evika02

Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?Martin Lavay

Pěkně zpracováno, souhrn všech poznatků seřazen, doplněno fotografiemi, kde to bylo možné, což je fajn. Sice jsem asi čekala, když ne přesnou odpověď, tak aspoň třeba návrh toho nejpravděpodobnějšího, co se asi tak stalo, ale variant je zde mnoho. U každé varianty, je pak zdůvodnění, proč to asi nebude ta pravá verze. Na druhou stranu, pokud to vyšetřování proběhlo popsaným způsobem, asi není pravděpodobné, že se dnes ještě dozvíme, jak to opravdu bylo a můžeme být rádi, že aspoň něco prosáklo ven. Takže odpovědi blíž nejsem, ale i tak se mi kniha líbila, co se zpracování celku týče.

10.10.2018

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Čtivá a pěkná kniha, rozhodně doporučuji, pokud chcete prostě jen vypnout. Příběh je od začátku velmi vtipný ať už snahou převést předky nebo kočku. Na Kostce se rozroste osazenstvo příběhu a každý tak získá nepostradatelnou roli, kdy už jen čtenář může čekat, co za perly z nich zase vypadnou. Několikrát jsem vyprskla smíchy a musela se podělit s okolím, aby ani oni nezůstali ochuzeni. A pokud jste někdy zavítali na zámek v roli průvodce, bude kniha ještě bližší Vašemu srdci :-D hlavně v pasáži o tom co zajímá návštěvníka ...

07.10.2018

Hon na CassandruHon na CassandruLisa Kleypas

Klasická Lisa, nic náročného na čtení, prostě odpočinková kniha

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

Nepřišla mi až tak svižná jako první díl, ale zachovala si humor a ukázala opět mnoho situací ze života. Navíc Josef mi opravdu někoho reálného připomíná. Optimálně pro něj, objekt zavřít a mít ho jen pro sebe a pro odbornou veřejnost neboť laik si nezaslouží přístup na taková místa. Ano, vize tam je, takže za mne dávám plný počet hvězd :-)

12.10.2019

Fakt hustej nářezFakt hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

V návaznosti na první díl se mi to tentokráte číst chtělo. Zakousla jsem se a nepustila až skoro do konce, kdy jsem uvažovala, že odložím i plány na večer :D pak jsem to dočetla a říkám si, co to jako bylo za konec? No nic, jdeme na třetí díl. Jen bych potřebovala den volna, abych to zvládla na jeden zátah a prostor bez narušitelů...

ZáměnaZáměnaN. Peas (pseudonym)

Samotná kniha mne myšlenkově nadchla. Říkala jsem si konečně něco nového a poutavého. Pozitivem je, že se jedná o e-knihu, jen tak dál s produkcí těchto děl. Nicméně jsem trochu zklamaná, protože celkově, mi rychlostí svého děje tento román připomíná spíš Harlequin. Ať nekruším ty, co ještě nečetli toto dílko, tak jen relativně obecne. Ze startu rychle zjistíme, co hrdinka potřebuje a pak už přichází ve sledu jen akce a reakce, výčitky svědomí, radost, krize. Po krizi rychlý obrat a pátrání, ale vážně, tak rychlé řešení? Žádné trauma a dobývání? Po zápletce bych dala přednost ještě rozvedení děje, ale tak nevadí. Každopádně, co vím jistě je, že Viv má velice bujné poprsí a zástupci mužského rodu jsou jen nejfajnovější hřebci se vším všudy. A proč to vím? Protože jsem na to několikrát narazila v textu, ne že bych o tom od začátku pochybovala nebo tak něco.
Ač jsem tedy určité věci vytkla, nenechte se zmást, právě čekám na druhý díl, který mám v plánu si také pořídit a přečíst :)
Pokud jde tedy o přečtení, určitě to není nejhorší kniha, po které můžete sáhnout.

16.03.2013

ZůstaňZůstaňElle Kennedy

Pěkná odpočinková kniha, jako vždy od této autorky. Není třeba se soustředit na nějaké dramatické části knihy ani čekat nějaký drastický zvrat. Na vypnutí z práce je to skvělé. Romantika, zápletka a pěkný konec - je úplně jedno, že od začátku vím, jak to dopadne, proto to taky čtu :-)

21.05.2019

Hustej nářezHustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Tak strašně se mi to nechtělo číst a tak strašně dlouho jsem to odkládala...jen abych to přeletěla za dva dny (konec cca ve dvě ráno, protože to jinak nešlo). Asi jsem čekala na lepší konstelaci hvězd nebo co, každopádně, přineslo mi to zase nový pohled na upíry a jejich existenci, taky přišly netradiční problémy s mimozemšťany a nějaká ta atomovka v elegantním kufříku jako dárek na rozloučenou. Za mně tedy ano a jdu na ten druhý díl :D

Mega hustej nářezMega hustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Dočteno, sečteno a podtrženo :D jako dobře, tak už máme konec, což mne mrzí, dobře se to četlo, opět mne to zvládlo i trochu překvapit. Hlavně mi bude trochu chybět Fred :-D

Kon TikiKon TikiThor Heyerdahl

Je to kniha, která vás uchvátí. Ač příliš neholduji cestopisům a jsem vybíravá, před pár lety jsem toto dílo vysloveně proletěla rychlostí světla. Vše je poutavé a čtenáře zatahuje do děje, až se cítí jako pozorovatel a účastník v jednom. Postupně zjistíte o co vlastně jde v případě Kon-Tiki, jak se k tomu Thor dostal a všechno ostatní, co je nutné vědět o expedici, jejích účastnících a hlavně konci. Knihu můžu tedy všem doporučit k přečtení :)

16.03.2013

Smrt je mým řemeslemSmrt je mým řemeslemRobert Merle

Z hlediska výpovědní hodnoty této knihy bych ji osobně doporučila pro přečtení všem. Každý si může udělat obrázek o zrůdnostech, které probíhaly, jak se oběti odlidštily na pouhé položky, které je možné jednoduše odepsat a jak jejich smrt pomáhala statistikám pro kvalitnější likvidaci zbylých mas. Je to opravdu holá a děsivá výpověď o člověku, který byl veden ke stoprocentnímu plnění plánu a dává možnost nahlédnout do hloubi celé eliminační mašinerie.
Doufám, že lidstvo se poučí a historie se nebude opakovat, protože pak by mohl být stejnou odepsatelnou položkou seznamu kdokoliv z nás...

05.08.2013

Volání úplňkuVolání úplňkuKeri Arthur

Knihu jsem si koupila, přečetla a zůstala mírně rozpačitá :) Hrdinkou je dhampír, což je zase něco jiného, než se setkávám běžně, takže novinka (pro mně). Příběh celkem zajímavě pojatý, akorát by mně zajímalo, kde Fantom Print vykouzlil větu Smyslná erotika v akci ...? S erotikou to moc nesouvisí, jde jen o sex, nějaké pátrání, sex, nová informace, sex ... Takže z tohoto hlediska jsem se ještě ani nenadechla a byla jsem vržena do děje, budiž. Co mi to kazilo byly místy až příliš odborné věty a slova. Což mne dostalo k otázce, zda za to může překlad nebo je kniha fakt tak praštěná? ALE tímto jsem se nakopla ke čtení druhého dílu (u nás ještě nevyšel) a můžu sama za sebe říct, že když překonáte tento, tak už budete čist jako po másle celý zbytek série :)
I když dávám nižší hodnocení, nebojte se toho, čtete a pěkně si počkejte na další díl, bude to mnohem lepší ;)

01.09.2013

Kroniky Jakuba VandrovceKroniky Jakuba VandrovceAndrzej Pilipiuk

Docela pěkné zpestření pokud chce člověk vypnout a relaxovat, nic moc náročného. Hlavní postavu si člověk určitě oblíbí, jinak se nedočte až do konce knihy. A pokud máte něco proti alkoholu, tak ani nezačínejte :D celkově tedy pohoda.

24.06.2019

Výpadek systémůVýpadek systémůMartha Wells

Trochu jiné než jsem čekala, dobře se četlo, dá se hodit do odpočinkové literatury :-)

Bledý jezdecBledý jezdecLaura Spinney

Poměrně čtivé, dává okolnosti epidemie ve světě celkem dohromady a momentálně celkem aktuální i když se jedná o rok 1918. Některé pasáže přesně sedí na současné dění, až je to místy zarážející. Za mne dobrá kniha a spokojenost, že jsem konečně dočetla :-)

Jiskra nadějeJiskra nadějeJoan Johnston

V originále má, třetí díl se jmenuje Texas Woman, ale v češtině vydána nebyla :)

14.03.2012

Vezmi černou slepiciVezmi černou slepiciAndrzej Pilipiuk

Stejně jako předchozí je to čtivé. Příběhy jsou většinou krátké, takže se čte v klidu a pokaždé mně dokáže něco překvapit. Na Jakuba a jeho přátele si člověk snadno zvykne a pak už jen čeká, co z toho vypadne příště :-)

12.10.2019

Věšet každý můžeVěšet každý můžeAndrzej Pilipiuk

Opět jako minulá kniha, pro mne super četba, žádná hluboká filozofie, ale pohodovka. Plno nevšedních hlodů a souvislostí, které může chápat jen Jakub. Minule mne překvapil Titanic a tentokráte Rákosová pole. Po tomhle díle vím jistě, že kremace je dobrá volba!

23.10.2019

Conan DestilátorConan DestilátorAndrzej Pilipiuk

Spokojenost jako vždy, prostě jedinečný antihrdina se svým kumpánem :-)

11.09.2020

Hustej nářez - komiksHustej nářez - komiksF. Kotleta (pseudonym)

Protože jsem si komiks dala první v pořadí "čtení", tak mne úplně nepobuřuje, že neobsáhl slovo od slova :D každopádně ho vidím jako doplněk ke knize, pro detaily si můžu opět přečíst celé dílko. Grafické zpracování se mi líbí, celkově jsem spokojená.

AdeptAdeptAdam Przechrzta

Jako první mne zaujala obálka v edičním plánu, pak popis a nakonec jsem se pročetla až do konce a rozhodně to pro mně nebyla ztráta času! Moc se mi líbilo téma i prostředí a i když o alchymii nevím ani zbla, pevně věřím v tom, že mi vydají i další díly a to dost brzo! Jinak budu v situaci, kdy si budu muset koupit verzi v originále a přelouskat to v polštině... :D Za mne tedy opravdu povedené a určitě četby nelituji.

20. listopadu