Evina74 Evina74 komentáře u knih

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Napínavá detektivka. Určitě si přečtu i další díly.

08.09.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Aljaška a Kate Shugaková mě prostě baví. Je to jednoduché a čtivé, odehrávající se pro nás v exotickém prostředí, se sympatickými hrdiny - prostě oddychovka pro pohodové večery.

08.09.2021 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další detektivka ze série s českým vyšetřovatelem Josefem Bergmanem je tentokrát zajímavá prostředím vesničky u norského fjordu daleko za polárním kruhem. A opět nezklamala.

14.06.2021 5 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Detektivní příběhy z Aljašky mě moc baví. Vůbec mi u nich nechybí stupňované násilí a potoky krve. Je to oddechové čtení, nepostrádá humor a prostředí je pro nás exotické.

14.06.2021 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Tak přečtení této knihy mě trvalo déle, než přečtení 3x tak obsáhlejších. Asi nerozumím italské mentalitě. Jsem schopná se vžít do pocitů inteligentní -náctileté dívky, ale jak zpracovat chování a jednání její tety Vittorie? To pro mě, bohužel, pochopitelné nebylo, proto jsem knihu stále odkládala. A pranic nepomohlo, že kniha byla pěkně napsaná. Kdybych nevěděla, že mi bude vrtat hlavou, jak příběh dopadl, ani bych ji nedočetla.

27.05.2021 2 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tenoulinká knížka nikoliv svým dějem. Silné příběhy 3 žen ze 3 kontinentů spletené v cop. Na tuhle knížku rozhodně nezapomenete. Vím, že si ji přečtu za čas ještě jednou.

27.05.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku mi dělalo trochu problém zorientovat se v postavách, ale když se děj rozjel, byla to skvěle propracovaná fantasy. Všem doporučuji audioknihu, ve které asi nejvýrazněji zazněly hlasy Matouše Rumla a Terezy Dočkalové. Už se těším na druhý díl.

27.05.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Svižně napsaná detektivky ze série o Kate Marshallové - typický Robert Bryndza

27.05.2021 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na můj vkus bylo v knize zbytečně mnoho brutality.

27.05.2021 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Další ze série detektive s Enzem v hlavní roli poslouchaná jako audiokniha čtená Davidem Matáskem. Jen škoda, že starý případ zavražděného mladého muže nebyl dořešen. Snad se v příštím díle dozvím, na čí příkaz byl zavražděn.

27.05.2021 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Nenáročná detektivka z atraktivního prostředí Aljašky rozhodně pobaví. Jen mi přišla trochu moc krátká, jen co jsem začala, už jsem byla na konci. Další díly si rozhodně nenechám ujít.

13.03.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Přečteno téměř bez přestávky, od povídek se nedalo odtrhnout, a upřímně jsem ráda, že to mám za sebou. Témata zoufalství, beznaděje, psychických problémů a sebevražd nejen v této době nejsou úplně šálkem mé kávy. Nicméně perfektně napsáno, zřejmě odžito či odposloucháno, rozhodně k zamyšlení. Kniha určitě zůstane vryta do paměti, ale přece jen si teď raději přečtu něco veselejšího.

13.03.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ani druhý díl mě nezklamal. Děj měl opět spád. Už se těším až vyjde třetí díl.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Při čtení mi automaticky naskakovala píseň Jarka Nohavici Kdybych se narodil před sto lety... Krásně napsaná kniha o těžkých osudech rodin z karvinské oblasti. Člověk si uvědomí, o co lehčí život v současné době vedeme. Také musím přiznat, že jsem se nikdy nezamyslela nad osudy Čechů i Poláků v této oblasti po vzniku republiky po roce 1918. O těchto událostech jsme se ve škole rozhodně neučili. Už se těším na druhý díl a další osudy hlavních hrdinů.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ač není fantasy žánr mé obvyklé četby, tahle kniha mě chytla. Napínavě napsaný příběh, sympatická hlavní hrdinka/hrdina a propracovaný fantazijní svět. Už se těším na další díl.

11.03.2021 5 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Nádherná dětská knížka, vtipná s roztomilými obrázky.

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Zajímalo mě, jaké budou další osudy Martina, kterého si vybrala Smrt jako svého nástupce. Téma velice zajímavé, ale bohužel kniha nezanechá trvalý dojem. Nicméně se hodí do čtenářské výzvy.

11.03.2021 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Čtivě napsáno, ale někdy už mě ta poválečná politika železné opony začínala nudit.

01.02.2021 2 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Tak tohle byl dost těžko uvěřitelný příběh. Hlavní hrdinka se sama nazývá Jamesem Bondem v sukni. I když ji v audioknize skvěle namluvila Anna Linhartová, stejně jí to nevěřím. Děj sice díky krátkým kapitolkám rychle utíkal, ale ta neuvěřitelnost zkrátka čišela z každé z nich. Doposlouchala jsem pouze proto, že mi chyběla do loňské čtenářské výzvy.

01.02.2021 1 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tak tuhle knihu jsem si opravdu užila - skvělý vánoční dárek. Drsný norský venkov, vztahy mezi obyvateli vesnice Os a vůbec rodinný propletenec Opgadů. Různé pohnutky k různým skutkům (až hrůzným, jak se říká). A nejlepší (nebo nejhorší) je, že až do konce fandíte a doufáte, že to dobře dopadne. Nedopadne...nebo ano?

08.01.2021 5 z 5