evika02 evika02 komentáře u knih

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Tak až do konce knihy jsem čekala, jak to vlastně bylo a proč to tak bylo :D kniha se mi líbila, určitě pokračuji na další dílo autorky.

06.12.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Kniha byla opravdu super :-) už se těším na pokračování

06.12.2022 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Podle pozitivních ohlasů jsem čekala něco víc, ale úplně to nebylo ono. Mohlo to být samozřejmě horší, nicméně jsem opravdu měla trochu jinou představu. Každopádně to byl pro mne tentokrát takový průměr.

12.04.2022 4 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Sáhla jsem po knize kvůli názvu a přebalu. Líbily se mi krátké kapitoly, člověk se v tom aspoň hned nezamotá. Příběh byl v pohodě a dokázala jsem si v průběhu vytvářet vlastní teorie, někde jsem se dokonce i trefila, bylo i několik WTF momentů! Jsem spokojená i když houbovou omáčku s divnou příchutí jsem nečekala. A pak ten konec...

12.02.2022 5 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

Stejně jako předchozí díly se mi líbilo, myšlenkové pochody Robokata jsou někdy opravdu veselé a pořád si myslím, že by to sneslo méně volných listů u nové kapitoly :-)

30.01.2022 5 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Jako první mne zaujala obálka v edičním plánu, pak popis a nakonec jsem se pročetla až do konce a rozhodně to pro mně nebyla ztráta času! Moc se mi líbilo téma i prostředí a i když o alchymii nevím ani zbla, pevně věřím v tom, že mi vydají i další díly a to dost brzo! Jinak budu v situaci, kdy si budu muset koupit verzi v originále a přelouskat to v polštině... :D Za mne tedy opravdu povedené a určitě četby nelituji.

20.11.2021 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Dočteno, sečteno a podtrženo :D jako dobře, tak už máme konec, což mne mrzí, dobře se to četlo, opět mne to zvládlo i trochu překvapit. Hlavně mi bude trochu chybět Fred :-D

29.08.2021 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

V návaznosti na první díl se mi to tentokráte číst chtělo. Zakousla jsem se a nepustila až skoro do konce, kdy jsem uvažovala, že odložím i plány na večer :D pak jsem to dočetla a říkám si, co to jako bylo za konec? No nic, jdeme na třetí díl. Jen bych potřebovala den volna, abych to zvládla na jeden zátah a prostor bez narušitelů...

22.08.2021 5 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Protože jsem si komiks dala první v pořadí "čtení", tak mne úplně nepobuřuje, že neobsáhl slovo od slova :D každopádně ho vidím jako doplněk ke knize, pro detaily si můžu opět přečíst celé dílko. Grafické zpracování se mi líbí, celkově jsem spokojená.

16.08.2021 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tak strašně se mi to nechtělo číst a tak strašně dlouho jsem to odkládala...jen abych to přeletěla za dva dny (konec cca ve dvě ráno, protože to jinak nešlo). Asi jsem čekala na lepší konstelaci hvězd nebo co, každopádně, přineslo mi to zase nový pohled na upíry a jejich existenci, taky přišly netradiční problémy s mimozemšťany a nějaká ta atomovka v elegantním kufříku jako dárek na rozloučenou. Za mně tedy ano a jdu na ten druhý díl :D

16.08.2021 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Poměrně čtivé, dává okolnosti epidemie ve světě celkem dohromady a momentálně celkem aktuální i když se jedná o rok 1918. Některé pasáže přesně sedí na současné dění, až je to místy zarážející. Za mne dobrá kniha a spokojenost, že jsem konečně dočetla :-)

27.02.2021 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Trochu jiné než jsem čekala, dobře se četlo, dá se hodit do odpočinkové literatury :-)

20.01.2021 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Klasická Lisa, nic náročného na čtení, prostě odpočinková kniha

04.01.2021 5 z 5

Conan Destilátor Conan Destilátor Andrzej Pilipiuk

Spokojenost jako vždy, prostě jedinečný antihrdina se svým kumpánem :-)

11.09.2020 5 z 5

Věšet každý může Věšet každý může Andrzej Pilipiuk

Opět jako minulá kniha, pro mne super četba, žádná hluboká filozofie, ale pohodovka. Plno nevšedních hlodů a souvislostí, které může chápat jen Jakub. Minule mne překvapil Titanic a tentokráte Rákosová pole. Po tomhle díle vím jistě, že kremace je dobrá volba!

23.10.2019 5 z 5

Vezmi černou slepici Vezmi černou slepici Andrzej Pilipiuk

Stejně jako předchozí je to čtivé. Příběhy jsou většinou krátké, takže se čte v klidu a pokaždé mně dokáže něco překvapit. Na Jakuba a jeho přátele si člověk snadno zvykne a pak už jen čeká, co z toho vypadne příště :-)

12.10.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Nepřišla mi až tak svižná jako první díl, ale zachovala si humor a ukázala opět mnoho situací ze života. Navíc Josef mi opravdu někoho reálného připomíná. Optimálně pro něj, objekt zavřít a mít ho jen pro sebe a pro odbornou veřejnost neboť laik si nezaslouží přístup na taková místa. Ano, vize tam je, takže za mne dávám plný počet hvězd :-)

12.10.2019 5 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Docela pěkné zpestření pokud chce člověk vypnout a relaxovat, nic moc náročného. Hlavní postavu si člověk určitě oblíbí, jinak se nedočte až do konce knihy. A pokud máte něco proti alkoholu, tak ani nezačínejte :D celkově tedy pohoda.

24.06.2019 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Pěkná odpočinková kniha, jako vždy od této autorky. Není třeba se soustředit na nějaké dramatické části knihy ani čekat nějaký drastický zvrat. Na vypnutí z práce je to skvělé. Romantika, zápletka a pěkný konec - je úplně jedno, že od začátku vím, jak to dopadne, proto to taky čtu :-)

21.05.2019 5 z 5

Pěkně zpracováno, souhrn všech poznatků seřazen, doplněno fotografiemi, kde to bylo možné, což je fajn. Sice jsem asi čekala, když ne přesnou odpověď, tak aspoň třeba návrh toho nejpravděpodobnějšího, co se asi tak stalo, ale variant je zde mnoho. U každé varianty, je pak zdůvodnění, proč to asi nebude ta pravá verze. Na druhou stranu, pokud to vyšetřování proběhlo popsaným způsobem, asi není pravděpodobné, že se dnes ještě dozvíme, jak to opravdu bylo a můžeme být rádi, že aspoň něco prosáklo ven. Takže odpovědi blíž nejsem, ale i tak se mi kniha líbila, co se zpracování celku týče.

10.10.2018 5 z 5