evasamankova evasamankova komentáře u knih

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Detektivové i tentokrát řeší dva případy. Ten první se týká brutální vraždy mladé prostitutky, jejíhož pachatele nebude vůbec snadné odhalit. A možná se to tentokrát ani nepodaří... Druhý případ detektivů z oddělení vražd se týká podivné sebevraždy jednoho otravného umělce, který jak se zdá, tak dlouho chodil na policii si stěžovat, že ho někdo obtěžuje, až se nakonec raději zastřelil. Nebo to bylo celé úplně jinak? Dozvíte se v Tajemném závoji, který přináší vše, na co jsme od Dominika Dána zvyklí. Napětí, kousavý humor i lidové obžerství. Tak pěkné napínavé čtení.

20.04.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Skvělý Lukáš Hejlík a výborná Zuzana Kajnarová vyšvihli tento úžasný román ještě o další laťku výš. Příběh zcela ze života, plný emocí, mě naprosto pohltil. Před autorkou smekám s jakou přirozeností a citem se slovy pracovala.
Po dlouhé době kniha, u které mi pět hvězd k ohodnocení nestačí.

14.07.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu, načtenou samotnou autorkou. Skvělé, vtipné i dojemné, navíc s určitým duševním přesahem. Peprnější slovíčka mi ani v nejmenším nevadila, zkrátka i ony patří k běžnému životu, kdo z nás některé z nich občas/často nepronese...? Navíc v podání Jany Bernáškové to celé působí jemně a nevtíravě. Milé knižní překvapení!

24.04.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Další skvělý díl série. Napínavý příběh, byť tentokrát možná až moc propletený. Předchozí tři díly byly o chlup lepší.

09.02.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu a musím vyzdvihnout Vasila Fridricha, jehož barva hlasu je úžasná a intonace dokonalá.
Samotný příběh byl zajímavý, byť ve výsledku řádně spletitý, snad až poněkud překombinovaný. Mysteriózní linka byla navíc, raději bych se obešla bez ní.
Ale postupné předkládání zdánlivě nesouvisejících střípků, které se záhy propojují a staví nosné zdi příběhu, bylo napínavé.

27.01.2021 4 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Super thriller s rychlým spádem a napínavým dějem. Velmi čtivá kniha, která mě po delší době zase opravdu bavila.

25.01.2021 5 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

Čtivý příběh, kterému ovšem trochu ubírá na dechu zbytečně přepálený rozsah. Vzhledem k tomu, že v lince současnosti se oba detektivové motali po většinu doby ve stejném kruhu, který nic nového nepřinášel, svědčilo by knize, kdyby měla minimálně o 150 méně.

15.01.2021 4 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Autorka už mnohokrát předvedla, že to umí o hodně lépe. Kniha byla čtivá, děj ubíhal rychle, ale oproti ostatním autorčiným knihám je tohle podprůměr.

02.01.2021 3 z 5

Nevinným se neodpouští Nevinným se neodpouští Dominik Dán

Znovu skvělý Dán.

02.01.2021 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Poslouchala jsem audioknihu a musím vyzdvihnout profesionální výkon obou dam, které příběh načetly.
První poloviny knihy se odvíjí v ospalém tempu, ale druhá polovina to vynahrazuje i se svým perfektním vyústěním.
Příběh nezklamal.

14.12.2020 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Velmi příjemný vypravěčský styl a svižné tempo dělají knihu více než čtivou. Škoda trochu toho překombinovaného vyústění, které ubírá na uvěřitelnosti. Jinak se ale kniha četla více než dobře.

19.11.2020 4 z 5

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Mě tato kniha moc bavila. Příjemný vypravěčský styl, sympatické postavy a svižný dějový spád. Tohle bylo dobré.

03.11.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Poslouchala jsem jako audioknihu a mohu jedině doporučit.

02.11.2020 5 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Ačkoli Lee Child na přebalu knihy tvrdí, že lépe už to nejde, tak já si myslím, že tohle se tak úplně nepovedlo, resp. mohlo to být mnohem lepší. První polovina knihy je čtivější a méně chaotická než ta druhá. Trochu to na mě působilo, jako by autorka vlastně nevěděla, co s příběhem, kam ho posouvat, a tak byla celá zápletka nějak podivně našroubovaná a krkolomná.

24.10.2020 3 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Posloucháno jako audiokniha. Skvělé a zcela vydařené.

24.10.2020 5 z 5

Sny o pádu Sny o pádu Karen White

Autorka je velmi dobrou vypravěčkou, přesto mít kniha tak o 150 stránek méně, měl by děj svižnější spád. Takto se to místy příliš táhlo a trochu kazilo dojem z knihy.

17.10.2020 3 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem.

07.10.2020 5 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Příběh, který se celkem těžce předvídal, takže ve finále šlo o překvapení, jak to autorka rozpletla. Byť kombinovala až trochu překombinovala. Ale v celkovém součtu čtivý příběh, kterému nechybí napětí.

20.09.2020 4 z 5

Muzeum nesplněných slibů Muzeum nesplněných slibů Elizabeth Buchan

Muzeum nesplněných přání je velmi zajímavá a vydařená kniha. Příběh seskládaný ze tří časových období je plný slibů, lásky i pod kůži zalézajících obav. Po plytké úvodní třetině se děj dostal do obrátek a vydrželo mu to až do konce.

10.09.2020 4 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Velmi milý a hřejivý román z pekla koncentračního tábora, který se čte jedním dechem.

08.08.2020 5 z 5