evasamankova evasamankova komentáře u knih

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Charlotte Linková znovu nezklamala. Opět vrstevnatý příběh, jemuž dominují charakterově rozdílné postavy. Nechybí napětí ani přesvědčivá atmosféra.
Pravda - malinko ve druhé polovině natahované a protahované, ale přesto stále velmi čtivé.

31.07.2018 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

O kus lepší než Ledové sestry. Mrazivá atmosféra, v níž se příběh stále více zamotává. Naštěstí to autor rozpletl v samotném závěru srozumitelně a zcela uchopitelně.
Poslouchala jsem audio verzi a Regina Řandová byla naprosto skvělá!!

20.07.2018 5 z 5

Cigaretka na dva tahy Cigaretka na dva tahy Dominik Dán

Další výborná "dánovka" naplněná zajímavým dějem i skvělým kousavým humorem.

15.07.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Moc milý a čtivý příběh, v němž je všeho tak akorát. Nepřeslazené, zajímavě propletené a okořeněné úžasnou atmosférou.

07.07.2018 5 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Moc hezká a kouzelná kniha. Od pointy, přes postavy až po ilustrace. Z příběhu dýchá opravdové kouzlo. I vůně knih.

24.06.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

L. Kepler by tuto sérii měli už snad raději uzavřít, protože jejich knihy mají sestupnou tendenci co se kvality týče. Chybějící nápad stále více nahrazují zvrácenostmi a zbytečnou, často nelogickou vatou.
Zápletka jednoduchá jen zabalená do 500stránkového kabátu okaté zdlouhavosti.
Nejslabší díl série.

21.06.2018 2 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Pro mě velké zklamání, pramenící z toho, že jsem dle anotace čekala plnohodnotné drama z války.
Jedná se ovšem o historickou romanci, v níž tři hrdinky po většinu doby řeší své myšlenkové citové pochody a vzdechy, aniž by svoje dramata prožívaly skrze akci se čtenáři. :((

21.06.2018 2 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Úžasná a výtečně zpracovaná kniha. Průvodce první sérií skvěle natočeného seriálu The Crown přináší nejen zajímavá doplnění a vysvětlení k jednotlivým epizodám, velké množství dalších informací o těchto osobnostech, ale i velkou řádku reálných i těch seriálových fotografií.
Nádherná publikace.

17.06.2018 5 z 5

Žena, která nemohla křičet Žena, která nemohla křičet Christina Dodd

Kniha na mě působí jako taková podivná směsice žánrů a příběhů. Přitom každý sám za sebe je čtivý a napínavý. Ale spojeny takto dohromady tvoří prapodivný celek. Trochu romantiky, trocha mystična, trocha krve... Vzájemně to o sebe hlasitě drhne.

13.06.2018 3 z 5

Mrtvá na pranýři Mrtvá na pranýři Milan Růžička

Stejně jako předchozí autorovy knihy, tak i tato je napínavá a velmi čtivá. Místy nabírá detektivka prvky thrilleru, nechybí tu ani (černý) humor a rozřešení doslova na samotném konci...

31.05.2018 5 z 5

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Holly Sedon vypráví příjemným uvolněným stylem, zaměřuje se velkou měrou na charaktery postav a jejich psychické problémy. Samotný děj posouvá ve svižném tempu, nechybí tu napětí, několik hádanek ani překvapivý moment ve chvílích falešného kolébání ke spánku.
Přesto prvotina H. Seddon Snaž se nedýchat se mi líbila o něco víc!

25.05.2018 4 z 5

Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka Petra Martišková

Krásné vyprávění se stejně roztomilými ilustracemi, které jsme si se synem báječně užili.

24.05.2018 5 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Stejně jako Italské boty, tak i Švédské holínky jsou nostalgické a krásné čtení o životě a smrti. Navíc zabalené v dokonale pohlcující atmosféře. Je to příběh, v němž se na první pohled nic výraznějšího neděje - žádná tradiční dominantní zápletka, ale přesto se v něm děje naprosto všechno...

20.05.2018 5 z 5

Nejúžasnější věc Nejúžasnější věc Maja Lunde

Naprosto vydařená kniha s úžasnými ilustracemi, které jsou bohaté na detaily a spolu s textem dávají velký prostor fantazii. Ptala jsem se syna, jak knihu ohodnotit. Říkal, že je to jednička s hvězdičkou. Převedeno na zdejší hodnocení - tedy jasných 5* :))

19.05.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Noo, nevím. Tento díl mě nijak nenadchnul. Některé kapitoly byly podařené, ale pravděpodobně víc bylo těch, které se táhly a postrádaly smysluplný důvod, proč tam jsou. Závěrečné vyústění překvapivé. Ovšem ten protahovaný konec už byl protahovaný až moc.

14.05.2018 3 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Mankell bez detektivky, ale pořád tak, jak ho mám ráda. Knihu jsem přečetla jedním dechem, pro mě zcela okouzlující vypravěčský styl. Ač mnohé z děje působí jaksi bizarně, je to pořád především příběh ze skutečného života. O samotě, vlastní zbabělosti, chybných krocích a strachu.
Smutné čtení, ale krásné. A ta pod kůži zalézající atmosféra...

11.05.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Velice čtivá a napínavá detektivka, navíc s překvapivým vyústěním.

07.05.2018 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Parádní kniha naplněná smutkem, vtipem, tajemstvím i vřelostí. Byla radost ji číst.

29.04.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Smutná kniha, ale napsaná výborným stylem. Těžko jsem se od ní odtrhávala.
Osudy všech tří postav byly zajímavé a bolestné. Nic není jen černé nebo bílé...
Výborná kniha.

14.04.2018 5 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Velice čtivý thriller s dusnou atmosférou, promyšlenou zápletkou a důrazem na detail.

07.04.2018 5 z 5