárnou. Kniha mě naprosto strhla, nebyla jsem schopna ji odložit a prožila ji tak silně, jak se mi u jiných knih už dlouho nepovedlo.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Keplerovu tvorbu naprosto zbožňuji, libuji si v detailně vylíčených, napínavých a krvavých vraždách a po celou dobu se těším, jak budu na konci zase vyjevená, že právě TOHLE je vrah. Nicméně Paganiniho smlouva mě maličko zklamala. Nedá se říct, že by děj byl špatný, nebo že by kniha byla špatně napsaná. Ale tomuto dílu oproti ostatním pro mě zkrátka chybí nějaká ta "jiskra". Čemuž nasvědčuje i fakt, že po jisté době si u jako jediné z Keplerových knih zpětně již nedokáži vybavit děj.

21.08.2017 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Když jsem se doslechla, že vyjde nová kniha od Keplera, čekala jsem další dechberoucí krimi. Po zjištění o co vlastně půjde jsem tedy byla poněkud zklamaná. Nicméně kniha mě okamžitě vtáhla a já si tak skvěle vychutnala zajímavý a napínavý příběh. Tito autoři prostě a jednoduše umí psát!

08.10.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kepler mě znovu totálně dostal...naprosto dokonale poskládaný děj. Setkala jsem se s mnoha názory na Keplerovy knihy, že již od začátku je jasné, kdo je vrah. Četla jsem všechny knihy a nikdy jsem to tedy absolutně netušila, tak teď jsem si řekla fajn, zkusím na to přijít, ale teda musím říct, že na konci jsem čučela jak puk :D Úžasné, krásné, dokonalé...miluju! :)

13.07.2016 5 z 5

Než jsem knihu začala číst setkala jsem se ve svém okolí se dvěma tábory - první, kde byli lidé z knihy přímo nadšení a při čtení měli hlasité záchvaty smíchu a druhý, kterým se kniha nelíbila a připadala jim nudná. Nevěděla jsem tedy jaké mít očekávání, začala jsem číst a čekala, ve kterém tom táboře nakonec skončím. A bohužel musím konstatovat, že jsem se stala táborníkem čísla dvě.

Zápletka mi nepřišla nijak zajímavá, a už vůbec ne vtipná, jak mnozí tvrdí. Naopak, když jsem v knize narazila na nějaký "rádoby vtip" hned jsem si řekla: "Aha, to je jedna z těch věcí, u kterých bych měla chytat záchvaty smíchu...hm." Nevím proč, ale u knihy jsem se nikdy ani nepousmála natož abych se popadala za břicho. Naopak mi některé pasáže přišly až trapné a amatérské.

Co říct, kniha mě opravdu velice zklamala a ani trochu se mi nelíbila, čemuž nasvědčuje i fakt, že jsem nebyla schopná ji dočíst do úplného konce a vlastním pudem sebezáchovy byla nucena to vzdát. Nicméně vzhledem k tomu, že znám ve svém okruhu známých i plno lidí kteří z ní byli nadšení, tak věřím, že někteří v ní své kouzlo najdou. U mě se tak ovšem nestalo.

05.02.2016 odpad!

Zelený lučištník Zelený lučištník Edgar Wallace

Příběh skvělý, postavy zajímavé, kniha se mi po celou dobu moc líbila, ale ten konec? Zjištění, kdo je zeleným lučištníkem bylo jedno velké zklamání, což mi následně poněkud zkazilo pohled na celou knihu.

05.02.2016 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha se mi velice líbila, zajímavá zápletka a moc se mi líbil popis historických míst Florencie.

05.02.2016 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Nebylo to špatné, takové oddechové čtení, ale pro mě už to prostě není ta původní Bridget.

05.02.2016 2 z 5