evasamankova evasamankova komentáře u knih

Vražedné emoce Vražedné emoce Randall Silvis

Poměrně netradiční thriller s velkým záběrem na psychologický rozměr
i progres postav. Výtečně a působivě vykreslená atmosféra plná zmaru, chmur a smutku. Autor čaruje se slůvky, jeho próza je snad až poezií...
Morální přesah, v druhé polovině knihy ironické a humorem oplývající dialogy.
Netypický thriller, který rozhodně stojí za přečtení.

27.04.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu. Asi nejvíce oceňuji naprosto přesvědčivé a zcela reálné vykreslení agorafobie. Hned v závěsu pak překvapivý konec, uvěřitelnost a při zpětném pohledu vlastně i výbornou a detailní propracovanost.

18.04.2019 4 z 5

Rodina a jiné katastrofy Rodina a jiné katastrofy Alexandra Borowitz

Oddechový a nenáročný román s mnoha drobnými vadami na kráse, které tlumí charakterově rozmanité a přesvědčivě potrhlé postavy. A trocha toho humoru.
V porovnání s rozvláčností úvodu lehce mrzí zcela opačné pojetí závěru příběhu.

14.04.2019 3 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Kniha plná odporných věcí, smutku, hledání sama sebe. Kniha, která je, navzdory své neuchopitelnosti a otevírání mnoha tmavých tabu, čtivým románem. Byť ho máte chuť na každé druhé stránce odložit.

14.04.2019 4 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Jako vždy od Sophie Hannah - čtivá detektivka. První polovina knihy mi však přišla o notný kus zdařilejší oproti té druhé, v níž se postupně vytratilo kouzlo jednoduchosti včetně atmosféry klasické detektivky, a začalo se to zbytečně zamotávat, až do poslední kapitoly a posledních odstavců, které měly říct... Co vlastně? A ví to vůbec sama autorka...?
První část mě chytla svou lehkostí a přesvědčivostí, druhá část mé nadšení poněkud ochladila svou těžkopádností a zbytečným propletencem.

14.04.2019 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Petra Hammesfahr

Hříšnice je čtivý temný a ponurý psychologický thriller s intenzivní atmosférou. Každopádně rozporuplná kniha, protože co se jednomu bude zdát jako zbytečnou směsicí zmatku, lží a nesouvislostí, bude pro jiného čtenáře intenzivní, tísnivou a věrohodnou sondou do poznamenané duše mladé ženy.
Ač se to zdálo po velkou část děje nemožné, tak to v závěru do sebe všechno výborně zapadlo.

26.03.2019 4 z 5

Dobrodružství Billa Madlafouska Dobrodružství Billa Madlafouska David Laňka

Moc milé, uvolněné a humorné vyprávění, které bavilo syna i mě. A hodně!

16.03.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Čtivý mnohovrstevnatý příběh, u něhož celkem zamrazí. Příjemný vypravěčský styl, napětí, promyšlenost. Nemám, co vytknout.

14.03.2019 5 z 5

Klára, zloděj bonbónů a já Klára, zloděj bonbónů a já Katja Reider

Vcelku zábavné pátrání dvou sympatických školáků. Příběh pěkně odsýpal a občas vyloudil i úsměv na tváři.

14.03.2019 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Smutný příběh, který zaujme vypravěčskou formou. Tři části, z nichž každá je úplně jiná, nejpůsobivější a nejemočnější pasáž je ta závěrečná, která má formu dopisů.
Velmi čtivá kniha...

14.03.2019 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Po nezáživné, táhlé a plytké první třetině knihy se příběh ve své další části vcelku rozpohyboval a vtáhl do děje. A to i navzdory po celou dobu jen minimální skutečné dějové akci a povrchní profilaci postav.
Ovšem závěrečná část mi vrátila dojmy z úvodních pasáží. Nevěrohodné veletoče bez schopnosti vyvolat u čtenáře emoce...

03.03.2019 3 z 5

Jak se budí medvědi Jak se budí medvědi Ivan Karas

Moc milé příběhy dvou skřítků s krásnými ilustracemi.

25.02.2019 5 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Velmi sympatický a chytlavý styl vyprávění. Který bohužel autor pohřbil pod hromadu překombinovaného a především zcela nelogického dějství. To, že něco vypadalo na začátku knihy nějak, uprostřed pak úplně jinak, a v závěru zcela jinak, se může označit jako pokus o rafinovanost zápletky, ale nic to nezmění na tom, že jde jen o zoufalý pokus o zvrat za každou cenu.
Bohužel tohle nee, a pokud autor skutečně chtěl poukázat na dění za zavřenými dveřmi domovů, jak značí poslední kapitola knihy, tak by se k tomu více hodil o něco (více) přehlednější příběh.

22.02.2019 2 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Mně se kniha líbila. Lehké napětí po celou dobu, promyšlená zápletka. Oceňuji, že nešlo jen o drama na efekt - dění v uzavřené místnosti, ale že autor ve druhé polovině knihy přišel s částí z minulosti, která udělala příběh zcela komplexní.

22.02.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Výborný román, dokonalá ukázka toho, jak bývalý režim ničil lidské životy a jak v tom současném zapomínáme, nevíme, ztrácíme úctu...
Vyprávěno velmi srozumitelným, až jednoduchým stylem - což rozhodně není na škodu ani to románu nijak neškodí. Naopak, přijde mi, že o to víc tím právě vynikla podstata děje a činů, navíc díky tomu je to zcela srozumitelné i mladé čtenářské skupině - ideální četba pro studenty středních škol.

18.02.2019 5 z 5

Kam se poděl Jeníček? Kam se poděl Jeníček? Ivan Binar

Velmi dobře se čtoucí humorný příběh.

17.02.2019 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Srdcová královna je poměrně rozporuplná kniha. Chvílemi úžasně čtivá, na jiných stránkách zase vleklá a nudná. Autorka působí místy chaoticky, nepřesvědčivě, jindy naopak skrze hloubku svých myšlenek dojímavě a sugestivně.
V první polovině knihy je její roztržitost markantnější oproti druhé části, která už oplývá větším dějem a především akcí.
Srdcová královna je takovým "béčkovým" Grey´s Anatomy.

10.02.2019 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Skvělý příběh, výborně se četlo. Napínavé, až se mi vůbec nechtělo odkládat z ruky.

06.02.2019 5 z 5

Manželka Manželka Alafair Burke

Až na poněkud rozvláčnější úvodní část čtivý psychologický román. Tajemství, pomalu dávkované odhalování a překvapivý závěr. Četlo se to dobře.

01.02.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Mně se tahle kniha líbila moc...

21.01.2019 5 z 5