Evik30 Evik30 komentáře u knih

Noční můra v modrém Noční můra v modrém Christoph Güsken

Nebylo to špatné, ale že by se u toho člověk nějak zvlášť bavil to se říct nedá. Bylo to i dost překombinované a spousta uměle vytvořených situací.

11.05.2018

Zapovězená zahrada Zapovězená zahrada Ursula Curtiss

Jednoduchá detektivka se zápletkou která je docela "geniálně" vymyšlená. Rychle se čte a nemusí se u ní moc přemýšlet.

18.12.2017

Potíže v zálivu Pollensa Potíže v zálivu Pollensa Agatha Christie

Jednodušší detektivky které rozhodně stojí za přečtení. Parádní na povídkách je že si jich můžete přečíst kolik chcete a nemusíte čekat až na konec knihy na pachatele různých zločinů.

01.09.2017

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Není to sice pravá Agatha, ale i tak je to pohodová čtivá kniha kterou si s chutí přečtete třeba na dovolené.

01.08.2017

Ulička Apple Tree Yard Ulička Apple Tree Yard Louise Doughty

Tak tento psychotriler stojí za to přečíst. Některé pasáže jsou tam příliš zdlouhavé, ale příběh který se stal hlavní protagonistce knihy se může stát téměř komukoli. I když knihu bych spíše zařadila do kategorie psychologická kniha (než triller), aby se lidi poučili co vše se může stát. Knihu jsem četla dost pomalu muselo se u ní přemýšlet, ale jinak tento typ knih si půjčuju spíše z knihovny. Nějak se mi za to nechtějí vyhazovat peníze, aby mi pak kniha ležela v knihovně.

17.07.2017

Loutkař Loutkař Marina Heib

Taková spíše oddechová kniha, ale mě osobně docela bavila. Spousta čtenářů tady píše že za moc nestála, ale co člověk to jiný názor, takže záleží na každém zda se rozhodne ji číst nebo ne.

17.07.2017

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

I když ze začátku to tak nevypadalo kniha byla docela zajímavá. Hlavní hrdinka Ruth sympatická a kniha dostává postupně spád. Ponurá krajina a ještě ponurejší tajemství. Určitě stojí za přečtení. Pro ty čtenáře detektivek, kteří nemají rádi moc násilí je to ideální knížka.

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

I když "starý" Francis to není, "mladý" ho zdárně dohání. Ještě pár let psaní a bude na úrovni svého otce. I když na druhou stranu dalo se to dobře číst. Příběh byl uvěřitelný a plný překvapení. Prostředí dostihových stájí je prostě druh detektivního žánru který bych mohla číst pořád dokola. I když sem tam proložit něčím jiným!! :o)) Byl to trošinku jiný styl než klasická "francisovka", ale člověk si časem zvykne na všechno . . .

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Takový lehký příběh, který se nejlíp čte večer před usnutím

Pod pokrývkou zla Pod pokrývkou zla Jindřiška Ptáčková

Tak tohle bylo dost drsné. Těžko uvěřit že se taková osoba (kterou byla zavražděná) stane ředitelkou dětského domova. Název Původní česká detektivka sedí perfektně. Když se vrátíme cca. o 30 let zpátky kdy se zhruba příběh odehrává. Když si vezmete že autorka psala převážně pohádky pro děti tak tahle detektivka je rozhodně něco jiného. Příliš nezaujme je v ni spousta věcí, které jsou dnes už jinak, ale pokud nemáte co dělat, nudíte se nebo chcete na dovolenou něco lehkého, vřele do toho. Snad u toho neusnete :o)) . . .

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

I když příběh měl něco do sebe zas takové terno to nebylo. I když jsem se vžila do postavy Marca spousta věcí tam byla málo uvěřitelných. V kůži patnáctiletého kluka asi těžko můžete bojovat s mafiány, členy tlupy a podobnými "živly". Navíc když nemáte kde být, utečete z "takzvaného" domova a protloukáte se na ulici. Za mě takový menší "western", který sice není nijak literárně oceněn, ale rozhodně se při čtení nebudete nudit. A když tak si najděte jiného autora. Olsen už je prostě takový. Spojení jeho postav je víc než zavádějící . . .

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Knížka se četla dost těžce, protože tam bylo dost pasáži které příliš nezaujaly. V určitých věcech souhlasím se čtenářkou Dominou CZ. Naivita příběhu bije do očí. Trend dnešní doby: pracující rodiče nemají čas na své děti a ty pak dělají v životě spoustu chyb. Ke konci kniha dotávala spád, ale žádný zázrak to pro mě nebyl. Už jsem četla lepší knížky.

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Kniha se četla pomaleji, ale příběh nebyl špatný. Jen Olsen se do toho nějak na začátku zamotal a pak se postupně klubíčko rozmotávalo. Posupně vás příběh vtáhl do děje a číst to byl požitek. Kniha plná napětí, mezilidských vztahů a vyšetřování. Je fakt že z těch 600 stran by se dalo něco ubrat, ale jinak dobrý. Carl Morck, Asad, Rose a nově i Gordon rozhodně nezklamou ať už svým humorem nebo na konci rozuzlením případu.

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

I když se v knize prolínalo několik lidských osudů vůbec mi to nevadilo a docela dobře jsem se zorientovala. Kniha je nesmírně silná a vypovídá o životě jednotlivých postav. Souhlasím s názorem čtenáře Ječmínka i když zase ne s tím že román je spíše pro ženy. Proč by si ho nemohl přečíst i chlap!? Kniha se každopádně nedá číst jedním dechem, protože u ní musíte hodně přemýšlet. Nedoporučuju moc číst na noc, ale jinak stojí rozhodně za přečtení. Sourozenecká láska, která je násilím přetržena, příběh plný citů, emocí a také násilí, utiskování a chudobě.

Svedkyňa ohňa Svedkyňa ohňa Lars Kepler

Zápletka a místo docela v pohodě, ale jinak dost slabota. Postavy se ztrácejí někde mimo, jediný kdo je tam vykreslenější je Joona Linna, ale toho už známe z předchozích knih. Takové holky jak byly popsané v knize by snad nemohly ani mezi normální lidi. Vůbec ne, ne že jsou jen zavřené v nějaké "komunitě" kde se dopují práškama a je to snad ještě horší. Od začátku hrálo vše pro to že příběh poputuje jiným směrem než bylo na začátku víceméně jasné podle toho jak se příběh začal odvíjet. Jasnovidecké médium je další z řady "pomůcek", které se dost často vyskytují v severských krimi. I když vše ukazuje na jedinou věc policie je bezradná až do chvíle než . . . ale to už si přečtěte v této knize. Pokud teda vůbec budete chtít tuto knihu číst.

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Tahle knížka mě hodně zaujala. Četla se velmi rychle. I když Yossimu nepřeju co prožil dostal se do téhle situace víceméně sám svou hloupostí. To co ale na cestě džunglí prožil stálo za velkou odvahu. Začátek knihy je o seznamování, přípravě na "expedici", do půlky knihy pořádně nic a pak pár stránek o tom jak se Yossi protloukal džunglí a naštěstí šťastný konec. Co by se ale stalo kdyby Kevin nepřežil . . . !? I když to tak podle komentáře nevypadá, do knihy jsem se začetla opravdu hodně a za den jsem ji "přelouskala".

01.04.2016 5 z 5

Úsměv je lék Úsměv je lék Josef Fousek

Tahle kniha je docela čtivá oproti některým jiným Fouskovým jsem se docela začetla. Po mě se do ní pustila i mamka. Je plná humoru i vážnějších situací. U některých povídek se hoooodně zasmějete . . . :o)

Písařská škola v Kalahari Písařská škola v Kalahari Alexander McCall Smith

I tento díl rozhodně stojí za přečtení. Je plný napětí, protkaný osobními situacemi dvou hlavních (i když jedné hlavnější) hrdinek. Další příjemná odeechovka po těch severských, amerických a některých i českých krimi ve kterých se jen stříli, vraždí, jsou plné násilí a strachu.

Srdce africké krásky Srdce africké krásky Alexander McCall Smith

Další kniha ze série je stejná jako první dvě předcházející. Plná něčeho co Evropan nemůže zažít (pokud teda nepojede do Botswany) :o))

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Já proti této knize rozhodně nic nemám. Je to taková příjemná oddechovka. Odehrávají se v ní situace, které Evropan zažít nemůže. Je to kniha o jiné zemi, jiné kultuře, ale přečíst si je radost.