Evina74 Evina74 komentáře u knih

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Shltnuto téměř na jeden zátah. V napínavosti si nový díl série nezadal s ostatními. Opět to bylo drsné a Joona dělal, co musel. Bráním se spoilerování, ale neubráním se - velká radost, že se v příběhu mihla i oblíbená postava z dílů minulých (a tím nemyslím Erika Mariu Barka) :)

04.01.2021 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Klasická severská detektivka - po dočtení máte pocit, že většina seveřanů má kostlivce ve skříni v podobě domácí mučírny, incestu či vražedných choutek.

26.12.2020 4 z 5

Jedno přání Jedno přání Nina Laden

Dojemná veršovaná knížečka nejen pro malé děti - vánoční dárek od mých nejbližších.

26.12.2020 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Zajímavá, pro mě trochu neobvyklá četba. Ač nejsem zrovna příznivcem poezie, některé básně mi byly blízké, s jinými jsem se úplně neztotožnila. Rozhodně to bylo rozšíření obzorů a třeba se k autorce ještě někdy vrátím.

26.12.2020 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Po pro mě slabším Andersovi jsem se při čtení Sladké pomsty dobře bavila. Už jen nápad podnikatelského záměru ohledně firmy zabývající se pomstou mi přišel zajímavý. Byl to klasický Johansson, za mě dobrý.

26.12.2020 5 z 5

Úžasssná dovolená aneb Cizí neštěstí potěší! Úžasssná dovolená aneb Cizí neštěstí potěší! Katarína Gillerová

Tahle kniha mě příliš nenadchla. Rádoby vtipné povídání o cestování v porevolučních 90. letech, ještě si to všichni pamatujeme.

14.12.2020 1 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Tentokrát jsem poslouchala audioknihu bravurně namluvenou Matoušem Rumlem, kterému jsem věřila každé slovo. Napůl úsměvné a napůl vážné vyprávění 15letého autisty o pátrání po vrahovi sousedčina psa nutí k zamyšlení. Život Christophera kvůli jeho handicapu není jednoduchý, obzvlášťě k přihlédnutí k jeho disfunkční rodině, ale ani jeho nejbližší to nemají lehké. Zkrátka každá mince má dvě strany.

14.12.2020 5 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Audiokniha moc pěkně čtená T. Hanákem a autorem P. Šabachem se mi moc líbila. Občas jsem se smála i nahlas.

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Kniha tentokrát poslouchaná jako audiokniha, moc pěkně namluvená Co říct, pobavila jsem se, zažili jsme to všichni.

23.11.2020 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Princ Ládík je můj velký oblíbenec. Obdivuji jeho odvahu vyrážet vstříc novým dobrodružstvím a nacházet na všem to dobré. Zážitky úžasné, kniha zábavná i poučná. Už se těším, až také zase někam vyrazím.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tohle byl opravdu silný příběh. Nebyla to moje první kniha o holocaustu, ale zanechala silný dojem. Závěr byl pro mě dost nečekaný v rozhodnutí hlavní hrdinky a vedl k zamyšlení o vině a trestu.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tolik jsem se na novou knihu těšila a Fredrik Backman opět nezklamal. Vůbec nevadilo, že děj byl občas trochu předvídatelný. Postavy byly úžasné, každá měla svůj osud, který autor postupně odhaloval. A kvůli té spouště moudrosti si knihu hodlám přečíst ještě jednou.

31.10.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napínavý příběh s nečekaným koncem, tentokrát jako skvěle namluvená audiokniha.

31.10.2020 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Zajímavý lidský příběh o samotě s podivínskou hlavní hrdinkou, která se vyrovnává se svou minulostí.

31.10.2020 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Ze začátku jsem byla nadšená z vydařené parafráze na známé drama, ale posléze jsem se začala ztrácet v množství postav. Po dlouhé době je to kniha, kterou jsem asi v půlce odložila. Snad se k ní ještě někdy vrátím.

14.10.2020 2 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Trochu zklamání - toto nebyla detektivka, jak jsem čekala a jak jsem byla zvyklá z předešlých knih série, ale spíš psychologický román s dost překvapivým vyústěním děje. Asi jsem nebyla na tuto knihu úplně dobře naladěna.

14.10.2020 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

I další kniha ze série oddělení Q byla napínavá. Tak konečně už víme, jak to bylo s Asadem. A byla to síla. Ještě dlouho po dočtení mi při vzpomínce na osud jeho nejbližších mrazilo. I přes závěr relativně pozitivní si říkám, jak fatálně ty ženy musely být svým osudem postiženy. Tenhle díl zanechal asi největší dojem.

16.09.2020 5 z 5

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Knížka Gorila a já chytne za srdce. Pobavila jsem se při čtení a přitom ocenila "dahlovský" příběh, kde nic není takové jak se zdá.

17.08.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Kniha doporučená nezávisle na sobě mojí dcerou i kamarádkou a rozhodně právem. Naprosto čtivý příběh -nejen pro exotické téma života v Africe (Nigérie), ale i pro zajímavý osud hlavní hrdinky - africké vysokoškolsky vzdělané ženy ovlivněné tradicemi své země. Nezbývá než dál všem doporučit!

17.08.2020 5 z 5

Nemůžu si pomoci, ale za mě slabo. Je fakt, že jsem nezažila takové trauma ztráty dcery a manžela, těžko mohu posuzovat chování a jednání hlavní hrdinky, ale... Tak jako čtenářka píšící komentář přede mnou jsem poslouchala audioknihu a v tom byl možná kámen úrazu. Hlas předčítající mi opravdu nesedl, hlavní hrdinka mi připadla jako trapná hysterka a děj naprosto banální.

17.08.2020 1 z 5