evasamankova evasamankova komentáře u knih

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Jako vždy nadmíru čtivá detektivka. Tentokrát snad o něco méně akce, ale zase vyplněno vtipnými dialogy.

07.09.2019 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Perfektní kniha, která nabídla v průběhu několik překvapení. Zřejmě nejlepší bylo to první... Napínavá a čtivá kniha, která mě po dlouhé době zase hodně bavila!

26.08.2019 5 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Pro mě byla tato kniha příjemnou psychologickou detektivkou komornějšího ražení. Veliký záběr na postavy a jejich duševní progres. Přesto zůstaly až do konce "hádankami". V ději nechyběly na několika místech překvapivé momenty, a po celou dobu ani působivá atmosféra.

21.08.2019 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Diane Chamberlainová umí. A Nutné lži jsou toho dalším přesvědčivým důkazem. Velmi čtivý román.

14.08.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Napětí, tajemství, nenávist i láska v kulisách druhé světové války. Kniha, která milovníkům napínavých příběhů určitě stojí za přečtení!

04.08.2019 4 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Detektivka s působivou atmosférou, která dýchá na čtenáře s plnou intenzitou. Nechybí napětí, zajímavé postavy, morální dilema i nastavené zrcadlo (ne)činnosti státních orgánů. Kniha má však i několik "much" - velký počet postav, zápletek, občas nepřehlednost dění, přesto jde v celkovém součtu o čtivý detektivní příběh.

04.08.2019 4 z 5

Legenda o jazyku - Nepomucký 1972 Legenda o jazyku - Nepomucký 1972 Pavol Rankov

Rankov byl nesmírně zajímavý, úžasné propojení dvou historických období. Každopádně koncem mě totálně převálcoval. Čekala jsem leccos, ale tohle ne. Naprosto přesvědčivé, a o to víc mrazivé, smutné, děsivé.

16.07.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Čtivý a napínavý thriller. Ovšem "zvrat, z kterého mi spadne brada!" jsem tam nenašla. Naopak bych řekla, že spousta věcí byla poměrně předvídatelná.

10.07.2019 4 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Čtivá kniha, která rozhodně nenudila, ale přeci jen ničím ani nepřekvapila.

05.07.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Nádherná a nesmírně zajímavá publikace - četla jsem ve druhém, výpravném vydání. Luxus

02.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět velmi silný a osobitý příběh. V jednom momentě i nečekaně překvapivý...
Každopádně myslím, že by kniha snesla o něco více stránek. Určité části příběhu více rozepsat a dopovídat...

29.06.2019 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Výborný napínavý thriller, při zpětném pohledu opravdu propracovaná zápletka. Není absolutně co vytknout.
Chci druhý díl série :D

29.06.2019 5 z 5

Cestující Cestující Ulrich Alexander Boschwitz

Bludný Cestující na trati odnikud nikam cestující s pocity zoufalství, zmaru, naděje i rezignace.
Velmi čtivě a kvalitně podané vyprávění, v němž dokonale vyniká absurdita tehdejších událostí, doby a smýšlení nacistů...

16.06.2019 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Výborná kniha, od které se velmi těžko odcházelo. Těším se na další příběh od autora.

10.06.2019 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Velmi zajímavá sbírka (ne)básní, která se dotýká hned několika ožehavých duševních témat.

31.05.2019 4 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Příběh vyprávěný příjemným stylem, naplněný láskou, hromadou lásky. A taky smutku. Brečela jsem jako želva. Ze života. Bolestný, ale zároveň i hřejivý.

22.05.2019 5 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Jako vždy skvělý D. Dán. Výborná detektivka. Nemám co vytknout, jen chválím! :)

12.05.2019 5 z 5

Říkala si o to Říkala si o to Louise O'Neill

Tato kniha ve mně během čtení vzbuzovala dojem, jako by autorka hodila čtenáře do rozjetého vlaku. Teď po dočtení mám pocit, jako by autorka čtenáře donutila vystoupit za jízdy z vlaku.
Kniha plní autorčin zamýšlený cíl. Budí potřebu přemýšlet nad zásadními otázkami tématu z nejrůznějších úhlů. Jenže se stále nemohu rozhodnout, zda jízda bez řádného nástupu a výstupu je promyšlený tah nebo poněkud lenivá a pohodlná cesta autorky, jak ze všeho vybruslit...

11.05.2019 3 z 5

Prázdniny Billa Madlafouska Prázdniny Billa Madlafouska David Laňka

Perfektní stejně jako oba předcházející díly.
Má to pouze jedinou vadu - že už není čtvrtý díl!! :))

05.05.2019 5 z 5

Velký závod Velký závod Barbora Vajsejtlová

Moc milá a čtivá kniha. Líbila se synovi i mně. Bohatá slovní zásoba, vlídný tón, poučení i dostatek dění. Velmi povedené.

05.05.2019 5 z 5